Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Módní značky Jean Paul Gaultier a Jimmy Choo se rozhodly vyzdvihnout své společně zaměření. Vytvořily proto kolekci oslavující ženskost a pop kulturu. Výsledkem je šest párů ikonických bot propojujících obě slavné společnosti. Jejich tváří se stala zpěvačka a dlouholetá fanynka obou firem Kylie Minogue.

  Vedení Jean Paul Gaultier pokračuje ve své sérii spoluprací. V poslední době se totiž zaměřilo na propojování vlastních kolekcí s ostatními tvůrci. Značka proto vydala produkty vytvořené společně s KNWLS, Y/Project nebo Lil Nas X. Její haute couture kolekce rovněž už několikrát po sobě navrhli hostující návrháři. Nejnovější kampaň ovšem vytvořila současná kreativní ředitelka společnosti Florence Tétier.

  Spolupracovala na ní s vedením Jimmy Choo. Obě značky tak propojily své podobné stránky. Tedy touhu zachytit v návrzích nejen ženskost, ale také pop kulturu. Nemohly si tak vybrat lepší modelku, která by jedinečnou kolekci představila veřejnosti. Šest ikonických párů bot totiž v kampani obula zpěvačka a dlouholetá fanynka obou módních domů Kylie Minogue. V minulosti několikrát oblékla návrhy Jean Paul Gaultier pro své koncerty.

  Kreativní ředitelka Jimmy Choo a její blízká přítelkyně Sandra Choi navíc zpěvačce několikrát vytvořila boty na míru. „Jimmy Choo je jako Gaultier světa bot. Propojuje řemeslo s revolucí a vzpourou,“ popsala nejnovější kolekci kreativní ředitelka Jean Paul Gaultier. Kampaň pak nafotil pařížský fotograf Valentin Herfray. O styling jednotlivých outfitů se zase postarala zakladatelka časopisu Perfect Magazine Katie Grand.

  Jedinečné páry bot zachytily ikony Londýna a Paříže i motivy typické pro obě značky

  Mezi šesti jedinečnými páry vynikají například klasické černé lodičky s průhledným podpatkem. V jednom z nich se ukrývá miniatura Eiffelovy věže, v druhé zase Big Ben. Dalším modelem jsou béžové lodičky pokryté ikonickým tetováním Jean Paul Gaultier. Podobný potisk zachytily také elegantní černé kozačky nad kolena. Luxusní lodičky se stužkami zase využily motiv korzetů.

  Další pár bot na podpatku je zase zdobený luxusními řetízky s ladícími ozdobami. Vystihují tak nejen ženské návrhy Jimmy Choo, ale také londýnskou punkovou scénu. Džínové boty nad kolena zase představují ikonický francouzský trompe-l’oeil potisk. Zveřejnění kolekce značky oslavily pomocí party v luxusním londýnském podniku The Twenty Two. Zúčastnily se jí hvězdy jako FKA Twigs, Maya Jama nebo Iris Law.

  Zdroje: Highsnobiety, L’Officiel, The Standard, Instagram, YouTube

  Jean Paul Gaultier a Jimmy Choo vytvořili snovou kolekci. Šest párů bot zachycuje to nejlepší z obou domů

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.