Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Svět filmu ani letos nezapomněl na milovníky módy. Sepsali jsme proto tipy na filmy a seriály týkající se módního průmyslu, které si v roce 2024 nemůžete nechat ujít. Zároveň jsme ale připojili také některé z největších hitů loňského roku. Leden je totiž ideální příležitost na dohnání toho, co jste v uplynulém roce nestihli.

  Připomeňte si památku Vivienne Westwood. Dokumentární film ji zachycuje jako matku punku

  Odchod legendární návrhářky Vivienne Westwood na konci roku 2022 zasáhl nejen módní průmysl, ale i širší veřejnost. Její tvorba totiž pomohla vnést punk do podvědomí širší veřejnosti a kulturního mainstreamu. Jen dva měsíce po její smrti proto vyšel dokumentární film s názvem Vivienne Westwood: God Save the Queen věnující se její obdivuhodné kariéře.

  Snímek se pak soustředí především na roli Westwood jako „matku punku“. Její styl se totiž punkem inspiroval a využíval tak tehdy neobvyklé výrazné barvy, vzory i doplňky. Osobitý vkus si návrhářka udržela od svých prvních návrhů až do své smrti. Film najdete na platformě Apple+ Prime.

  Ponořte se do světa supermodelek. Objevte příběhy čtyř ikon 80. a 90. let 20. století

  Pokud vám seriál The Super Models loni ušel, pak máte rozhodně co napravovat. Jedná se totiž o jedinečnou příležitost, jak nahlédnout do kariér čtyř světoznámých supermodelek. Ve čtyřech dílech se vám totiž představí Naomi Campbell, Cindy Crawford, Linda Evangelista a Christy Turlington.

  Všechny kamarádky totiž potkal stejný osud. Začátkem 80. let minulého století se poprvé postavily před kameru a okamžitě se staly tehdejšími „it girls“. Dokumentární seriál tak vypráví nejen o jejich spolupráci s top luxusními módními domy, ale také současných kariérách a překážkách.

  Zdroj: Apple TV+

  Nový módní dokument se nebojí kontroverze. Ponoří se do světa i kariéry návrháře Johna Galliano

  Začátkem března letošního roku se můžete těšit na jeden z nejvíce kontroverzních módních filmů posledních let. Snímek High & Low: John Galliano totiž popíše vzestup i pád slavného návrháře Johna Galliano. Jeho bravurní kariéra u Diora totiž skončila, když se na veřejnost dostalo v roce 2010 video zachycující jeho rasistické a antisemitistické poznámky.

  Režisér Kevin Macdonald se ovšem podobně citlivých témat nebojí. Rozhodl se tak návrháře zachytit v co nejobjektivnějším světle. Zároveň jeho příběh využil k tomu, aby rozebral témata „cancel culture“ nebo toho, zda lze umělcům odpouštět. „Nechal mě natočit přesně takový film, jaký jsem chtěl. To je dle mého odvážné,“ popsal Macdonald.

  Nelehkou konkurenci pařížské módní bubliny zachytí seriál Cristóbal Balenciaga

  Tvůrci z dílny Disney+ zase letos představí seriál, který se bude věnovat začátkům kariéry španělského návrháře Cristóbal Balenciaga. Na platformě ho můžete najít už od 19. ledna. Soustředit se bude především na jeho příjezd do Paříže a představení jeho první haute couture kolekce v roce 1937.

  Následně totiž talentovaného návrháře čekaly překážky spojené s tehdejší módní scénou v Paříži. Postavit se musel především své konkurenci, tedy talentované Coco Chanel a géniům, jako byl Christian Dior nebo Hubert de Givenchy. Jedná se tedy o skvělou volbu, pokud se chcete dozvědět více také o dalších zmíněných návrhářích.

  Zdroj: Disney+

  Do poválečné módní scény se ponoří seriál The New Look. Zachytí především tvorbu Christiana Dior a Coco Chanel

  Slavní francouzští návrháři se pak objeví také v novém seriálu Apple TV+ s názvem The New Look. Od 14. února se můžete ponořit do poválečného světa, ve kterém návrháři Coco Chanel a Christian Dior začínali poprvé tvořit svá jména. Příběh se totiž odehrává na pozadí nacistické okupace Paříže. V hlavních rolích se pak objeví hvězdy jako Juliette Binoche, Ben Mendelsohn, Maisie Williams nebo John Malkovich.

  Zdroje: WWD, Fashion United, X, YouTube

  Když se svět módy a filmu spojí. Top fashion filmy a seriály 2023/2024

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.

  Zamiřte s radostí do knihovny. V módě je hot knihovnický look

  Inspirace knihovnami už nepramení pouze z knih plných drahocenných mouder. Pozornost se totiž nedávno přesunula na samotné knihovnice. Módní nadšenci si převzali jejich "klasický" look. Samozřejmě ho však upravili dle svých potřeb. Výsledkem se stál o něco více stylový, ale především hot look.

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.