More

  Známým módním značkám se v uplynulých měsících vyplatilo rozhodnutí obléci do svých kousků zpěvačky Taylor Swift a Beyoncé. Následná hodnota mediálního dopadu jim totiž přinesla miliony dolarů. Podobný efekt měly také spolupráce s panenkou Barbie.

  Uplynulému létu vévodí tři ženy. Nejen, že si svými počiny získaly pozornost téměř celého světa, dařilo se jim také posilovat postavení žen ve společnosti. Kromě toho ale Taylor Swift, Beyoncé a Barbie rozhýbaly dlouhodobě nestabilní ekonomiku. Například turné Beyoncé se těšilo takovému úspěchu, že byla zpěvačka obviněna z navýšení inflace ve Stockholmu. Koncerty Taylor Swift v Los Angeles zase mají městu přinést na 320 milionů dolarů.

  Úspěch ale známé zpěvačky přinesly také luxusním módním značkám. Těm se proto vyplatilo, že se rozhodly je na jejich koncertech obléci do svých návrhů. Pozitivní dopad takového rozhodnutí pak společnosti měří v takzvané hodnotě mediálního dopadu (MIV). Jedná se o kalkulaci dopadu relevantních mediálních umístění jak na sociálních sítích nebo webech, tak v tisku. Turné Taylor Swift Eras například vygenerovalo v MIV na 97,5 milionu dolarů.

  Turné zpěvačky Beyoncé Renaissance zase vytvořilo MIV v hodnotě 187 milionů dolarů. Mezi luxusní značky, které z vystoupení Beyoncé těžily pak patří Alexander McQueen, Tiffany & Co., Balmain nebo Valentino. Z kostýmů Taylor Swift pak zisk získaly známé módní společnosti jako Roberto Cavalli, Zuhair Murad nebo Versace. Informovala o tom datová firma Launchmetrics.

  Za úspěch Barbie mohou firmy vděčit především režisérce Gretě Gerwig

  „Turné představují perfektní příležitost pro značky toužící zachytit pozornost milionů zákazníků. Upevňují jejich image v srdcích nejen oddaných fanoušků, ale i širší veřejnosti,“ vysvětlili zástupci společnosti Launchmetrics. Z podobného úspěchu se pak těšily také firmy, které zahájily spolupráci s panenkou Barbie. Jejímu filmu se totiž prozatím podařilo v kinech po celém světě vydělat více než miliardu dolarů.

  Zároveň se jedná o první snímek režírovaný ženou, který takového historického milníku dosáhl. Zásluhy má tedy spíše režisérka Greta Gerwig než samotná panenka Barbie. Z jejího motivu pak ovšem těžily módní nebo beauty společnosti jako Zara, NYX, Boohoo, Crocs, Gap nebo Aldo. Vydaly totiž kolekce, které fanouškům Barbie umožnily ponořit se ještě hlouběji do jejího světa.

  Zdroje: WWD, CNN, GPB, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Letošní léto patří třem ženám. Beyoncé, Taylor Swift a Barbie přinesly luxusním značkám miliony dolarů

  Módní novinky v kostce: Loewe má novou ambasadorku, Chanel vydal luxusní rtěnky a Bulgari odhalil kabelku Roma

  Konec týdne přináší novinky ze světa módy. Společnost Loewe zveřejnila jméno nejnovější ambasadorky. Stane se jí čínská herečka a zpěvačka Yang Mi. Chanel zase ohromil své fanoušky novou řadou luxusních rtěnek. Bulgari pro změnu oslavuje vydání nového modelku kabelky s názvem Roma. Barcelonský týden svatební módy pak odhalil první část nadcházející kampaně.

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.