Módní dům FENDI oslavil 25. výročí své ikonické kabelky Baguette jubilejní akcí v New Yorku, které se zúčastnilo množství zvučných jmen.

Umělečtí ředitelé módního domu spojili své síly s Marcem Jacobsem, Tiffany & Co, Sarah Jessicou Parkerem a Porterem, aby vzdali hold ikonické kabelce a městu, ve kterém má své místo. Součástí velkolepé show byla také supermodelka a tvář nejnovější kampaně Fendi, Linda Evangelista, která módní show ohlásila svůj velký comeback.

IT-bag se zapsala do historie popkultury

Mimořádnou kolekci, kterou pro FENDI navrhlo duo Silvia Venturini Fendi a Kim Jones, si v New Yorku v první řadě mohli vychutnat Marc Jacobs, Tiffany & Co, Porter a Sarah Jessica Parker, která také spojila své síly s Fendi, aby debutovala svým předělaným kouskem – kabelky Baguette. Vzory jsou vyšívané flitry a kombinované paletou odstínů fialové, baby růžové a jemné modré. Tato It-bag se koncem 90.let a začátkem 20. století zapsala do historie popkultury díky postavě Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě, kterou si zahrála herečka Sarah Jessica Parker.

Na oslavě zazářily hvězdy současné módní kultury

Na oslavu 25. výročí ikonické kabelky Baguette přišli také věrní přátelé módního domu, jako jsou Kim Kardashian či americká televizní osobnost La La. Mezi dalšími hosty se objevily umělkyně a umělci, herci a herečky, hudební hvězdy a celosvětové ikony ze všech oblastí života.

Tiffany X Fendi

Slavná newyorská instituce Tiffany přetváří ikonickou kabelku Baguette v jejích nejcennějších formách pomocí mincovního stříbra, smaltu, bílého zlata a diamantů. V kolekci si všimnete jasného modrého odstínu na oblečení a doplňcích. Pro speciální crossover vložila značka luxusních šperků svůj rozpoznatelný odstín Tiffany modré do kombinézy, pánské bundy, slunečních brýlí, klobouků a tašek Baguette.

Korunovačným klenotem byla taška vyrobená výlučně ze stříbra, kterou řemeslníci z Tiffany ručně vyráběli čtyři měsíce – na doplňku jsou vyryty lilie a růže (národní květina Itálie a státu New York). Jednu ze zmíněných tašek měla na závěr módní show na sobě i supermodelka Linda Evangelista, která vystoupila na molo v modrém plášti-barvě typické pro Tiffany.

Marc Jacobs X Fendi

Kolekce, která je odrazem třpytivého a drsného panoramatu města New York, obsahuje klasické prvky domu viděné objektivem Marca Jacobse. Vliv Jacobsova designu na připravované produkty Fendi lze vidět v celé sestavě. Modelky kráčely po přehlídkovém molu v nadrozměrných kloboucích, které zdánlivě připomínají jeho kolekci podzim/zima 2012, a měly obuté vysoké boty na platformě – což je obuv, kterou Jacobs miluje.

Na oslavě nechyběly topmodelky

Výročí kabelky Fendi Baguette oslavily i ikonické modelky z 90. let Kate Moss nebo Christy Turlington s dcerou Grace Burns. V prvních řadách prestižní show nechyběla ani topmodelka Karlie Kloss a mnohé další.

Ikonická kabelka Fendi Baguette oslavila 25 let velkolepou show v New Yorku

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

Švýcarským hodinkám se daří čím dál více. Jejich vývoz vzrostl v únoru o 12,2 procenta

Růst vývozu švýcarských hodinek z loňského roku pokračuje i v tom letošním. V únoru se totiž navýšil o 12,2 procenta. Nejvíce chtěné jsou luxusní doplňky i nadále ve Spojených státech amerických. Vývozu ale pomohla také zlepšující se ekonomická situace Číny.