Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Zajímá vás, proč levnější kašmír nedosahuje kvality toho dražšího? Jaké jsou mezi nimi rozdíly a proč se tento historický materiál objevuje v běžných módních řetězcích? Odpověď je jednoduchá. Značky fast fashion postupně nacházejí způsoby, jak masově reprodukovat kašmír. Nicméně, čím více se usnadňuje výrobní proces, tím více ubývá na celkové kvalitě výsledného produktu. Jde například o špatné zacházení s kašmírskými kozami, nebo o jejich podmínky pro život v neadekvátních a uměle vybudovaných oblastech. Proto je i z ekologického hlediska více než nutné upřednostnit kvalitu nad kvantitou.

  Není kašmír jako kašmír. Zaměřte se na 100% vlákna

  Jak odhalit ten pravý kašmír mezi mnoha možnostmi? Klíčem je porozumět jeho vlastnostem. Především, dávejte pozor na příměsi jiných látek – pravý kašmír by měl zůstat čistý. Nastavovaný materiál může způsobit, že se kašmír zdeformuje a ‚zcuckovatí‘. Dalším signálem kvality je jeho měkkost. Vysokokvalitní kašmír je díky speciálním technikám zbaven hrubých vláken, což zajišťuje jeho hladkost a jemnost na dotek. Nebojte se vyzkoušet i lehčí varianty kašmíru, oblíbené mezi designéry, které jsou ideální pro svetry nebo šály. U těžších modelů pak můžete prověřit propustnost světla – kvalitní kašmír by měl světlo propouštět minimálně, což je znakem jeho hustoty a kvality.

  Kašmír je jako whisky. Vyrábí se v několika oblastech a kvalitu poznáte na první dobrou

  U kašmíru je nutné zaměřit se na nadčasový design. Nejčastěji totiž kašmírové kousky vrstvíte na sebe, nosíte je pod zimním kabátem či bundou. Hravost můžete projevit stylem textury nebo barvou. Jedná se o klasické kousky, které jsou sourodé s každým šatníkem, proto rozhodně nečekejte extravaganci či atypické modely. Jednou z předních značek, která si dává záležet na procesu výroby a původu materiálu je Johnstons of Elegin. Brand sídlící ve Skotku sdílí ty nejmodernější hodnoty a názory k ekologii a zátěži planety. Je totiž důležité myslet nejen na sebe, ale i na budoucí generace.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Skotský výrobce Johnstons of Elgin nabízí i moderní možnost zjištění původu vašeho vybraného kousku. Na štítku s logem značky se nachází QR kód, který po naskenování ukáže původ produktu a ověříte si tak jeho kvalitu.

  Foto: Johnstons of Elgin

  Představujeme královnu kašmíru Lisa Yang. Uvádí na trh jeho nejoriginálnější podobu

  Několik druhů kašmírů, několik procesů výroby a nespočet slušivých kousků. Pro Yang je kašmír božstvem, zná ho do posledního detailu a zpracovává ho podle nejpřísnějších norem. Bez ohledu na to co je právě trendy, Lisa připravuje své kousky s maximální péčí a vkládá do nich své veškeré estetické cítění. Přesto, že jde o klasické střihy i textury, její looky vypadají velice luxusně a křičí vkusem. Pokud se chcete navíc ponořit do celého procesu, na oficiálních stránkách najdete podrobný a srozumitelný postup výroby.

  Foto: Lisa Yang

  Hravost a kašmír propojují v Los Angeles. The Elder Statesman nezná hranice barevnosti

  Pokud vám do teď přišel kašmír nudný, je na čase vám tuto myšlenku vyvrátit. Pro americký label The Elder Statesman kašmír neznamená pouze kvalitní a precizní zpracování, ale dává svým modelům pestrou dávku barevnosti. Umně si pohrává s nejrůznějšími odstíny a abstraktními výrazy, dělajících z jednoduchého oblečení velmi zábavnou podívanou. Vyberete zde pro muže, ženy i děti.

  Foto: The Elder Statesman

  Zdroj: Kasmirov.cz

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.