Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  V oblasti letního streetwearu se letos hranice mezi pohlavími dočista rozmazávají. Oblíbené styling tipy jsou stejné jak pro muže, tak pro ženy. Ať už se jedná o populární kraťasy, vysoké ponožky nebo několikanásobné využití oversized bílé košile. Nově se vrací na scénu příjemná logománie i výrazný grafický potisk. Nejlépe ten, který popíše vaše pocity či osobnost. Zkrátka a dobře, letošní summer street style chic bude velmi hlasitý.

  Minulý rok v létě nás převálcoval tichý luxus, kterého se ale většina milovníků módy již nabažila. Ne, že by byl nevzhledný, naopak je velmi sofistikovaný a čistý, avšak svou všudypřítomností zjevně začal nudit. Ovšem pokud se na něj těšíte i toto léto, klidně u něj zůstaňte, jde o nejnadčasovější styl v historii módy. Tento článek je to ty, kteří se chtějí posunout zcela jiným směrem.

  Instagramový hit skater shorts. Kraťasy jako z devadesátkové komedie nesmí chybět

  Pokud jsou nějaké kraťasy letos nejvíce trendy, tak rozhodně skater short. Propůjčují letním lookům mladistvý nádech, jsou pohodlné a zároveň působí lehce rebelsky. Stylizovat se dají na několik způsobů. Je jen na vás, zda-li se přikloníte k ležérnější variantě jako na videu, nebo k nim vynesete oversized bílou košili s kravatou. Všechny variabilní možností vypadají perfektně. Tyto kombinace jsou zvláště slušivé u starších dám i pánů.

  @levendis.pe Baggy jorts unisex, Ig: @levendis.pe #peru #parati #jorts #baggy #foryoupage ♬ Yasashi – CXSPER

  Navíc tu vidíte učebnicový příklad módní recyklace, kdy se opět typický retro outfit stává moderním. Skvělé a slušivé verze najdete například u Yankees nebo Levi’s. Primárně se však poohlédněte po kvalitním denimu, aby kraťasy „seděly“ správně. Špatný střih může zkazit celý dojem.

  Oversized jako klíčové slovo k letní streetwear okupaci. Nezapomeňte se řídit důležitým pravidlem

  Oversized kousky ztvárňují postoj k streetwearové kultuře, proto je v tomto odvětví zakomponujte téměř do každého outfitu. Dejte si ale velký pozor na jejich množství. Pokud totiž zrovna nevynášíte oversized komplet, je lepší zachovat pouze jednu takovou složku. Balanc tu hraje hlavní roli. Jeden objemný prvek se rovná jednomu padnoucímu.

  Zdroj: Loewe

  Základem letního looku je pak správné tričko, které se v létě stává tou nejvýraznější složkou outfitu. Vkusné oversized varianty nabízí například Acne Studios nebo Loewe, ale dostupnější možnosti pořídíte třeba u populárního Carhartt. Když se rozhodnete pro kombinaci s skater shorts, sáhněte klidně i po „cropnutém“ tričku. Pokud to vaše postava dovoluje, povytáhněte spodní prádlo a v kombinaci se zkráceným tričkem vytvořte nenuceně sexy vzhled.

  Pozornost se přesouvá k ponožkám. Kdysi opomíjený kousek je stejný hráč jako ostatní složky outfitu

  Zatímco jsme se v minulých letech snažili ponožky povětšinou spíše zakrýt, než dát na obdiv, letos je tomu zcela naopak. Ponožkám se dostává stejné pozornosti jako stylovým teniskám. Jistě jste si všimli elegantních, streetwear i městských looků, které hrdě dávají průchod vysokým bílým ponožkám.

  Zdroj: Balenciaga

  Hodí se ke klasickým teniskám, do pantoflí, do vysokých boots i mokasín. Avšak stále platí, že nevkusné barevné ponožky jsou stále out.

  Opium style lze provozovat i v létě. Příkladový šatník nabízí Playboi Carti

  V oblasti streetwearu je poměrně velká subkultura takzvaný Opium style. Někdo ho označuje i jako Vamp. Jde o styl s typickými projevy pouliční módy, avšak působí avantgardně, punkově až metalově. V podstatě jde o životní styl, který vychází z rebelského a alternativního způsobu života. Ten, kdo ho nosí, jakoby dával najevo nesouhlas vůči nepsaným přirozeným pravidlům. Ve dne spí a ožívá v noci, vyhýbá se sofistikovanému prostředí a působí nezdravě. To vše je pak podtrženo temnou estetikou. Oblíbený je mezi mladšími odběrateli módy, hlavně díky popularitě nejrůznějších rapperů, v čele s Playboi Carti.

  Zdroj: VETEMENTS

  Módní dům, který je tomuto stylu momentálně nejblíž, je Vetements. Se značkami snažící se o Opium style se v poslední době doslova roztrhl pytel, avšak málokdy jsou tak nositelné, jako zmíněné Vetements nebo Rick Owens. Zda-li jde o rychlý trend nevíme, ale pár let se v popředí držet bude určitě. Velký odkaz v tomto stylu zanechává Balenciaga a v jistém smyslu i Maison Margiela.

  Pokud bychom v těchto rychlých trendech měli označit tu nejlepší inspiraci, snadno ji získáte u španělského influencera Miguela. Vkusně mixuje všechny trendy, barvy i střihy. V podstatě předvádí směs stylů Y2K, Opium, K-Pop fashion i typické letošní trendy.

  Zdroje: Instagram, TikTok

  Letní streetwear recykluje retro trendy. Moderní nadhled dodávají objemné střihy

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.