Investice do hodinek může být trefou do černého nebo neúspěchem. Takže, jak říkají někteří nadšenci do hodinek, investujte do nich nejen kvůli pravděpodobnosti zhodnocení, ale kvůli tomu, že vás skutečně zaujmou.

Pokud patříte k příznivcům nového barevného trendu, říkáme: „Ano.“ Barevné ciferníky totiž právě hýbou světem módy. Nejde sice o žádnou novinkou, ale současný nárůst zájmu o poutavé odstíny, který vyústil v explozivní ceny na trhu, způsobil, že se i hodinářské společnosti vrhly na tento trend s větší vervou.

A proč se poohlédnout právě po něčem takovém? Příkladem mohou být například hodinky Patek Philippe Nautilus Ref. 5711 s ciferníkem Tiffany Blue. Jediný kus se v nedávné aukci Phillips prodal za neuvěřitelných 6,5 ​​milionu dolarů (v přepočtu zhruba 159 000 000 CZK).

Pokud je to na Vás už trochu moc, skvělou investicí určitě byly také Rolex Oyster Perpetual s cukrově růžovým ciferníkem, které se původně prodávaly za 5 600 dolarů a nyní si ty stejné hodinky můžete od výrobce koupit za 16 000 dolarů.

Foto: Patek Philippe, Rolex

A protože modelů je na trhu opravdu hodně, připravili jsme pro vás patero krásek, které rozhodně za zvážení stojí.

Omega Seamaster Aqua Terra

Foto: Omega

V letošním roce Omega vydala 10 nových referencí v řadě Seamaster Aqua Terra a všechny mají překrásný barevný číselník. Od modré Lagoon Blue či růžové Shell Pink nebo zelenou Bay Green.

Jednou z verzí, která z řady vyčnívá, je model v odstínu Saffron. Oranžovo-žlutavý ciferník probarvený sluncem může mít při určitém osvětlení téměř lososovou barvu nebo jasně mandarinkový vzhled. V každém případě, podle nás nemohou zůstat bez povšimnutí. Hodinky si můžete pořídit za cenu od 6 000 dolarů.

Zenith Chronomaster Original Pink

Foto: Zenith

Zenith’s Chronomaster Original Pink se složitějším mechanismem a podrobnějšími variacemi ciferníku se jeví za cenu 10 000 dolarů jako velmi vkusný doplněk vašeho outfitu. Navíc, když 20 procent z výtěžku jde ve prospěch Nadace Susan G. Komen na rakovinu prsu, získáte z nákupu ještě lepší pocit.

Bovet Virtuoso V z 18karátového bílého zlata

Foto: Bovet

Zatímco někteří utrácejí stovky tisíc dolarů za barevné ciferníky pouze s datem, dovolte nám připomenout, že existují další krásky, a to s výrazně složitějším řemeslným zpracováním, které jsou dostupné nejen za lepší cenu, ale také s cenovkou odpovídající kvalitě konstrukce časomíry. 

Jasně, mluvíme tu o Bovet Virtuoso V s nápadným oceánově modrým číselníkem. Pod tímto názvem se ve skutečnosti ukrývají nádherné švýcarské hodinky z 18karátového zlata, safíru a koženého řemínku.

Za zmínku určitě stojí kalendář rozkládající se kolem ciferníku, který si „pamatuje“ 100 přestupných roků. Což znamená, že datum na nich bude třeba přenastavit nejblíže za 400 let. Takže, rozhodně nezapomenout na své potomky a uchovat si manuál. Pozor ale, cena této roztomilosti začíná na 79 000 dolarech.

IWC Portugieser

Foto: IWC

IWC Portugiesen jsou zkrátka jedním slovem klasika. Tato 41mm verze s vínovým ciferníkem vrhá na tradiční model ale úplně nový lesk. Je zcela jisté, že kdekoliv se s nimi ukážete, každému spadne brada. Poslouží dokonale jak funkci, tak vašemu stylu. Pořídit je můžete již od 8 400 dolarů. 

H. Moser & Cie Endeavour Center Seconds Concept Lime Green

Foto: H. Moser & Cie Endeavour

Máme zelené ciferníky a pak máme výjimečně zelené ciferníky40mm Endeavour Center Seconds Concept Lime Green od Moser nejenže přináší opravdovou pastvu pro oči ve svém ultra bohatém odstínu, ale také dodává hloubku pomocí textury. Efektu tohoto úžasného povrchu bylo dosaženo použitím tří pigmentů. Uvnitř hodinek se nachází automatický strojek HMC 200 s dvojitou vlásenkou vlastní značky. Prodávají se za cenu od 27 000 dolarů.

Když čas jsou peníze. Tady je 5 zářivých kousků, o kterých byste měli vědět

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.