Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Jak všichni víme, šaty dělají člověka! Proto se dnes ponoříme do světa princezen a budeme vybírat perfektní pohádkové šaty. Příležitostí, kdy je vynést vás totiž čeká celá řada. Festive season je za rohem a po ní následuje plesová sezóna. Připravili jsme pro vás proto lookbook zajímavých a zároveň běžně nositelných modelů, které navíc odpovídají letošním trendům.

  Draze vyhlížející a luxusní šaty má na kontě i Dolce and Gabbana. Dominují třpytky a průhledné materiály

  Letos italský velikán Dolce & Gabbana okořenil módní svět o velkou dávku průhledných materiálů a krystalů. Například šaty posázené rubínovými krystaly jsou doslova must-have. V podobném kompletu dokonce na show dorazila i Kim Kardashian. Meze si Dolce & Gabbana nekladla ani v průhlednosti. Trendy šaty na první fotce proto působí zcela pohádkově. Nakonec máme také styling tip. Pokud si vyberete šaty pouze s ramínky, zkuste je doplnit dlouhými rukavicemi. U Dolce & Gabbana pořídíte saténové, průhledné i krajkové.

  Foto: Dolce & Gabbana

  Nesmrtelnou eleganci zhmotňuje Saint Laurent. Nebojí se odhalit ramena ani záda

  Značka Saint Laurent je proslulá svou nadčasovostí i anti-age efektem. U jejích šatů to ale platí dvojnásob. Všechny modely totiž působí jednoduše, a přesto majestátně. I když se jedná o klasické tvary, o elegantní monumentalitu se postará materiál a střihy. Letos nás Saint Laurent překvapil skvělou ukázkou toho, jak lze krásně zkombinovat a nosit zvířecí potisk. „Tygří“ šaty na poslední fotce s odhalenými zády vypadají perfektně.

  Foto: Saint Laurent

  I Versace umí vytvořit minimalistické šaty. Černé šaty doplňuje drobná Medusa

  Slova Versace a minimalismus jsou naprostým opakem. V nejnovější zimní kolekci nám ale slavná italská značka předvedla, že umí impozantně pracovat i s jednoduchostí. Módní společnost proto nabízí klasické černé šaty snad ve všech délkách, tedy od mini až po maxi. Jednolitost pak osvěžila kovovým ozdobným prvkem s Medusou. O zbytek se postarají atypické, ale stále elegantní střihy.

  Foto: Versace

  Nenucený luxus skrývá Valentino. Aktuální kolekce připomíná zimní království

  Šaty Valentino jako by kopírovaly led, sníh nebo noční oblohu. Působí vznešeně, elegantně a až utopicky. Valentino šaty z letošní nabídky se hodí k jakékoliv speciální příležitosti. Při prvním pohledu se sice zdají velice chladné, ale umíme si je představit i v jiných ročních obdobích. Značnou oblibu si značka Valentino našla i v kravatách, které dokážou outfit nevídaně zpestřit.

  Foto: Valentino

  Elisabetta Franchi zůstává elegantní a chic. Libuje se i v coat dresses

  Návrhářka Elisabetta Franchi má svůj nezaměnitelný styl v podobě francouzské klasiky. Letos si pohrává stejně jako většina designérů s průhlednými materiály a hojně používá také tyl. Specialitou značky jsou ale nesmrtelné coat dress. Každý rok se objeví u několika návrhářů, ale Elisabetta si na nich dává záležet každý rok a vždy je obohatí o aktuální trendy.

  Foto: Elisabetta Franchi

  Pro další inspiraci doporučujeme navštívit instagramový profil Leonie Hanne. Módní influencerka skvěle kombinuje barvy a ráda experimentuje s tvary i střihy. Najdete u ní inspiraci pro šaty na večírek, na pracovní schůzku, ale i na čas trávený s přáteli. Často postuje také fotografie nebo videa v nečekané a zábavné formě.

  Zdroj: Instagram

  Prožijte sváteční sezónu jako princezna. Zahalte se do šatů s rubíny, tylem nebo elegantně odhalenými rameny

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.