Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Zajímá vás, proč levnější kašmír nedosahuje kvality toho dražšího? Jaké jsou mezi nimi rozdíly a proč se tento historický materiál objevuje v běžných módních řetězcích? Odpověď je jednoduchá. Značky fast fashion postupně nacházejí způsoby, jak masově reprodukovat kašmír. Nicméně, čím více se usnadňuje výrobní proces, tím více ubývá na celkové kvalitě výsledného produktu. Jde například o špatné zacházení s kašmírskými kozami, nebo o jejich podmínky pro život v neadekvátních a uměle vybudovaných oblastech. Proto je i z ekologického hlediska více než nutné upřednostnit kvalitu nad kvantitou.

  Není kašmír jako kašmír. Zaměřte se na 100% vlákna

  Jak odhalit ten pravý kašmír mezi mnoha možnostmi? Klíčem je porozumět jeho vlastnostem. Především, dávejte pozor na příměsi jiných látek – pravý kašmír by měl zůstat čistý. Nastavovaný materiál může způsobit, že se kašmír zdeformuje a ‚zcuckovatí‘. Dalším signálem kvality je jeho měkkost. Vysokokvalitní kašmír je díky speciálním technikám zbaven hrubých vláken, což zajišťuje jeho hladkost a jemnost na dotek. Nebojte se vyzkoušet i lehčí varianty kašmíru, oblíbené mezi designéry, které jsou ideální pro svetry nebo šály. U těžších modelů pak můžete prověřit propustnost světla – kvalitní kašmír by měl světlo propouštět minimálně, což je znakem jeho hustoty a kvality.

  Kašmír je jako whisky. Vyrábí se v několika oblastech a kvalitu poznáte na první dobrou

  U kašmíru je nutné zaměřit se na nadčasový design. Nejčastěji totiž kašmírové kousky vrstvíte na sebe, nosíte je pod zimním kabátem či bundou. Hravost můžete projevit stylem textury nebo barvou. Jedná se o klasické kousky, které jsou sourodé s každým šatníkem, proto rozhodně nečekejte extravaganci či atypické modely. Jednou z předních značek, která si dává záležet na procesu výroby a původu materiálu je Johnstons of Elegin. Brand sídlící ve Skotku sdílí ty nejmodernější hodnoty a názory k ekologii a zátěži planety. Je totiž důležité myslet nejen na sebe, ale i na budoucí generace.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Skotský výrobce Johnstons of Elgin nabízí i moderní možnost zjištění původu vašeho vybraného kousku. Na štítku s logem značky se nachází QR kód, který po naskenování ukáže původ produktu a ověříte si tak jeho kvalitu.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Představujeme královnu kašmíru Lisa Yang. Uvádí na trh jeho nejoriginálnější podobu

  Několik druhů kašmírů, několik procesů výroby a nespočet slušivých kousků. Pro Yang je kašmír božstvem, zná ho do posledního detailu a zpracovává ho podle nejpřísnějších norem. Bez ohledu na to co je právě trendy, Lisa připravuje své kousky s maximální péčí a vkládá do nich své veškeré estetické cítění. Přesto, že jde o klasické střihy i textury, její looky vypadají velice luxusně a křičí vkusem. Pokud se chcete navíc ponořit do celého procesu, na oficiálních stránkách najdete podrobný a srozumitelný postup výroby.

  Foto: Lisa Yang

  Hravost a kašmír propojují v Los Angeles. The Elder Statesman nezná hranice barevnosti

  Pokud vám do teď přišel kašmír nudný, je na čase vám tuto myšlenku vyvrátit. Pro americký label The Elder Statesman kašmír neznamená pouze kvalitní a precizní zpracování, ale dává svým modelům pestrou dávku barevnosti. Umně si pohrává s nejrůznějšími odstíny a abstraktními výrazy, dělajících z jednoduchého oblečení velmi zábavnou podívanou. Vyberete zde pro muže, ženy i děti.

  Foto: The Elder Statesman

  Zdroj: Kasmirov.cz

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.