Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Domy a designéři každou sezónu pilně chrlí na mola kabelky v naději, že některá z nich upoutá zraky pozorovatelů a stane se novou „It-Bag“. To je ovšem jen první krok. Po úspěšném debutu přichází těžší část skládačky. Překonat koncept času. V módě je několika sezónní popularita skutečnou zkouškou ohněm. Kabelka se může pár měsíců držet na předních příčkách a ve street stylu osobností, ale také dokáže velmi rychle upadnout do zapomnění. Existují však určité crème de la crème modely, kterým nechybí bohatá dávka stylové ikoničnosti spojená s odolností vůči měnícímu se světu trendů.

  Bottega Veneta – Jodie Bag

  Vyučený minimalista Daniel Lee uvedl během svého působení na trh několik úspěšných kabelek. Návrhy Bottega Veneta obecně disponují nadčasovou kvalitou, nicméně kabelka Jodie představuje přidanou hodnotu díky zajímavému detailu. Zpočátku neměla jméno, o to se postarala až herečka Jodie Foster, která svou kabelku Bottega použila jako štít před paparazzi. Po designové stránce kombinuje praktickou zaoblenou siluetu přes rameno, výrazný uzel a dědičný odkaz na řemeslnou techniku intrecciato. Ta vznikla v 60. letech 20. století a stala se nepřehlédnutelným rukopisem. Zjednodušeně se jedná o spojování tenkých vrstev kůže za účelem jejich zpevnění. Barevná škála je pestrá, na výběr jsou bílé a černé klasiky i pastelové nebo tmavé barvy. Aktuálně je k dispozici ve velikostech candy, mini, small, teen, medium.

  Spolehlivým společníkem se stala například pro Hailey Bieber. Cena za Teen Jodie se pohybuje kolem 77 tisíc korun.

  Zdroj: Bottega Veneta, Profimedia

  Dior – Lady Dior

  Model Lady Dior se již nějakou dobu nachází v síni slávy v mezích té nejvyhlášenější prestiže. Její legendární osud byl zpečetěn především díky Dianě, která se s ní mnohokrát objevila na veřejnosti, poprvé v Paříži v roce 1995. Postupem času jí princezna propůjčila i jméno a nahradila to původní – Chouchou. Její nekonečná relevance je zajištěna neustálým obměňováním jejích podob, pravidelně se objevuje v nových kolekcích a uměleckých spolupracích. Některé části si mohou zákazníci dokonce přizpůsobit a dodat tak jejímu designu ještě větší osobitost. Za klasickou černou ve velikosti medium zaplatíte kolem 150 tisíc korun.

  Zdroj: Dior

  Jacquemus – Le Bambino

  Zachytili jste video po Paříži přesouvajících se kabelek Jacquemus nebo kabelkovou loď na jezeře Como? Nešlo o inovativní krok z hlediska pařížské a italské dopravy, ale o humornou kampaň pro Le Bambino. Simone Porte Jacquemus a jeho kabelky v minulosti vystřelily do výšin, zejména díky mini modelu Le Chiquito v roce 2019. Od té doby si značka drží svou popularitu s nádechem romantické francouzské poetiky. Le Bambino je rafinovaně jednoduše navrhnuta, ovšem chic, ideální na večeři nebo drink do města. Může představovat nenápadný doplněk, ale také oživení pomocí výrazných barev. Oblíbila si ji kromě jiného i návrhářova blízká přítelkyně a zpěvačka Dua Lipa. Ta v základní velikosti vás vyjde zhruba na 15 tisíc korun.

  Zdroj: Jacquemus

  Zdroje: L’Officiel, Farfetch, Rebag, Dior, Jacquemus

  Kultovní kabelky, které hravě překonají nepřízeň času

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.