Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Odpoledne strávené opalováním na pláži, osvěžující plavání v moři a užívání si každého slunečního paprsku, který dopadne na naši tvář, je už jen nostalgickou vzpomínkou. Něco s námi však zůstává věrně i po skončení léta – vyčerpaná pokožka a vlasy. Ty dostávají v horku obzvlášť zabrat. Podzim ovšem nabízí ideální příležitost napravit všechny škody a nastavit naši rutinu do režimu hibernace a regenerace. Přinášíme vám přehled kroků a produktů, které byste neměli vynechat, pokud chcete vrátit svou pokožku a vlasy do optimální kondice.

  Sluncem poškozená pokožka

  Zlatým pravidlem v boji proti předčasnému stárnutí je používat SPF ochranu každý den, ať jste kdekoli a kdykoli, i když počasí zrovna slunci nepřeje. Někdy je však snadné na to ve víru léta zapomenout a SPF pravidelně opakovaně nanášet. Výsledky se pak krutě projeví v podobě hnědých skvrn, suché pokožky, drsné textury, jemných linek a vrásek. Během podzimu je proto skvělé dopřát pleti čas na regeneraci, pořádně ji hydratovat a zařadit do péče o pleť určité aktivní látky.

  Jakým složkám věnovat pozornost?

  Není ale nutné zoufat, stačí jen zvolit vhodnou „léčbu“. Ta může mít podobu účinného séra proti hyperpigmentaci a tmavým skvrnám. Na trhu jich je celá řada, například Oxy-R Peptides od Medik8 nebo Niacinamide od francouzské La Roche Posay. Důležitou roli však sehrávají také látky, které podporují obnovu kožních buněk pro znovuzrozenou a zářivou pleť, jako je vitamin C, retinol a chemické exfolianty. Skvělé anti-aging sérum s vitaminem C má slovenská značka Noili. To s retinolem nabízí například Paula’s Choice. Základním krokem při sestavování SOS záchranné rutiny je prověřit, zda lze jednotlivé složky kombinovat a pak je pomalu začlenit do své rutiny. Vedle toho všeho nezapomeňte na krk, dekolt a výživnou hydrataci kyselinou hyaluronovou nebo pleťovým olejem!

  Zdroj: Medik8, La Roche Posay, Noili, Paula’s Choice

  Vlasy poškozené sluncem

  Suché, krepaté vlasy bez známek jakéhokoli života jsou tvrdou realitou. Přichází zejména po dovolené, opalování a koupání v chlorované nebo mořské vodě. Klíčem je zaměřit se na obnovující vlasové produkty, ale věnovat pozornost také pokožce hlavy. Úlevu jí můžete dopřát pomocí exfoliace s kyselinou glykolovou od The INKEY List. Rovněž je vhodné na nějakou dobu omezit tepelnou úpravu vlasů a styling. Před mytím můžete použít vyživující péči od Olaplex. Značka OUAI má ve své nabídce kondicionér s výtažkem z kumquatu pro všechny typy vlasů.Celý proces lze završit sérem od Gisou s medem a rostlinným keratinem, které zapracujete do vlasů od kořínků ke konečkům bez oplachování.

  Zdroj: The INKEY List, Olaplex, OUAI, Gisou

  Zdroje: Healthline, Harvard Health Publishing, Gisou, L’Oréal Paris

  Foto:Pexels

  Jak opět nastartovat svou pleť a vlasy po náročném létě?

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.

  Svatební přípravy na příští jaro mohou začít. Výběr šatů usnadní 5 trendů

  Módní trendy prostupují každoročně i do světa svateb. Také proto existuje luxusní týden módy určený svatebním šatům, odehrávající se tradičně v New Yorku. Jelikož letošní přehlídky určené pro příští jaro máme za sebou, mohou se nastávající nevěsty začít chystat. Inspirujte se pěti budoucími trendy.