Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Pánové, jaro se blíží mílovými kroky. Možná už to na sobě dokonce pociťujete. Nebojte se opustit od klasických „nudných“ střihů a barev. Momentálně je ten nejlepší čas. Přivítejte jaro ve velkém stylu a nechte se unést neobvyklými materiály i barevnými kombinacemi. Vyjádříte tak i své pocity, které je důležité dát na obdiv.

  #breaktherules with Yayoi Kusama

  Kolaborace, která neunikla snad nikomu. Puntíky, puntíky a zase puntíky! Louis Vuitton X Yayoi Kusama bychom nazvali jako „univerzální“ kolekci. Jde o typické LV modely, pouze zahalené do puntíků. Svěží, mladistvá a odvázaná. Tak na nás celá kolekce působí. Zazáříte v ní v práci, na obědě, i s přáteli.

  Foto: Louis Vuitton

  Jako největší must-have vnímáme kabelku Mini Soft Trunk. Puntíky celý vzhled opravdu „rozsekly“. V kanceláři i na večírku .

  Foto: Louis Vuitton

  Medusa Biggie

  Pokud se letos chcete odvázat, Versace připravilo dokonalou sérii neonových kousků. Od zelené, přes žlutou až k oranžové. Vypadá to, že trend mini bags si muži opravdu oblíbili. Ovšem nejvíce vynikne celočerný outfit s mini neonovou kabelkou. Ikonické Medusa brýle jakbysmet.

  Foto: Versace

  Salvatore Ferragamo

  Často opomíjená italská značka vám letos také poslouží na jedničku. Kousky z nové kolekce jsou, jak jsme zvyklí, umírněné, ale zároveň výrazné. Jaký model ale jednoznačně doporučíme? Červeno-vínový kaftan. Působí skutečně neotřele a originálně. Jsme si téměř jistí, že s ním v Česku nikoho nepotkáte. Pokud si zakládáte na originalitě, máte výběr u Ferragama jasný.

  Foto: Salvatore Ferragamo

  Maison Margiela

  Stále jsme se netrefili do vašeho vkusu? Nevadí! Protože s domem Maison Margiela to zvládneme. Střihy, materiály i tvary jsou nadčasové, kvalitní i originální. Je jen otázka času, kdy Margiela „rozválcuje“ český módní trh. Jde o jednu z nejvíce vynášených značek na všech evropských týdnech módy. Co je ale opravdová výhra? Značka má shipping i do Česka, tedy ani dostupnost nás neomezuje. Pár kousků můžete vyzkoušet i v butiku The Brands.

  Foto: Maison Margiela

  Pro opravdové odvážlivce

  Roztrhané džíny, vintage kožená bunda a textilní pásek. Look, který vypadá jako undergroundové retro combo. Všechny části outfitu jsou novinkami od Dolce&Gabbana. Ať už look vynesete kamkoliv, mimo s ním nebudete ani na blížícím se pražském fashion weeku. Stačí doplnit koženými boots, například Dr. Martens a můžete vyrazit. Za nás je tento fit doslova „pecka“!

  Foto: Dolce&Gabbana

  A nakonec jedna libůstka…

  S nadcházející sezónou nás šokovala značka Moschino. Modely z nové kolekce S/S23 zrcadlí divokou osobnost svého kreativního ředitele – Jeremyho Scott. Odpovídají všem trendovým požadavkům a působí lehkým uměleckým dojmem. Jen dávejte pozor při kombinování, nejlépe uděláte, pokud pořídíte celý look.

  Foto: Moschino

  Jarní šílenství v pánské verzi. Nešetřete barvami a opusťte od zažité klasiky

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.