Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Nový módní rok odstartují lednové týdny pánské módy ve Florencii, Miláně, Paříži, Berlíně i Kodani. Vysoce očekávaný je návrat značek Gucci a Mugler, ale i tvorba méně známých talentů, jako je Charles Jeffrey a nebo návrhářka Martine Rose. Objevte, čím vás mohou nadcházející týdny překvapit.

  Florencie přivítá 103. ročník Pitti Uomo

  Jako první se připravte sledovat proslulý pánský módní veletrh konající se ve Florencii, známý jako Pitti Uomo. Letos představí na 789 vystavovatelů, z toho asi 311 pochází ze zahraničí, nikoli z Itálie. Akce se bude konat od úterý 10. do čtvrtka 13. ledna v opevněném komplexu Fortezza da Basso. Hvězdou 103. ročníku veletrhu se nejspíše stane Martine Rose. Anglická návrhářka jamajského původu je totiž považována za jednu z nejnadějnějších talentů současnosti.

  Svou kolekci představí v antickém florentském tržišti z 16. století. Její tvorba je charakteristická nádechem 90. let nebo používáním volných a sportovních střihů. Dokonce se spekuluje o tom, že by mohla nahradit Virgil Abloh u společnosti Louis Vuittion. Kromě toho Pitti Uomo oslní očekávanými návrhy belgického návrháře Jan-Jan Van Essch. Jeho styl zaujme pohodlností smíšenou s „genderless“ módou. Na veletrhu poprvé představí vlastní značku.

  Milán láká návratem Gucci i nováčky italského týdne módy

  Očekávaný milánský týden módy zahájí svou přehlídkou v pátek 13. ledna po třech letech značka Gucci. Jedná se o její první show od odstoupení kreativního ředitele Alessandra Michele. Ve funkci přitom působil sedm let. Není však dosud jasné, kdo se po přehlídce místo něj za novou show ukloní. Do Milána se navrátí například také K-Way, svou kolekci naopak nepředstaví Versace nebo Moschino. Nové módní kolekce pak budou Milán držet na nohou až do úterý 17. ledna.

  Zdroj: Charles Jeffrey Loverboy Official Website

  Mezitím se módnímu světu stihne ukázat také návrhář Charles Jeffrey. Skotský dvaatřicetiletý designer hodlá prorazit se svou show pro značku Loverboy, kterou založil roku 2015. Známý je pro vytváření fantastického queer světa plného provokativních siluet a pestrých barev. Očekávané jsou také přehlídky návrháře Jonathana Andersona nebo anglicko-italské módní značky JordanLuca.

  Paříž očekává nového ředitele Louis Vuitton a těší se na Mugler

  Na pařížském týdnu módy se mezi 17. a 22. lednem tradičně objeví například Dior, Givenchy, Kenzo nebo Loewe. O něco více očekávaná je kolekce módní společnosti Saint Laurent. Pánskou kolekci totiž v Paříži představí poprvé od roku 2015. Ještě větší napětí ale vzbuzuje značka Louis Vuitton. Také její nový kreativní ředitel totiž není dosud známý, i když módní svět spekuluje o jméně Wales Bonner. Pánský týden módy, již tradičně, uzavře show Maison Margiela.

  Tím ale přehlídky v Paříži neskončí. Od pondělí 23. do čtvrtka 26. ledna se totiž do jeho ulic navrátí týden haute couture pánské módy. Nejvíce napnutí budou jeho návštěvníci před show módního domu Mugler. Naposledy se totiž jeho kolekce na runway objevila v únoru roku 2020. Konat se bude pod taktovkou kreativního ředitele Caseyho Cadwallader, který je považován za nejúspěšnějšího nástupce návrháře původního designera značky Thierryho Mugler.

  Berlín i Kodaň zaujmou udržitelností a inovativními kolekcemi

  Letošní berlínský týden pánské módy vystihne jak udržitelnost, tak snaha podpořit nové slibné talenty. Představit se na něm má mezi 16. a 21. lednem například Dennis Chuene nebo Sia Arnika, značka nošená i Kylie Jenner. Na ochranu životního prostředí se přitom letos zaměřila také Kodaň. Do svého repertoáru proto zahrne pouze značky, které schválila speciální „komise pro udržitelnost“. Mezi módní společnosti nepoužívající jednorázové plasty a vytvářející zero-waste show patří například Ganni, Saks Potts, (Di)vision, Holzweiler nebo Rotate.

  Zdroj: Fashion Network, Wallpaper, Highsnobiety, Keyi Magazine, Fashion United, Tribute To Magazine

  Lednové týdny pánské módy přicházejí s velkým očekáváním. Na runway se vrací Gucci a Mugler

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.