Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.

  Jak funguje systém prodeje kabelek u Hermès?

  Ve světě módy je nákup kabelky této slavné francouzské značky hrou na kočku a myš. Nemůžete jen tak napochodovat do butiku a získat svůj vytoužený kousek nebo si ho koupit na jejich webových stránkách.

  Francouzský dům si dává na úrovni své prestiže opravdu záležet. Z tohoto důvodu má pro prodej kabelek zaveden systém, kdy musí potenciální zájemci o luxusní kabelky prokázat určitou úroveň věrnosti značce.

  Neočekávejte však přesně stanovená pravidla, která zajistí úspěšný nákup. Zkušenosti šťastlivců jsou různé. Jejich příběhy o tom, jak získaly svou první kabelku Hermès, se liší. Vše záleží na konkrétních buticích, jejich manažerech a asistentech prodeje.

  Důležité je seznámit se se systémem kvót, který značka používá. V praxi se kabelky dělí na takzvané kvótní a nekvótní. Od toho se odvíjí i jejich dostupnost. Každý zákazník si takovou kabelkou může udělat radost maximálně dvakrát do roka.

  Modely Birkin a Kelly lze také jistě považovat za kvótní. V některých buticích však do této kategorie spadají i další, například Constance.

  U modelů bez kvót by to mělo být o něco jednodušší. Některé z nich se dokonce čas od času objeví na webových stránkách značky a můžete si je objednat. V poslední době je však poptávka vysoká a zásoby nízké. Sehnat jakoukoli kabelku tak může připomínat olympijskou disciplínu.

  Zdroj: Hermès

  Asistent prodeje bude vaší pomocnou rukou

  Prvním krokem na cestě k vysněné kabelce je navázání vztahu s asistentem prodeje v butiku Hermès. Lidově se mu také říká SA (sales associate). Je to právě on, kdo vám může sehnat a nabídnout váš vysněný kousek.

  Asistent je vaší spojkou, zná vaše preferované barvy a designy. Můžete mu například posílat své seznamy přání na konkrétní produkty. Pokud se v butiku nějaká kabelka objeví, může vám ji na určitý čas podržet. Je tím, na koho se obrátíte, když vaše srdce zatouží po určitém kousku.

  Přátelský vztah můžete pěstovat i díky koupi doplňků, vybavení do domácnosti, šperků nebo oblečení s jeho pomocí. Váš SA za takové nákupy získává provize.

  Možná si budete muset vybudovat svůj zákaznický profil

  Filozofie domu vyznává především zákazníky, kteří ztělesňují životní styl Hermès. Jsou věrní jejich výrobkům. Pokud si chcete pořídit kabelku, profil zákazníka s bohatou nákupní historií vám zajistí dobré renomé u asistentů, kteří vám mohou tašku nabídnout.

  Zachází Hermès se svým přístupem příliš daleko?

  Otázkou zůstává, kam by měla exkluzivita domu sahat. Jejich mistrovské řemeslo je nezpochybnitelné. Jednotlivé modely jsou ikonické. Představují celoživotní investici, které nebudete litovat.

  Cenovky tašek se však i tak šplhají do závratných výšek. Kabelka za několik set tisíc není levná záležitost. Taková investice je sama o sobě projevem věrnosti. Proč by měl potenciální zákazník utratit dalších několik stovek tisíc, aby byl vůbec hoden kabelky jako Birkin nebo Kelly?

  Každá mince má dvě strany. Koneckonců je to na vás. Možná vás nadchne právě nedostupnost těchto kabelek. Ten pocit, když vám asistent prodeje v butiku nabídne luxusní model, je k nezaplacení.

  Nebo naopak nevidíte smysl ve hře na kočku a myš. Raději si nový kousek pořídíte ihned u nezávislých prodejců.

  Zdroje: Youtube, Purse Bop

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.