Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.

  Jak funguje systém prodeje kabelek u Hermès?

  Ve světě módy je nákup kabelky této slavné francouzské značky hrou na kočku a myš. Nemůžete jen tak napochodovat do butiku a získat svůj vytoužený kousek nebo si ho koupit na jejich webových stránkách.

  Francouzský dům si dává na úrovni své prestiže opravdu záležet. Z tohoto důvodu má pro prodej kabelek zaveden systém, kdy musí potenciální zájemci o luxusní kabelky prokázat určitou úroveň věrnosti značce.

  Neočekávejte však přesně stanovená pravidla, která zajistí úspěšný nákup. Zkušenosti šťastlivců jsou různé. Jejich příběhy o tom, jak získaly svou první kabelku Hermès, se liší. Vše záleží na konkrétních buticích, jejich manažerech a asistentech prodeje.

  Důležité je seznámit se se systémem kvót, který značka používá. V praxi se kabelky dělí na takzvané kvótní a nekvótní. Od toho se odvíjí i jejich dostupnost. Každý zákazník si takovou kabelkou může udělat radost maximálně dvakrát do roka.

  Modely Birkin a Kelly lze také jistě považovat za kvótní. V některých buticích však do této kategorie spadají i další, například Constance.

  U modelů bez kvót by to mělo být o něco jednodušší. Některé z nich se dokonce čas od času objeví na webových stránkách značky a můžete si je objednat. V poslední době je však poptávka vysoká a zásoby nízké. Sehnat jakoukoli kabelku tak může připomínat olympijskou disciplínu.

  Zdroj: Hermès

  Asistent prodeje bude vaší pomocnou rukou

  Prvním krokem na cestě k vysněné kabelce je navázání vztahu s asistentem prodeje v butiku Hermès. Lidově se mu také říká SA (sales associate). Je to právě on, kdo vám může sehnat a nabídnout váš vysněný kousek.

  Asistent je vaší spojkou, zná vaše preferované barvy a designy. Můžete mu například posílat své seznamy přání na konkrétní produkty. Pokud se v butiku nějaká kabelka objeví, může vám ji na určitý čas podržet. Je tím, na koho se obrátíte, když vaše srdce zatouží po určitém kousku.

  Přátelský vztah můžete pěstovat i díky koupi doplňků, vybavení do domácnosti, šperků nebo oblečení s jeho pomocí. Váš SA za takové nákupy získává provize.

  Možná si budete muset vybudovat svůj zákaznický profil

  Filozofie domu vyznává především zákazníky, kteří ztělesňují životní styl Hermès. Jsou věrní jejich výrobkům. Pokud si chcete pořídit kabelku, profil zákazníka s bohatou nákupní historií vám zajistí dobré renomé u asistentů, kteří vám mohou tašku nabídnout.

  Zachází Hermès se svým přístupem příliš daleko?

  Otázkou zůstává, kam by měla exkluzivita domu sahat. Jejich mistrovské řemeslo je nezpochybnitelné. Jednotlivé modely jsou ikonické. Představují celoživotní investici, které nebudete litovat.

  Cenovky tašek se však i tak šplhají do závratných výšek. Kabelka za několik set tisíc není levná záležitost. Taková investice je sama o sobě projevem věrnosti. Proč by měl potenciální zákazník utratit dalších několik stovek tisíc, aby byl vůbec hoden kabelky jako Birkin nebo Kelly?

  Každá mince má dvě strany. Koneckonců je to na vás. Možná vás nadchne právě nedostupnost těchto kabelek. Ten pocit, když vám asistent prodeje v butiku nabídne luxusní model, je k nezaplacení.

  Nebo naopak nevidíte smysl ve hře na kočku a myš. Raději si nový kousek pořídíte ihned u nezávislých prodejců.

  Zdroje: Youtube, Purse Bop

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.