Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kdyby byla Carrie v Praze a zeptala se vás, kam zajít pro luxusní boty, nachystali jsme vám odpověď. Tady je přehled luxusních obuvníků, kteří mají svoje vymazlené butiky nejen v Pařížské ulici.

  Baldinini

  Stylový design, tradiční ruční práce a kvalitní kůže, to jsou italské boty Baldinini. Možná by nebyly k prvním, na které byste si vzpomněla, možná je nezná ani Carrie, ale až byste si je obula, patřily by k nejpohodlnějším, jaké v botníku máte. Tradiční rodinná značka vyrábí boty přes sto let a tak ví, jak je udělat příjemně nositelné. Kromě lodiček se pyšní i stylovými polokozačkami nebo teniskami.

  Obchod Baldinini v Praze najdete na adrese Havířská 581/5.

  Foto: Baldinini

  Ve Fashion Arena Prague Outlet pak najdete i outletový obchod Baldinini.

  Foto: Baldinini

  Jimmy Choo

  Vysoké podpatky, třpyt a styl. Jedna z nejdražších obuvnických značek má kořeny v Malajsii, kdy švec Jimmy Choo otiskl svůj rodinný um do svých bot. Historie, kterou zná každá milovnice bot, se v Česku začala psát v roce 2013, kdy se otevřel butik v Pařížské, ale do desítek butiků po celém světě chodí řada celebrit, od Michelle Obamové přes Emmu Stone až po Jennifer Lopez. A my se tomu nedivíme. Saténové lodičky se štrasovou sponou jsou snem nejedné z nás.

  Obchod Jimmy Choo v Praze najdete v Pařížské ulici 7. Nezapomeňte v obchodě zaběhnout i do mínus prvního patra, kde se občas objeví regál se zlevněnými kousky.

  Foto: Pinterest

  Christian Louboutin

  Legendární červená podrážka na lodičkách, ale třeba i kozačkách se otiskuje i do červených koberců na premiérách – celebrity si tenhle signifikantní prvek oblíbili, i když někteří oponují, že se v tak vysokých podpatcích dá stěží chodit. Červené koberce zdobí i pražský obchod, který je otevřený od roku 2018. Kolik botiček z něj asi tak už odešlo?

  Obchod Christian Louboutin v Praze najdete v Široké 97/11, stačí odbočit z Pařížské ulice.

  Foto: Christian Louboutin

  Smůla je, že na pohodlné střevíčky Manolo Blahnik si u nás ještě budeme muset počkat.

  Kvalitní, luxusní, elegantní… Ano! Víme, kam pro tyhle boty vyrazit

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.