Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Španělský módní návrhář nás opustil ve věku 88 let. Módnímu světu věnoval celý svůj život a zanechal po sobě velký odkaz. Zemřel ve francouzské Bretani, kde aktuálně pobýval. Příčinu náhlé smrti stále nevíme.

  Do popředí se vyšvihl již v 60. letech minulého století. Jeho modely vzbuzovaly odvahu a lehkou kontroverzi. Jako materiál použil prakticky cokoliv. Nevyhnul se ani kovu, zrcátkům nebo plastu.

  Ve svých mladých letech pracoval i pro módní domy, jako jsou například Dior nebo Givenchy. Postupně se pak dostal do povědomí všem milovníkům módy.

  Svůj první butik otevřel v roce 1966 a ihned se zařadil do skupiny haute-couture návrhářů. Vysoké šití však nebyla jeho hlavní činnost. Řada z vás ho bude znát hlavně díky jeho lásce k parfémům. Vůně Paco Rabanne jsou velmi populární a stále žádané. Snad nejtypičtější jsou pro ně flakony ve tvaru postavy.

  Rabanne byl obrovský vizionář a sám se označoval za člověka z jiné planety. Nebál se barev, odhalení křivek ani dávné kritiky. Mimo jiné oblékl i Jane Fond do sci-fi filmu Barbarella.

  Za připomínku stojí přehlídka S/S 22, která se odehrávala v monackém kongresovém centru. Absolutně vystihuje jak designérovu povahu, tak i jeho oblibu v extravaganci. Celou show provází ikonická skladba „Yes Sir, I Can Boogie“. V kombinaci se středozemní atmosférou byla přehlídka doslova neodolatelná.

  Nadčasovost a důraz na sexy střihy můžete zpozorovat i při sledování přehlídky z roku 1995. Vliv tehdejší módy a futuristický charakter modelů přímo křičí převratným dojmem. V devadesátých letech společně s Gianni Versace patřili k nejvíce kontroverzním umělcům své doby.

  Zdroj: YouTube, Instagram

  Konec velké legendy. Zemřel designér Paco Rabanne. Módní svět truchlí

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.