Španělský módní návrhář nás opustil ve věku 88 let. Módnímu světu věnoval celý svůj život a zanechal po sobě velký odkaz. Zemřel ve francouzské Bretani, kde aktuálně pobýval. Příčinu náhlé smrti stále nevíme.

Do popředí se vyšvihl již v 60. letech minulého století. Jeho modely vzbuzovaly odvahu a lehkou kontroverzi. Jako materiál použil prakticky cokoliv. Nevyhnul se ani kovu, zrcátkům nebo plastu.

Ve svých mladých letech pracoval i pro módní domy, jako jsou například Dior nebo Givenchy. Postupně se pak dostal do povědomí všem milovníkům módy.

Svůj první butik otevřel v roce 1966 a ihned se zařadil do skupiny haute-couture návrhářů. Vysoké šití však nebyla jeho hlavní činnost. Řada z vás ho bude znát hlavně díky jeho lásce k parfémům. Vůně Paco Rabanne jsou velmi populární a stále žádané. Snad nejtypičtější jsou pro ně flakony ve tvaru postavy.

Rabanne byl obrovský vizionář a sám se označoval za člověka z jiné planety. Nebál se barev, odhalení křivek ani dávné kritiky. Mimo jiné oblékl i Jane Fond do sci-fi filmu Barbarella.

Za připomínku stojí přehlídka S/S 22, která se odehrávala v monackém kongresovém centru. Absolutně vystihuje jak designérovu povahu, tak i jeho oblibu v extravaganci. Celou show provází ikonická skladba „Yes Sir, I Can Boogie“. V kombinaci se středozemní atmosférou byla přehlídka doslova neodolatelná.

Nadčasovost a důraz na sexy střihy můžete zpozorovat i při sledování přehlídky z roku 1995. Vliv tehdejší módy a futuristický charakter modelů přímo křičí převratným dojmem. V devadesátých letech společně s Gianni Versace patřili k nejvíce kontroverzním umělcům své doby.

Zdroj: YouTube, Instagram

Konec velké legendy. Zemřel designér Paco Rabanne. Módní svět truchlí

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

Švýcarským hodinkám se daří čím dál více. Jejich vývoz vzrostl v únoru o 12,2 procenta

Růst vývozu švýcarských hodinek z loňského roku pokračuje i v tom letošním. V únoru se totiž navýšil o 12,2 procenta. Nejvíce chtěné jsou luxusní doplňky i nadále ve Spojených státech amerických. Vývozu ale pomohla také zlepšující se ekonomická situace Číny.