Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Známým módním značkám se v uplynulých měsících vyplatilo rozhodnutí obléci do svých kousků zpěvačky Taylor Swift a Beyoncé. Následná hodnota mediálního dopadu jim totiž přinesla miliony dolarů. Podobný efekt měly také spolupráce s panenkou Barbie.

  Uplynulému létu vévodí tři ženy. Nejen, že si svými počiny získaly pozornost téměř celého světa, dařilo se jim také posilovat postavení žen ve společnosti. Kromě toho ale Taylor Swift, Beyoncé a Barbie rozhýbaly dlouhodobě nestabilní ekonomiku. Například turné Beyoncé se těšilo takovému úspěchu, že byla zpěvačka obviněna z navýšení inflace ve Stockholmu. Koncerty Taylor Swift v Los Angeles zase mají městu přinést na 320 milionů dolarů.

  Úspěch ale známé zpěvačky přinesly také luxusním módním značkám. Těm se proto vyplatilo, že se rozhodly je na jejich koncertech obléci do svých návrhů. Pozitivní dopad takového rozhodnutí pak společnosti měří v takzvané hodnotě mediálního dopadu (MIV). Jedná se o kalkulaci dopadu relevantních mediálních umístění jak na sociálních sítích nebo webech, tak v tisku. Turné Taylor Swift Eras například vygenerovalo v MIV na 97,5 milionu dolarů.

  Turné zpěvačky Beyoncé Renaissance zase vytvořilo MIV v hodnotě 187 milionů dolarů. Mezi luxusní značky, které z vystoupení Beyoncé těžily pak patří Alexander McQueen, Tiffany & Co., Balmain nebo Valentino. Z kostýmů Taylor Swift pak zisk získaly známé módní společnosti jako Roberto Cavalli, Zuhair Murad nebo Versace. Informovala o tom datová firma Launchmetrics.

  Za úspěch Barbie mohou firmy vděčit především režisérce Gretě Gerwig

  „Turné představují perfektní příležitost pro značky toužící zachytit pozornost milionů zákazníků. Upevňují jejich image v srdcích nejen oddaných fanoušků, ale i širší veřejnosti,“ vysvětlili zástupci společnosti Launchmetrics. Z podobného úspěchu se pak těšily také firmy, které zahájily spolupráci s panenkou Barbie. Jejímu filmu se totiž prozatím podařilo v kinech po celém světě vydělat více než miliardu dolarů.

  Zároveň se jedná o první snímek režírovaný ženou, který takového historického milníku dosáhl. Zásluhy má tedy spíše režisérka Greta Gerwig než samotná panenka Barbie. Z jejího motivu pak ovšem těžily módní nebo beauty společnosti jako Zara, NYX, Boohoo, Crocs, Gap nebo Aldo. Vydaly totiž kolekce, které fanouškům Barbie umožnily ponořit se ještě hlouběji do jejího světa.

  Zdroje: WWD, CNN, GPB, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Letošní léto patří třem ženám. Beyoncé, Taylor Swift a Barbie přinesly luxusním značkám miliony dolarů

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.