More

  V poslední dekádě se zážitek stal nepřehlédnutelnou součástí luxusu. Potenciál zákaznických pocitů si začaly plně uvědomovat a využívat i módní domy. Wellness plavby, pop-up butiky a jistě i gastronomie jsou zárukou stálé a loajální klientely. Pojďte se s námi podívat a obdivovat ty nejkrásnější cukrárny a kavárny různých značek přesahující hranice nejvyšší kvality, kde se Snídaně u Tiffanyho stává realitou.

  Pionýr Armani

  Dávno před érou prestižních a designových restaurací Louis Vuitton nebo Dior se v roce 1998 objevil Giorgio Armani. Ten se rozhodl otevřít Emporio Armani Caffé spolu s restaurací v Paříži. Později je následovala místa jako Milán, New York, Mnichov, Egypt nebo Ósaka. Rozšířit své univerzum a zaujmout potenciální klienty se snaží opravdu velká řada značek, včetně Chanel, Gucci nebo Burberry. Restaurace a gastronomická zařízení s nádechem neskrývaného luxusu, exkluzivním menu a servisem tak najdete po celém světě.

  Zdroj: Armani

  Le Café V

  Le Café V je první kavárna z dílny Louis Vuitton. Nachází se v japonské Ósace, kde sídlí ve stejné budově jako samotný butik Midosuji. Je to však mnohem víc než jen kavárna. Interiér totiž skrývá dveře, které vás zavedou do restaurace Sugalabo V. Oba podniky fungují pod vedením šéfkuchaře Yosukeho Suga, který ve svých výtvorech reflektuje místní kulinářské tradice. V nabídce je výběrová káva, čaje, koktejly, lokální minerální voda, dort Opéra, Mille-Feuille s madagaskarskou vanilkou a dort Fraisier s jahodami.

  Pasticceria Marchesi

  Pokud hledáte dokonalý zážitek s příchutí italského „La Dolce Vita“, stačí navštívit historickou milánskou cukrárnu Pasticceria Marchesi. Poprvé otevřela své brány do světa dezertů v roce 1824 a téměř o dvě století později v ní získala většinový podíl Prada. V nabídce nesmí chybět tradiční řemeslné panettone s rozinkami a vanilkou nebo trochu experimentální variace s příchutí čokolády a hrušky.

  Zdroj: Pasticceria Marchesi

  La Pâtisserie 30 Montaigne

  Kombinaci restaurace, cukrárny a butiku si vybral i Dior přímo na své legendární pařížské adrese. Cukrárna je obohacena o kreativní výtvory Jeana Imbert, který interpretuje tradiční francouzské delikatesy s dávkou vlastní fantazie. K módním dezertům nesmí chybět výběrová káva nabízená špičkovými baristy, kteří se postarají o blahodárný sladký zážitek. Zatímco si budete vychutnávat sladkou snídani nebo čaj o páté, můžete se dívat na krásnou zahradu na dosah ruky.

  Zdroj: Dior

  Zdroje: L’Officiel, Fashion Network, armani.com, W Magazine, Pasticceria Marchesi, Dior

  Když se gastronomie stává módní: kavárny a cukrárny luxusních značek

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.