Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní značka Moschino bude hledat nového kreativního ředitele. Návrhář Jeremy Scott v pondělí oznámil po 10 letech svůj odchod. Za uplynulou dekádu vytvořil nespočet návrhů zachycujících pop kulturu, jeho jedinečnou představivost i všudypřítomný nádech ironie.

  Návrhář Jeremy Scott je známý svými překvapivými návrhy plnými hravých tónů i střihů a inovativních nápadů. V minulosti například nechal po molu procházet modelky s šaty ověšenými nafukovacími kruhy na plavání a lehátky do vody. Jindy se zase inspiroval papírovými panenkami nebo róbami slavné Marie Antoinette. Pokaždé však do kolekcí nechal proniknout lásku pro pop kulturu, která je pro Moschino tak typická.

  Po 10 letech tvorby ovšem Scott z pozice kreativního ředitele společnosti odchází. Jak firma, tak samotný návrhář to v pondělí oznámili na svých instagramových profilech. „Děkuju za možnost vést tento ikonický módní dům. Na uplynulé roky budu vzpomínat jako na nádhernou oslavu kreativity a představivosti,“ popsal svůj odchod Scott. Zatím sice své další plány neoznámil, fanouškům ale vzkázal, že je ohledně své nové kapitoly „zcela nadšený“.

  Americký návrhář do Moschina nastoupil po módní návrhářce Rosselle Jardini, která u společnosti působila jako kreativní ředitelka po asi dvě dekády. Oba tak úspěšně navázali na dědictví návrháře Franco Moschino, který firmu založil roku 1983 a zemřel roku 1994. Tehdy se zaměřil právě na pop kulturu i ironii, kterou s sebou nese. Tou se Scott nechal inspirovat také u své první kolekce pro módní dům roku 2014. Tehdy se svým sociálním komentářem snažil poukázat na „roli módy ve světě umění a konzumu“.

  Návrhy Scotta milovaly také celebrity. Oblékal Katy Perry, Miley Cyrus i Nicki Minaj

  Známý je Scott také svými originálními partnerstvími. V minulosti spolupracoval například se značkou Mattel na panence Barbie. Vytvořil také kolekci virtuálního oblečení pro postavičky počítačové hry The Sims. Pozdvižení vyvolal také inovativním návrhem tenisek značky Adidas z roku 2008. Tehdy nechal na boty připevnit pár andělských křídel. „Měl jsem to štěstí, že jsem mohl pracovat s kreativní sílou, jakou je Jeremy Scott,“ okomentoval pak odchod návrháře ředitel mateřské společnosti Moschino zvané Aeffe Massimo Ferretti.

  Do povědomí veřejnosti dostal návrhář Moschino také pomocí svých návrhů pro slavné osobnosti. V roce 2015 například oblékl zpěvačku Katy Perry na její vystoupení při příležitosti Super Bowl. Pro nedávné předávání cen Oscar navrhl šaty také pro Angelu Bassett a Tessu Thompson. Spolupracoval ale také s Cardi B, Gwen Stefani, Miley Cyrus, Nicki Minaj nebo Megan Thee Stallion. Jeho poslední kolekcí pro Moschino se pak stala ta pro podzim 2023, kterou před měsícem představil v Miláně.

  Zdroj: WWD, CNN Style, People, Instagram, Twitter

  Jeremy Scott opouští Moschino. Zanechal po sobě dekádu plnou pop kultury a inovace

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.