Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Dům Louis Vuitton je symbolem neskrývané francouzské elegance. Jedním z jeho poznávacích znamení je slavný monogramový vzor se zkříženými písmeny LV a čtyřlístky, který si neodmyslitelně spojujeme s kabelkami. Jsou žádoucí, prestižní, nesmrtelné a je jich na výběr mnoho. Náš stručný průvodce vám prozradí, které modely pro vás budou hodnotnou investicí.

  GO-14

  Svěží a nostalgická kabelková novinka nese stručný a záhadný název. Pokud rozluštíte její záhadné pojmenování, zjistíte, že ji poprvé uvedl současný kreativní ředitel Nicolas Ghesquière v říjnu 2014. Letošní edice je obohacena o historický odkaz na původní řemeslo domu. Model GO-14 má čtyřhranný tvar a je vyroben z měkké jehněčí kůže. Její kouzlo spočívá v technice malletage vytvářející sofistikovaný prošívaný vzor, který byl součástí prvních kufrů Louis Vuitton. Luxusní dojem dotvářejí zlaté kovové detaily a nepřehlédnutelná jsou zejména písmena LV, která slouží jako zámek. Uvnitř najdete jednu hlavní přihrádku a boční kapsu na zip, kterou doplňuje ještě jedna menší se zrcátkem. Kabelka je opatřena rukojetí a řetízkem. Na výběr je pár barevných variant, které však zatím nelze sehnat online. Na evropských webových stránkách nenajdete ani jejich cenu, na americké stojí 6750 dolarů.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Verdikt?

  My už jsme si GO-14 přidali na náš wishlist! Povrchová úprava malletage působí nadýchaně a elegantně. Skvělým počinem jsou také barvy, které jsou syté, zajímavé a v kombinaci s kůží krásně vyniknou. Pro estetický požitek se určitě podívejte na koňakově hnědý odstín Tan a dvoubarevný ombré odstín Black/Pink. Kabelka zcela vystihuje a zhmotňuje význam slova chic. Inspiraci k nošení naleznete u Cate Blanchett a Chloë Grace Moretz.

  Alma

  Pokud hledáte větší tašku, která toho snese více, Alma je dobrou (a v současnosti na rozdíl od Capucines i více sehnatelnou) alternativou. Není to žádná novinka, poprvé se objevila už v 90. letech a od té doby byla reinterpretována v různých podobách a pořád se prodává. Má jednoduchý, lichoběžníkový, ale zaoblený tvar. Do ruky ji vezmete díky dvojité rukojeti, nosení cross-body umožňuje odnímatelný popruh. Uzavřete ji pomocí zámku. Uvnitř je prostorná a má také přihrádku na zip. V současné době se již řadí mezi ikony a na výběr je nekonečné množství velikostí, barev, povrchových úprav a speciálních edic. Nejmenší v aktuální nabídce je Nano Alma, následují BB, PM a největší GM. Různé varianty nabízí koženou povrchovou úpravu, malletage, ale i podpisové vzory jako Damier Eben a kousky ze slavné spolupráce s Yayoi Kusama. Cena černé Almy PM z kůže Epi na amerických stránkách Louis Vuitton je 2 570 dolarů.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Verdikt?

  Alma je univerzální ikona pro každodenní nošení. Je to jedna z těch kabelek, které poznáte již podle tvaru. O oblíbenosti svědčí i neustálá prodejnost, takže její koupí rozhodně nešlápnete vedle. Seznam jmen nositelek a nositelů snad ani není třeba zdůrazňovat. Perfektně ho vystihuje společná fotografie Kim Kardashian a Paris Hilton s metalickou verzí této kabelky z počátku milénia, kterou později napodobily v kampani pro SKIMS.

  Zdroje: Louis Vuitton, Instagram, Who What Wear

  It bags jako investice: Které modely od Louis Vuitton se vyplatí?

  Obměňte svou tradiční letní dovolenou. Uvítají vás jedinečné horské hotely

  Odpočinek u moře nás láká každé léto. Pravdou ovšem je, že nastane čas, kdy nás představa válení se na písečné pláži omrzí. Dobrodružství proto můžete svému letnímu odpočinku dodat změnou trasy. Vyrazte letos proto raději do hor, kde vás čekají unikátní chaty i resorty.

  Jak do šatníku zařadit jungle chic? Vítejte na vlně tropického glamouru

  Když se Jennifer Lopez objevila na červeném koberci v ikonických Versace Jungle Dress, módní scéna byla navždy poznamenána. Letní sezóna je ideální příležitostí, jak tyto tropické vzory zařadit do vašeho dovolenkového šatníku. Bohužel jde o poměrně náročnou disciplínu. Pohybujeme se totiž na tenké hranici mezi výraznou elegancí a nevkusem. Jungle chic však noste jen na dovolené, do města se rozhodně nehodí.

  Svůj majetek můžete obohatit o vzácné umění. Staňte se spoluvlastníkem a vydělávejte

  S bohatstvím přichází odpovědnost, a to nejen vůči sobě, ale také vašim investicím. Každá volba, kterou jako majetný jedinec učiníte, nese svou cenu a potenciální odměnu. Díky inovativní investiční platformě máte příležitost vstoupit do světa, který byl kdysi vyhrazený jen pro nejvyšší elitu. Otevřete dveře k unikátním dílům, která finančně posílí vaše portfolio a přinesou přitažlivou radost z krásy.

  Proč nikdo nemluví o designérovi Peteru Do? Zachránce domu Helmut Lang se učil od Phoebe Philo

  Peter Do je v módním průmyslu velmi uznávaným jménem. Vystudoval newyorský Fashion Institute a vyhrál prestižní cenu LVMH Graduate Prize. Navíc vdechl život téměř umírající značce Helmut Lang. Tento talentovaný návrhář zvládá řídit dva módní domy najednou – kromě Helmut Lang je také kreativním ředitelem své stejnojmenné značky.