Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jaru letos vévodily především na zem sahající šaty v různých vzorech a teplých odstínech. Kromě toho si milovníci módy oblíbili také materiály, jako je len a džínovina. Ukázal to nejnovější průzkum společnosti Retviews.

  Extrémně krátké mini sukně z loňského roku letos vystřídala jejich dlouhá varianta. Jaru totiž vévodily především různé druhy maxi šatů. Z módních přehlídek luxusních značek by si navíc vybral téměř kdokoli. Návrháři milovníkům módy nabídli kousky s různými vzory a potisky, třpytkami, volánky i kapsami. Nejvíce si dlouhé šaty oblíbily společnosti jako Brandon Maxwell, Valentino, Jil Sander nebo Ulla Johnson.

  Největší úspěch ovšem maxi šaty sklidily také v obchodech Mango a Zara. Například oproti minulému roku letos na jaře Zara do svých kolekcí zahrnula o 20 procent více maxi šatů. Naopak mini šaty se těšily o 30 procent menší oblibě. Šaty střední délky pak zůstaly pořád stejně populární. Ve svém nejnovějším průzkumu to popsala společnost Retviews. Zkoumala totiž módní trendy mezi březnem a květnem.

  Ze sociálních sítí je pak zřejmé, že mezi oblíbené typy maxi šatů patří ty klasické lehké bílé, ale také bohémsky vzorované nebo více elegantní černé, hodící se spíše pro večerní události. Kromě dlouhých šatů si pak zákazníci módních značek podle Retviews v uplynulých měsících oblíbili také teplejší odstíny. Nejraději si proto vybírali kousky ve žluté, růžové nebo oranžové. Populární byly ovšem také barvy jako fialová, modrá nebo béžová.

  Uplynulé jaro se neslo ve znamení džínoviny a lnu. Oblíbené byly i šortky a overaly

  Mezi nejpopulárnější materiály letošního jara pak dle nejnovějšího průzkumu patřila džínovina a len. Zara například využívala o 10 procent více lnu a 43 procent denimu oproti stejnému období v loňském roce. Jarní měsíce ukázaly také větší oblibu šortek, jelikož se jich na trhu dle statistik objevilo o 39 procent více. Většina zákazníků pak oproti klasickému střihu kraťasů preferovala takzvané bermudy. Opačný trend zaznamenaly pouze obchody Zara a Mango.

  Podobnému růstu se podle Retviews mezi březnem a květnem těšily také overaly, jejich žádanost vzrostla o 32 procent. Další jarní trendy ovšem nastavily také uplynulé módní přehlídky. Na nich se nejčastěji objevovaly například různě zdobené baleríny, šaty s nízko posazenými pasy nebo oversized saka. Mezi oblíbené barvy patřily různé odstíny fialové nebo zářivě stříbrná. Nejdominantnějším doplňkem se pak staly velké „nákupní“ tašky přes rameno.

  Zdroj: Fashion Network, Lookiero, Refinery29, Instagram, YouTube

  Letošnímu jaru dominovaly maxi šaty. Trendy byly i lněné kousky a teplé odstíny

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.