Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Podzim a zima s sebou nenesou pouze výběr nového kabátu či bundy. Aby tyto složky vypadaly opravdu perfektně, nesmíte zapomenout na doplňky. V tomto ročním období se klíčovými prvky k dokonalému outfitu stávají šály, kravaty, stylové pokrývky hlavy, ale i sluneční brýle. Letos se nemusíte bát sáhnout po nekonvenčních tvarech i experimentálních materiálech, které se letos projevily hlavně v sekci šperků, mezi nimiž dominují velké náhrdelníky i brože. 

  Zachumlejte se!

  Ačkoliv jsme tomu na začátku aktuální sezóny moc nevěřili, na módním dějišti stále více trendují laicky řečeno velké šály, do kterých se doslova zachumláte. Někteří z designérů dokonce takové šály přetvořili v celý komplet s bundou či kabátem. Jil Sander nebo módní dům Toteme si v těchto kouscích libují. Jil dokonce připravil šály, které jsou ve stejném materiálu i barvách jako matchující puffer bundy. Naše doporučení je ale lehce konzervativnější. Přikláníme se spíše ke klasickým vzorům i materiálům. Velice trendy jsou kostky i pruhy. U Burberry pořídíte i praktičtější kousky s kapucí, které oceníte v případě kabátu či bundy bez ní.

  Foto: Burberry

  Vyzkoušejte kravatu

  Kravata dodá pánskému i dámskému looku velký wow efekt. Podtrhne eleganci a zároveň působí sexy, zvláště v dámském podání. Značka Valentino pro dámy připravila dvě minimalistické verze, které lze namixovat s jakýmkoliv elegantním outfitem. Lépe samozřejmě kravaty vyniknou na bílé košili, ale perfektně budou působit i s černou košilí. Vynikne tak zlatý detail, který dodá looku umírněný draze vyhlížející vzhled. Se zavazováním si hlavu lámat nemusíte, oba kousky jsou navrženy tak, aby zapínání bylo co nejsnadnější.

  Foto: Valentino

  Poohlédněte se po stylové ušance

  Ušanku vnímáme jako královnu pokrývek hlavy. Bohužel nutno dodat, že je to záležitost pouze pro některé z nás. Ušanka vám musí sedět a nedeformovat vzhled a proporce obličeje. Pokud si nejste jistí, raději ji vynechte. Pokud vám ušanka nebude slušet, celý outfit tím zastíníte. Ušanku lze pořídit v buticích s kožešinou nebo ve výběrových second handech. Najít tu správnou může trvat dlouho, proto se na ni více zaměřte.

  Klasické tvary slunečních brýlí pro letošek odložte

  Sluneční brýle v posledních letech zaznamenávají velký nárůst atypických tvarů. A neobejde se bez nich i letošní zima. Zaznamenáváme také velkou oblibu sady retro aspektů, které letošní kolekce velmi ovlivňují. Jedny z nejpopulárnějších tvoří Céline, letos jsme je zpozorovali snad u všech fashion influencerek. A protože nás mainstream baví jen částečně, vybrali jsme podobnou variantu v podání značky Gentle Monster. Tyto brýle budou totiž vypadat velice stylově s ušankou i kravatou dohromady!

  Foto: Gentle Monster

  Cool girls nosí pantera

  Nová kolekce šperků od Cartier se vyznačuje exkluzivními motivy zvířat, přičemž největší hvězdou jsou šperky s podobiznami ikonického pantera či elegantní zebry. Bez ohledu na individualitu si zde každý nalezne svůj unikátní kousek, ať už preferuje zlaté nebo stříbrné provedení. Náhrdelníky a náramky z této řady září nejen svou kvalitou, ale i velice draze vyhlížejícím designem, což oceníte zvláště v případě, že se chystáte na jakoukoliv speciální příležitost, kde je stanovený „nudný“ dresscode. Tyto šperky nejenže dotáhnou váš outfit na úplně nový level, ale také dokážou prolomit monotónnost jednolitého outfitu.

  Foto: Cartier

  Zdroj: Instagram

  Lekce stylu: Rozzařte své podzimní outfity k nepoznání s trendy doplňky

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.