More

  Zahlédli jste look celebrity, který prostě musíte mít? Nebo možná existuje věc, kterou jste neúnavně hledali bez úspěchu? Není divu. Nejexkluzivnější modely nejsou běžně k dostání. Řešením může být Fashion Concierge. Pokud vás přijmou mezi své klienty, podaří se vám získat i ty nejunikátnější luxusní předměty na světě.

  Začněme příkladem. Blíží se Valentýn a vy pro svého partnera nutně potřebujete sehnat nové hodinky Aquanaut od Patek Philippe. Sami to určitě nezvládnete. Čekací doba na tento model je momentálně 7 let a abyste se na čekací listinu vůbec dostali, musíte již několik kusů hodinek od této značky vlastnit. Pro prvotřídní FC to ale nebude problém.

  Foto: Patek Philippe

  Jak to funguje

  Nejlepší Fashion Concierge jsou velmi uzavřené skupiny, které si svou klientelu pečlivě vybírají. O jejich existenci se nedozvíte, dokud vás neosloví. Mezi jejich klienty patří nejčastěji celebrity a nejmovitější lidé světa. Členství je tedy pouze na pozvání, zpravidla na základě doporučení stávajících členů, případně velkých módních domů. Cena každého produktu se stanovuje individuálně a závisí na mnoha faktorech, od obtížnosti sehnání až po sběratelskou hodnotu.

  Možná se právě začíná rozpadat váš sen o zmíněných hodinkách Patek Philippe, případně o Birkin Himalaya nebo Faouborg. Není divu, jelikož na jejich čekacích listinách byste vydrželi desítky, v lepším případě vyšší jednotky let. Když ještě připočtete jejich každoročně zvyšující se cenu… Neztrácejte ale naději. Existují i veřejné FC, které můžete oslovit s žádostí o členství. Pokud ale nemáte nákupní historii u velkých módních domů, počítejte s tím, že přijetí bude minimálně problematické.

  Jednou z největších veřejných FC je společnost Limelight Nova se sídlem v Londýně, Monaku a Dubaji. Jejich pečlivě vyškolený tým dokáže získat vyprodané módní spolupráce, high fashion přímo z runway, limitované edice kolekcí i těch nejlepších butiků, ušlechtilé šperky a spoustu dalších nedosažitelných věcí. Navázali vztahy s více než tisíci značkami po celém světě. Od špičkových jmen až po žhavé současné návrháře. Komunikují přímo s jejich hlavními maloobchodními a tiskovými kancelářemi, aby vytvořili dokonalé spojení mezi značkou a klientem.

  Společnost Fartech prolomila ledy

  Britsko-portugalská malobchodní online platforma s luxusní módou Fartech, která prodává produkty více než 700 značek z celého světa, v říjnu 2022 ukázala novou cestu. Ohlásila rozšíření svých služeb o Fashion Concierge se zcela transparentními podmínkami. Členství získáte, pokud na jejich stránkách utratíte alespoň 12 tisíc EUR ročně, což je přibližně 300 tisíc korun. To vám umožní přístup do jejich aplikace Concierge a automaticky se vám začnou zobrazovat produkty ze sítě luxusních dodavatelů, které nejsou běžně dostupné na trhu. O jedinečné kabelky nebo hodinky z limitované edice, kvalitní šperky a další věci si ovšem můžete i přímo zažádat. Jedinou podmínkou je cena produktu, která musí být vyšší než tisíc USD, přibližně 22 tisíc korun.

  Možnosti se tedy začínají otevírat širšímu okruhu klientů. Pojďte proto načerpat inspiraci do jedné z největších soukromých šaten na světě, jejíž hrdou majitelkou je úspěšná influencerka Jamie Chua.

  Zdroj: Instagram, Limelight Nova, The Fashion Network, Patek Philippe

  Jak sehnat nesehnatelné. Luxury & Fashion Concierge

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.