Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Španělský módní návrhář nás opustil ve věku 88 let. Módnímu světu věnoval celý svůj život a zanechal po sobě velký odkaz. Zemřel ve francouzské Bretani, kde aktuálně pobýval. Příčinu náhlé smrti stále nevíme.

  Do popředí se vyšvihl již v 60. letech minulého století. Jeho modely vzbuzovaly odvahu a lehkou kontroverzi. Jako materiál použil prakticky cokoliv. Nevyhnul se ani kovu, zrcátkům nebo plastu.

  Ve svých mladých letech pracoval i pro módní domy, jako jsou například Dior nebo Givenchy. Postupně se pak dostal do povědomí všem milovníkům módy.

  Svůj první butik otevřel v roce 1966 a ihned se zařadil do skupiny haute-couture návrhářů. Vysoké šití však nebyla jeho hlavní činnost. Řada z vás ho bude znát hlavně díky jeho lásce k parfémům. Vůně Paco Rabanne jsou velmi populární a stále žádané. Snad nejtypičtější jsou pro ně flakony ve tvaru postavy.

  Rabanne byl obrovský vizionář a sám se označoval za člověka z jiné planety. Nebál se barev, odhalení křivek ani dávné kritiky. Mimo jiné oblékl i Jane Fond do sci-fi filmu Barbarella.

  Za připomínku stojí přehlídka S/S 22, která se odehrávala v monackém kongresovém centru. Absolutně vystihuje jak designérovu povahu, tak i jeho oblibu v extravaganci. Celou show provází ikonická skladba „Yes Sir, I Can Boogie“. V kombinaci se středozemní atmosférou byla přehlídka doslova neodolatelná.

  Nadčasovost a důraz na sexy střihy můžete zpozorovat i při sledování přehlídky z roku 1995. Vliv tehdejší módy a futuristický charakter modelů přímo křičí převratným dojmem. V devadesátých letech společně s Gianni Versace patřili k nejvíce kontroverzním umělcům své doby.

  Zdroj: YouTube, Instagram

  Konec velké legendy. Zemřel designér Paco Rabanne. Módní svět truchlí

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.