Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Možná máte v sobě zakódovanou touhu být mořskou pannou, která pramení z vašeho dětství a vzpomínek na pohádku Malá mořská víla. Skvělou zprávou je, že díky rostoucímu TikTok trendu se tento zapomenutý sen může stát součástí každodenní reality. Jde se na párty. Kam? Pod mořskou hladinu. A dress code? Tajemný a čarokrásný „Mermaidcore“.

  Nekontrolovatelný trendy živel

  Lákavý svět odehrávající se pod mořskou hladinou představuje v hranicích módy opakovanou inspiraci pro návrháře. Oblibu si získal již ve zlatých 90. letech, zejména díky Giannimu Versace, který dal mušlím, perlám, mořským hvězdicím a křiklavým barvám svůdný status quo. Jeho mistrovský odkaz s nádechem exotiky později zúročila Donatella Versace, naposledy a nejvýrazněji ve své kolekci jaro/léto 2021. Motivy nápadně připomínající mořskou tematiku se objevily také v nejnovější resortní kolekci domu Louis Vuitton. V poslední době se však „Mermaidcore“ stal samostatným nespoutaným živlem, který kraluje nejen přehlídkám, ale i sociálním sítím, streetstylu, líčení a doplňkům. Je třeba vytáhnout oční stíny s co nejtyrkysovějším podtónem, přidat k líčení „wet hair look“ a šup do vody!

  Podmanivé mušle

  Je těžké představit si mořskou pannu bez jejího mušlového topu. Nemusíte se vydávat na rybářskou výpravu, abyste si ho mohli obléknout, stačí si vybrat ten správný od značek Bahía Maria nebo Bluemarine. Skvěle se kombinují s lehkou košilí nebo průsvitným přehozem.

  Zdroj: Bahía Maria, Bluemarine

  Flitry odrážející všechny barevné odlesky

  Od azurové, přes královskou modř, tyrkysově zelenou až po indigovou. Jednou z esencí „Mermaidcore“ jsou rozhodně syté a zářivé barvy spjaté s flitry. Nejlépe se do nich zcela zahalíte ve smyslných šatech od Nensi Dojaka nebo Tom Ford.

  Zdroj: Nensi Dojaka, Tom Ford

  Sázka na krystaly a háčkované doplňky

  Rozmanitost je jedním z obrovských plusů tohoto trendu. Nemusíte se držet přesných pravidel, raději se nechte vést svou intuicí. Záleží jen na vás, jeden den bude vaším přítelem kabelka z kolekce Versace x Dua Lipa. Jindy zase ležérní háčkovaná Prada.

  Zdroje: Versace, Prada

  Dáma s perlovou náušnicí… ale od Diora

  Pokud chcete svůj outfit doladit ve stylu mořské panny, tvořivosti se meze nekladou, ale rozhodně byste neměli vynechat perly. Nic není lepším doplňkem než ten vylovený přímo z moře. Exkluzivní šperky nabízí Yoko London a nikdo jiný než Dior.

  Zdroj: Yoko London, Dior

  Zdroje: WWD

  Letní cesta do fantazie s „Mermaidcore“

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.