Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jednou z nejočekávanějších novinek letošního roku je oznámení o nové roli návrháře Alessandro Michele. Svou pozici kreativního ředitele Gucci sice opustil už v listopadu roku 2022, od té doby ovšem zůstávají jeho další kroky v utajení. Módní svět proto nepřestává spekulovat o jeho blízké budoucnosti.

  Nemálo milovníků módy si myslelo, že už touhle dobou budou sledovat návrháře Alessandro Michele v jeho další roli. Prozatím se ovšem nedočkali, a tak nadále debatují o tom, ke které luxusní značce ho osud zavane. Podobné úvahy ovšem nejsou jednoduché, jelikož styl slavného návrháře, plný barevného maximalismu, renesančního nádechu a sexy estetiky, je poměrně jedinečný. Nehodí se tak ke každé slavné módní společnosti.

  Jeho role u Gucci byla navíc poměrně zásadní. Za osm let působení totiž dokázal ze společnosti učinit vytouženou značku nejednoho módního nadšence. Do módního domu Gucci přitom Michele přišel jako „pouhý“ návrhář kabelek. Ať už je ovšem pravý důvod odchodu z Gucci jakýkoli, cesty talentovaného návrháře a italské ikonické značky se jasně rozešly. „Nastanou časy, kdy máme každý rozdílné perspektivy,“ vysvětlil tehdy Michele.

  Zároveň ale nelze říct, že by musela návrhářova nová módní společnost stoprocentně korespondovat se stylem, kterým proslul on sám. Umělecký směr značky totiž určuje především kreativní ředitel, nikoli její stávající ředitelé. Pokud tedy nějaký módní dům zatouží po změně, nebo jenom slavném jméně, mohl by bít Michele jasnou volbou. Také proto se v uplynulých měsících vynořilo nespočet spekulací o budoucnosti italského návrháře.

  Věrný může zůstat Michele Itálii. Jiní ho ale vidí v konkurenční Francii

  Módní znalci tak v minulosti diskutovali například o tom, že by Michele zamířil k italské značce Fendi. Jiní ho zase viděli v čele Bulgari. Své úvahy zakládali mimo jiné na tom, že je návrhář stejně jako zmíněné společnosti z Říma. I když takové smýšlení dává do jisté míry smysl, není o nic přesvědčivější než tvrzení ostatních. Ti totiž zase trvali na tom, že chce Michele zajisté změnu a zamíří proto spíše do francouzského módního světa.

  Viděli ho proto v čele Givenchy nebo dokonce módního domu Chanel. Nejbláznivější spekulace pak posadili Michele do vedoucí pozice Dior. Nedává ovšem smysl, aby talentovaný návrhář nahrazoval jiné, kterým se v jejich roli více než daří, tedy například Marii Grazii Chiuri. Důležité je ale na závěr zmínit, že letos slavnému návrháři vyprší dohoda s Gucci o zákazu konkurence. Je tedy pravděpodobné, že Michele brzy zamíří ke značkám spadajícím pod koncern LVMH, nikoli Kering.

  Zdroje: CNN, WWD, Highsnobiety, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Kam míří kroky Alessandro Michele? Módní svět si klade otázku roku

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.