Více

  Sledujte nás na Instagramu

  V poslední dekádě se zážitek stal nepřehlédnutelnou součástí luxusu. Potenciál zákaznických pocitů si začaly plně uvědomovat a využívat i módní domy. Wellness plavby, pop-up butiky a jistě i gastronomie jsou zárukou stálé a loajální klientely. Pojďte se s námi podívat a obdivovat ty nejkrásnější cukrárny a kavárny různých značek přesahující hranice nejvyšší kvality, kde se Snídaně u Tiffanyho stává realitou.

  Pionýr Armani

  Dávno před érou prestižních a designových restaurací Louis Vuitton nebo Dior se v roce 1998 objevil Giorgio Armani. Ten se rozhodl otevřít Emporio Armani Caffé spolu s restaurací v Paříži. Později je následovala místa jako Milán, New York, Mnichov, Egypt nebo Ósaka. Rozšířit své univerzum a zaujmout potenciální klienty se snaží opravdu velká řada značek, včetně Chanel, Gucci nebo Burberry. Restaurace a gastronomická zařízení s nádechem neskrývaného luxusu, exkluzivním menu a servisem tak najdete po celém světě.

  Zdroj: Armani

  Le Café V

  Le Café V je první kavárna z dílny Louis Vuitton. Nachází se v japonské Ósace, kde sídlí ve stejné budově jako samotný butik Midosuji. Je to však mnohem víc než jen kavárna. Interiér totiž skrývá dveře, které vás zavedou do restaurace Sugalabo V. Oba podniky fungují pod vedením šéfkuchaře Yosukeho Suga, který ve svých výtvorech reflektuje místní kulinářské tradice. V nabídce je výběrová káva, čaje, koktejly, lokální minerální voda, dort Opéra, Mille-Feuille s madagaskarskou vanilkou a dort Fraisier s jahodami.

  Pasticceria Marchesi

  Pokud hledáte dokonalý zážitek s příchutí italského „La Dolce Vita“, stačí navštívit historickou milánskou cukrárnu Pasticceria Marchesi. Poprvé otevřela své brány do světa dezertů v roce 1824 a téměř o dvě století později v ní získala většinový podíl Prada. V nabídce nesmí chybět tradiční řemeslné panettone s rozinkami a vanilkou nebo trochu experimentální variace s příchutí čokolády a hrušky.

  Zdroj: Pasticceria Marchesi

  La Pâtisserie 30 Montaigne

  Kombinaci restaurace, cukrárny a butiku si vybral i Dior přímo na své legendární pařížské adrese. Cukrárna je obohacena o kreativní výtvory Jeana Imbert, který interpretuje tradiční francouzské delikatesy s dávkou vlastní fantazie. K módním dezertům nesmí chybět výběrová káva nabízená špičkovými baristy, kteří se postarají o blahodárný sladký zážitek. Zatímco si budete vychutnávat sladkou snídani nebo čaj o páté, můžete se dívat na krásnou zahradu na dosah ruky.

  Zdroj: Dior

  Zdroje: L’Officiel, Fashion Network, armani.com, W Magazine, Pasticceria Marchesi, Dior

  Když se gastronomie stává módní: kavárny a cukrárny luxusních značek

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.