Kdyby byla Carrie v Praze a zeptala se vás, kam zajít pro luxusní boty, nachystali jsme vám odpověď. Tady je přehled luxusních obuvníků, kteří mají svoje vymazlené butiky nejen v Pařížské ulici.

Baldinini

Stylový design, tradiční ruční práce a kvalitní kůže, to jsou italské boty Baldinini. Možná by nebyly k prvním, na které byste si vzpomněla, možná je nezná ani Carrie, ale až byste si je obula, patřily by k nejpohodlnějším, jaké v botníku máte. Tradiční rodinná značka vyrábí boty přes sto let a tak ví, jak je udělat příjemně nositelné. Kromě lodiček se pyšní i stylovými polokozačkami nebo teniskami.

Obchod Baldinini v Praze najdete na adrese Havířská 581/5.

Foto: Baldinini

Ve Fashion Arena Prague Outlet pak najdete i outletový obchod Baldinini.

Foto: Baldinini

Jimmy Choo

Vysoké podpatky, třpyt a styl. Jedna z nejdražších obuvnických značek má kořeny v Malajsii, kdy švec Jimmy Choo otiskl svůj rodinný um do svých bot. Historie, kterou zná každá milovnice bot, se v Česku začala psát v roce 2013, kdy se otevřel butik v Pařížské, ale do desítek butiků po celém světě chodí řada celebrit, od Michelle Obamové přes Emmu Stone až po Jennifer Lopez. A my se tomu nedivíme. Saténové lodičky se štrasovou sponou jsou snem nejedné z nás.

Obchod Jimmy Choo v Praze najdete v Pařížské ulici 7. Nezapomeňte v obchodě zaběhnout i do mínus prvního patra, kde se občas objeví regál se zlevněnými kousky.

Foto: Pinterest

Christian Louboutin

Legendární červená podrážka na lodičkách, ale třeba i kozačkách se otiskuje i do červených koberců na premiérách – celebrity si tenhle signifikantní prvek oblíbili, i když někteří oponují, že se v tak vysokých podpatcích dá stěží chodit. Červené koberce zdobí i pražský obchod, který je otevřený od roku 2018. Kolik botiček z něj asi tak už odešlo?

Obchod Christian Louboutin v Praze najdete v Široké 97/11, stačí odbočit z Pařížské ulice.

Foto: Christian Louboutin

Smůla je, že na pohodlné střevíčky Manolo Blahnik si u nás ještě budeme muset počkat.

Kvalitní, luxusní, elegantní… Ano! Víme, kam pro tyhle boty vyrazit

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

Švýcarským hodinkám se daří čím dál více. Jejich vývoz vzrostl v únoru o 12,2 procenta

Růst vývozu švýcarských hodinek z loňského roku pokračuje i v tom letošním. V únoru se totiž navýšil o 12,2 procenta. Nejvíce chtěné jsou luxusní doplňky i nadále ve Spojených státech amerických. Vývozu ale pomohla také zlepšující se ekonomická situace Číny.