Módní značka Moschino bude hledat nového kreativního ředitele. Návrhář Jeremy Scott v pondělí oznámil po 10 letech svůj odchod. Za uplynulou dekádu vytvořil nespočet návrhů zachycujících pop kulturu, jeho jedinečnou představivost i všudypřítomný nádech ironie.

Návrhář Jeremy Scott je známý svými překvapivými návrhy plnými hravých tónů i střihů a inovativních nápadů. V minulosti například nechal po molu procházet modelky s šaty ověšenými nafukovacími kruhy na plavání a lehátky do vody. Jindy se zase inspiroval papírovými panenkami nebo róbami slavné Marie Antoinette. Pokaždé však do kolekcí nechal proniknout lásku pro pop kulturu, která je pro Moschino tak typická.

Po 10 letech tvorby ovšem Scott z pozice kreativního ředitele společnosti odchází. Jak firma, tak samotný návrhář to v pondělí oznámili na svých instagramových profilech. „Děkuju za možnost vést tento ikonický módní dům. Na uplynulé roky budu vzpomínat jako na nádhernou oslavu kreativity a představivosti,“ popsal svůj odchod Scott. Zatím sice své další plány neoznámil, fanouškům ale vzkázal, že je ohledně své nové kapitoly „zcela nadšený“.

Americký návrhář do Moschina nastoupil po módní návrhářce Rosselle Jardini, která u společnosti působila jako kreativní ředitelka po asi dvě dekády. Oba tak úspěšně navázali na dědictví návrháře Franco Moschino, který firmu založil roku 1983 a zemřel roku 1994. Tehdy se zaměřil právě na pop kulturu i ironii, kterou s sebou nese. Tou se Scott nechal inspirovat také u své první kolekce pro módní dům roku 2014. Tehdy se svým sociálním komentářem snažil poukázat na „roli módy ve světě umění a konzumu“.

Návrhy Scotta milovaly také celebrity. Oblékal Katy Perry, Miley Cyrus i Nicki Minaj

Známý je Scott také svými originálními partnerstvími. V minulosti spolupracoval například se značkou Mattel na panence Barbie. Vytvořil také kolekci virtuálního oblečení pro postavičky počítačové hry The Sims. Pozdvižení vyvolal také inovativním návrhem tenisek značky Adidas z roku 2008. Tehdy nechal na boty připevnit pár andělských křídel. „Měl jsem to štěstí, že jsem mohl pracovat s kreativní sílou, jakou je Jeremy Scott,“ okomentoval pak odchod návrháře ředitel mateřské společnosti Moschino zvané Aeffe Massimo Ferretti.

Do povědomí veřejnosti dostal návrhář Moschino také pomocí svých návrhů pro slavné osobnosti. V roce 2015 například oblékl zpěvačku Katy Perry na její vystoupení při příležitosti Super Bowl. Pro nedávné předávání cen Oscar navrhl šaty také pro Angelu Bassett a Tessu Thompson. Spolupracoval ale také s Cardi B, Gwen Stefani, Miley Cyrus, Nicki Minaj nebo Megan Thee Stallion. Jeho poslední kolekcí pro Moschino se pak stala ta pro podzim 2023, kterou před měsícem představil v Miláně.

Zdroj: WWD, CNN Style, People, Instagram, Twitter

Jeremy Scott opouští Moschino. Zanechal po sobě dekádu plnou pop kultury a inovace

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.