Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Odpoledne strávené opalováním na pláži, osvěžující plavání v moři a užívání si každého slunečního paprsku, který dopadne na naši tvář, je už jen nostalgickou vzpomínkou. Něco s námi však zůstává věrně i po skončení léta – vyčerpaná pokožka a vlasy. Ty dostávají v horku obzvlášť zabrat. Podzim ovšem nabízí ideální příležitost napravit všechny škody a nastavit naši rutinu do režimu hibernace a regenerace. Přinášíme vám přehled kroků a produktů, které byste neměli vynechat, pokud chcete vrátit svou pokožku a vlasy do optimální kondice.

  Sluncem poškozená pokožka

  Zlatým pravidlem v boji proti předčasnému stárnutí je používat SPF ochranu každý den, ať jste kdekoli a kdykoli, i když počasí zrovna slunci nepřeje. Někdy je však snadné na to ve víru léta zapomenout a SPF pravidelně opakovaně nanášet. Výsledky se pak krutě projeví v podobě hnědých skvrn, suché pokožky, drsné textury, jemných linek a vrásek. Během podzimu je proto skvělé dopřát pleti čas na regeneraci, pořádně ji hydratovat a zařadit do péče o pleť určité aktivní látky.

  Jakým složkám věnovat pozornost?

  Není ale nutné zoufat, stačí jen zvolit vhodnou „léčbu“. Ta může mít podobu účinného séra proti hyperpigmentaci a tmavým skvrnám. Na trhu jich je celá řada, například Oxy-R Peptides od Medik8 nebo Niacinamide od francouzské La Roche Posay. Důležitou roli však sehrávají také látky, které podporují obnovu kožních buněk pro znovuzrozenou a zářivou pleť, jako je vitamin C, retinol a chemické exfolianty. Skvělé anti-aging sérum s vitaminem C má slovenská značka Noili. To s retinolem nabízí například Paula’s Choice. Základním krokem při sestavování SOS záchranné rutiny je prověřit, zda lze jednotlivé složky kombinovat a pak je pomalu začlenit do své rutiny. Vedle toho všeho nezapomeňte na krk, dekolt a výživnou hydrataci kyselinou hyaluronovou nebo pleťovým olejem!

  Zdroj: Medik8, La Roche Posay, Noili, Paula’s Choice

  Vlasy poškozené sluncem

  Suché, krepaté vlasy bez známek jakéhokoli života jsou tvrdou realitou. Přichází zejména po dovolené, opalování a koupání v chlorované nebo mořské vodě. Klíčem je zaměřit se na obnovující vlasové produkty, ale věnovat pozornost také pokožce hlavy. Úlevu jí můžete dopřát pomocí exfoliace s kyselinou glykolovou od The INKEY List. Rovněž je vhodné na nějakou dobu omezit tepelnou úpravu vlasů a styling. Před mytím můžete použít vyživující péči od Olaplex. Značka OUAI má ve své nabídce kondicionér s výtažkem z kumquatu pro všechny typy vlasů.Celý proces lze završit sérem od Gisou s medem a rostlinným keratinem, které zapracujete do vlasů od kořínků ke konečkům bez oplachování.

  Zdroj: The INKEY List, Olaplex, OUAI, Gisou

  Zdroje: Healthline, Harvard Health Publishing, Gisou, L’Oréal Paris

  Foto:Pexels

  Jak opět nastartovat svou pleť a vlasy po náročném létě?

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.