More

  Nový módní rok odstartují lednové týdny pánské módy ve Florencii, Miláně, Paříži, Berlíně i Kodani. Vysoce očekávaný je návrat značek Gucci a Mugler, ale i tvorba méně známých talentů, jako je Charles Jeffrey a nebo návrhářka Martine Rose. Objevte, čím vás mohou nadcházející týdny překvapit.

  Florencie přivítá 103. ročník Pitti Uomo

  Jako první se připravte sledovat proslulý pánský módní veletrh konající se ve Florencii, známý jako Pitti Uomo. Letos představí na 789 vystavovatelů, z toho asi 311 pochází ze zahraničí, nikoli z Itálie. Akce se bude konat od úterý 10. do čtvrtka 13. ledna v opevněném komplexu Fortezza da Basso. Hvězdou 103. ročníku veletrhu se nejspíše stane Martine Rose. Anglická návrhářka jamajského původu je totiž považována za jednu z nejnadějnějších talentů současnosti.

  Svou kolekci představí v antickém florentském tržišti z 16. století. Její tvorba je charakteristická nádechem 90. let nebo používáním volných a sportovních střihů. Dokonce se spekuluje o tom, že by mohla nahradit Virgil Abloh u společnosti Louis Vuittion. Kromě toho Pitti Uomo oslní očekávanými návrhy belgického návrháře Jan-Jan Van Essch. Jeho styl zaujme pohodlností smíšenou s „genderless“ módou. Na veletrhu poprvé představí vlastní značku.

  Milán láká návratem Gucci i nováčky italského týdne módy

  Očekávaný milánský týden módy zahájí svou přehlídkou v pátek 13. ledna po třech letech značka Gucci. Jedná se o její první show od odstoupení kreativního ředitele Alessandra Michele. Ve funkci přitom působil sedm let. Není však dosud jasné, kdo se po přehlídce místo něj za novou show ukloní. Do Milána se navrátí například také K-Way, svou kolekci naopak nepředstaví Versace nebo Moschino. Nové módní kolekce pak budou Milán držet na nohou až do úterý 17. ledna.

  Zdroj: Charles Jeffrey Loverboy Official Website

  Mezitím se módnímu světu stihne ukázat také návrhář Charles Jeffrey. Skotský dvaatřicetiletý designer hodlá prorazit se svou show pro značku Loverboy, kterou založil roku 2015. Známý je pro vytváření fantastického queer světa plného provokativních siluet a pestrých barev. Očekávané jsou také přehlídky návrháře Jonathana Andersona nebo anglicko-italské módní značky JordanLuca.

  Paříž očekává nového ředitele Louis Vuitton a těší se na Mugler

  Na pařížském týdnu módy se mezi 17. a 22. lednem tradičně objeví například Dior, Givenchy, Kenzo nebo Loewe. O něco více očekávaná je kolekce módní společnosti Saint Laurent. Pánskou kolekci totiž v Paříži představí poprvé od roku 2015. Ještě větší napětí ale vzbuzuje značka Louis Vuitton. Také její nový kreativní ředitel totiž není dosud známý, i když módní svět spekuluje o jméně Wales Bonner. Pánský týden módy, již tradičně, uzavře show Maison Margiela.

  Tím ale přehlídky v Paříži neskončí. Od pondělí 23. do čtvrtka 26. ledna se totiž do jeho ulic navrátí týden haute couture pánské módy. Nejvíce napnutí budou jeho návštěvníci před show módního domu Mugler. Naposledy se totiž jeho kolekce na runway objevila v únoru roku 2020. Konat se bude pod taktovkou kreativního ředitele Caseyho Cadwallader, který je považován za nejúspěšnějšího nástupce návrháře původního designera značky Thierryho Mugler.

  Berlín i Kodaň zaujmou udržitelností a inovativními kolekcemi

  Letošní berlínský týden pánské módy vystihne jak udržitelnost, tak snaha podpořit nové slibné talenty. Představit se na něm má mezi 16. a 21. lednem například Dennis Chuene nebo Sia Arnika, značka nošená i Kylie Jenner. Na ochranu životního prostředí se přitom letos zaměřila také Kodaň. Do svého repertoáru proto zahrne pouze značky, které schválila speciální „komise pro udržitelnost“. Mezi módní společnosti nepoužívající jednorázové plasty a vytvářející zero-waste show patří například Ganni, Saks Potts, (Di)vision, Holzweiler nebo Rotate.

  Zdroj: Fashion Network, Wallpaper, Highsnobiety, Keyi Magazine, Fashion United, Tribute To Magazine

  Lednové týdny pánské módy přicházejí s velkým očekáváním. Na runway se vrací Gucci a Mugler

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.