Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Společnost Ginori 1735 odhalila první část chystané kampaně, ve které zazáří hollywoodský herec Jake Gyllenhaal. V nejnovějším videu prochází její italskou továrnou a objevuje kouzlo nejen tradičního řemesla, ale i současné inovace.

  V nejnovější kampani pro kolekci Oriente Italiano chtěla společnost Ginori 1735 vyzdvihnout především pomalý a radostí naplněný život. Zákazníkům v ní ukázala, jak si mohou za pomocí oceňování krásy umění užívat každého dne. Na pomoc si proto přizvala svého dlouhodobého fanouška a známého herce Jake Gyllenhaala. Dle ní totiž „přirozeně zachycuje nadčasovou eleganci spojující dědictví i inovaci našeho domu“.

  Společnost proto vytvořila video, ve kterém Gyllenhaal prochází její nedávno opravenou italskou továrnou v Sesto Fiorentino. Postupně objevuje taje tradičního řemesla ruční výroby porcelánu. Uměním je tak okouzlen, že se „rozhodně sdílet vlastní vášně i vděčnost“. Pro pracovníky továrny proto na konci krátkého videa připraví jídlo z těch nejlepších italských surovin. Zbytek kampaně zveřejní značka v květnu.

  Známý herec okomentoval svou spolupráci s tím, že si „velice cení jak tradice, tak inovace“ italské značky. Šéf Ginori 1735 Alain Prost pak Gyllenhaala popsal jako „skvělého mistra svého umění, se silným osobním stylem“. Takové charakteristiky ho dle něj mají dělat perfektním a jedinečným ambasadorem firmy. Odráží totiž její vizi přinášet umění do každodenního života a běžný život do umění.

  Ginori zdobí luxusní stoly už od 18. století. Nebojí se ale ani inovativních spoluprací

  Italská firma už od 18. století vyrábí luxusní porcelán a další domácí doplňky jako příbory, dekorace, lampy, dárky nebo křišťálové nádobí. Roku 1735 ji založil Marquis Carlo Andrea Ginori, který svou manufakturu odstartoval ve vile své rodinné usedlosti. Od roku 2013 spadá společnost pod Kering Group. Často také spolupracuje s ostatními luxusními značkami, jako je Etro nebo Buccellati.

  Například na nedávném Milánském týdnu designu představila společnost nábytek ve spolupráci s benátským designérem Luca Nichetto. Zákazníkům odhalila také kolekci Domus zahrnující kousky jako lampy, židle nebo konferenční stolky. Hollywoodský herec Jake Gyllenhaal je pak známý tím, že si své spolupráce pečlivě vybírá. Roku 2021 se objevil například v kampani pro pánskou vůni Prada Luna Rossa Ocean.

  Zdroj: WWD, Reverie Page, Fashion Luxury, Instagram, YouTube

  Jake Gyllenhaal objevuje v nové kampani řemeslo Ginori 1735. Oceňuje jeho dlouholetou tradici i inovaci

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.