Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní značka Moschino bude hledat nového kreativního ředitele. Návrhář Jeremy Scott v pondělí oznámil po 10 letech svůj odchod. Za uplynulou dekádu vytvořil nespočet návrhů zachycujících pop kulturu, jeho jedinečnou představivost i všudypřítomný nádech ironie.

  Návrhář Jeremy Scott je známý svými překvapivými návrhy plnými hravých tónů i střihů a inovativních nápadů. V minulosti například nechal po molu procházet modelky s šaty ověšenými nafukovacími kruhy na plavání a lehátky do vody. Jindy se zase inspiroval papírovými panenkami nebo róbami slavné Marie Antoinette. Pokaždé však do kolekcí nechal proniknout lásku pro pop kulturu, která je pro Moschino tak typická.

  Po 10 letech tvorby ovšem Scott z pozice kreativního ředitele společnosti odchází. Jak firma, tak samotný návrhář to v pondělí oznámili na svých instagramových profilech. „Děkuju za možnost vést tento ikonický módní dům. Na uplynulé roky budu vzpomínat jako na nádhernou oslavu kreativity a představivosti,“ popsal svůj odchod Scott. Zatím sice své další plány neoznámil, fanouškům ale vzkázal, že je ohledně své nové kapitoly „zcela nadšený“.

  Americký návrhář do Moschina nastoupil po módní návrhářce Rosselle Jardini, která u společnosti působila jako kreativní ředitelka po asi dvě dekády. Oba tak úspěšně navázali na dědictví návrháře Franco Moschino, který firmu založil roku 1983 a zemřel roku 1994. Tehdy se zaměřil právě na pop kulturu i ironii, kterou s sebou nese. Tou se Scott nechal inspirovat také u své první kolekce pro módní dům roku 2014. Tehdy se svým sociálním komentářem snažil poukázat na „roli módy ve světě umění a konzumu“.

  Návrhy Scotta milovaly také celebrity. Oblékal Katy Perry, Miley Cyrus i Nicki Minaj

  Známý je Scott také svými originálními partnerstvími. V minulosti spolupracoval například se značkou Mattel na panence Barbie. Vytvořil také kolekci virtuálního oblečení pro postavičky počítačové hry The Sims. Pozdvižení vyvolal také inovativním návrhem tenisek značky Adidas z roku 2008. Tehdy nechal na boty připevnit pár andělských křídel. „Měl jsem to štěstí, že jsem mohl pracovat s kreativní sílou, jakou je Jeremy Scott,“ okomentoval pak odchod návrháře ředitel mateřské společnosti Moschino zvané Aeffe Massimo Ferretti.

  Do povědomí veřejnosti dostal návrhář Moschino také pomocí svých návrhů pro slavné osobnosti. V roce 2015 například oblékl zpěvačku Katy Perry na její vystoupení při příležitosti Super Bowl. Pro nedávné předávání cen Oscar navrhl šaty také pro Angelu Bassett a Tessu Thompson. Spolupracoval ale také s Cardi B, Gwen Stefani, Miley Cyrus, Nicki Minaj nebo Megan Thee Stallion. Jeho poslední kolekcí pro Moschino se pak stala ta pro podzim 2023, kterou před měsícem představil v Miláně.

  Zdroj: WWD, CNN Style, People, Instagram, Twitter

  Jeremy Scott opouští Moschino. Zanechal po sobě dekádu plnou pop kultury a inovace

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.