More

  Investice do hodinek může být trefou do černého nebo neúspěchem. Takže, jak říkají někteří nadšenci do hodinek, investujte do nich nejen kvůli pravděpodobnosti zhodnocení, ale kvůli tomu, že vás skutečně zaujmou.

  Pokud patříte k příznivcům nového barevného trendu, říkáme: „Ano.“ Barevné ciferníky totiž právě hýbou světem módy. Nejde sice o žádnou novinkou, ale současný nárůst zájmu o poutavé odstíny, který vyústil v explozivní ceny na trhu, způsobil, že se i hodinářské společnosti vrhly na tento trend s větší vervou.

  A proč se poohlédnout právě po něčem takovém? Příkladem mohou být například hodinky Patek Philippe Nautilus Ref. 5711 s ciferníkem Tiffany Blue. Jediný kus se v nedávné aukci Phillips prodal za neuvěřitelných 6,5 ​​milionu dolarů (v přepočtu zhruba 159 000 000 CZK).

  Pokud je to na Vás už trochu moc, skvělou investicí určitě byly také Rolex Oyster Perpetual s cukrově růžovým ciferníkem, které se původně prodávaly za 5 600 dolarů a nyní si ty stejné hodinky můžete od výrobce koupit za 16 000 dolarů.

  Foto: Patek Philippe, Rolex

  A protože modelů je na trhu opravdu hodně, připravili jsme pro vás patero krásek, které rozhodně za zvážení stojí.

  Omega Seamaster Aqua Terra

  Foto: Omega

  V letošním roce Omega vydala 10 nových referencí v řadě Seamaster Aqua Terra a všechny mají překrásný barevný číselník. Od modré Lagoon Blue či růžové Shell Pink nebo zelenou Bay Green.

  Jednou z verzí, která z řady vyčnívá, je model v odstínu Saffron. Oranžovo-žlutavý ciferník probarvený sluncem může mít při určitém osvětlení téměř lososovou barvu nebo jasně mandarinkový vzhled. V každém případě, podle nás nemohou zůstat bez povšimnutí. Hodinky si můžete pořídit za cenu od 6 000 dolarů.

  Zenith Chronomaster Original Pink

  Foto: Zenith

  Zenith’s Chronomaster Original Pink se složitějším mechanismem a podrobnějšími variacemi ciferníku se jeví za cenu 10 000 dolarů jako velmi vkusný doplněk vašeho outfitu. Navíc, když 20 procent z výtěžku jde ve prospěch Nadace Susan G. Komen na rakovinu prsu, získáte z nákupu ještě lepší pocit.

  Bovet Virtuoso V z 18karátového bílého zlata

  Foto: Bovet

  Zatímco někteří utrácejí stovky tisíc dolarů za barevné ciferníky pouze s datem, dovolte nám připomenout, že existují další krásky, a to s výrazně složitějším řemeslným zpracováním, které jsou dostupné nejen za lepší cenu, ale také s cenovkou odpovídající kvalitě konstrukce časomíry. 

  Jasně, mluvíme tu o Bovet Virtuoso V s nápadným oceánově modrým číselníkem. Pod tímto názvem se ve skutečnosti ukrývají nádherné švýcarské hodinky z 18karátového zlata, safíru a koženého řemínku.

  Za zmínku určitě stojí kalendář rozkládající se kolem ciferníku, který si „pamatuje“ 100 přestupných roků. Což znamená, že datum na nich bude třeba přenastavit nejblíže za 400 let. Takže, rozhodně nezapomenout na své potomky a uchovat si manuál. Pozor ale, cena této roztomilosti začíná na 79 000 dolarech.

  IWC Portugieser

  Foto: IWC

  IWC Portugiesen jsou zkrátka jedním slovem klasika. Tato 41mm verze s vínovým ciferníkem vrhá na tradiční model ale úplně nový lesk. Je zcela jisté, že kdekoliv se s nimi ukážete, každému spadne brada. Poslouží dokonale jak funkci, tak vašemu stylu. Pořídit je můžete již od 8 400 dolarů. 

  H. Moser & Cie Endeavour Center Seconds Concept Lime Green

  Foto: H. Moser & Cie Endeavour

  Máme zelené ciferníky a pak máme výjimečně zelené ciferníky40mm Endeavour Center Seconds Concept Lime Green od Moser nejenže přináší opravdovou pastvu pro oči ve svém ultra bohatém odstínu, ale také dodává hloubku pomocí textury. Efektu tohoto úžasného povrchu bylo dosaženo použitím tří pigmentů. Uvnitř hodinek se nachází automatický strojek HMC 200 s dvojitou vlásenkou vlastní značky. Prodávají se za cenu od 27 000 dolarů.

  Když čas jsou peníze. Tady je 5 zářivých kousků, o kterých byste měli vědět

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.