More

  Módní dům FENDI oslavil 25. výročí své ikonické kabelky Baguette jubilejní akcí v New Yorku, které se zúčastnilo množství zvučných jmen.

  Umělečtí ředitelé módního domu spojili své síly s Marcem Jacobsem, Tiffany & Co, Sarah Jessicou Parkerem a Porterem, aby vzdali hold ikonické kabelce a městu, ve kterém má své místo. Součástí velkolepé show byla také supermodelka a tvář nejnovější kampaně Fendi, Linda Evangelista, která módní show ohlásila svůj velký comeback.

  IT-bag se zapsala do historie popkultury

  Mimořádnou kolekci, kterou pro FENDI navrhlo duo Silvia Venturini Fendi a Kim Jones, si v New Yorku v první řadě mohli vychutnat Marc Jacobs, Tiffany & Co, Porter a Sarah Jessica Parker, která také spojila své síly s Fendi, aby debutovala svým předělaným kouskem – kabelky Baguette. Vzory jsou vyšívané flitry a kombinované paletou odstínů fialové, baby růžové a jemné modré. Tato It-bag se koncem 90.let a začátkem 20. století zapsala do historie popkultury díky postavě Carrie Bradshaw ze seriálu Sex ve městě, kterou si zahrála herečka Sarah Jessica Parker.

  Na oslavě zazářily hvězdy současné módní kultury

  Na oslavu 25. výročí ikonické kabelky Baguette přišli také věrní přátelé módního domu, jako jsou Kim Kardashian či americká televizní osobnost La La. Mezi dalšími hosty se objevily umělkyně a umělci, herci a herečky, hudební hvězdy a celosvětové ikony ze všech oblastí života.

  Tiffany X Fendi

  Slavná newyorská instituce Tiffany přetváří ikonickou kabelku Baguette v jejích nejcennějších formách pomocí mincovního stříbra, smaltu, bílého zlata a diamantů. V kolekci si všimnete jasného modrého odstínu na oblečení a doplňcích. Pro speciální crossover vložila značka luxusních šperků svůj rozpoznatelný odstín Tiffany modré do kombinézy, pánské bundy, slunečních brýlí, klobouků a tašek Baguette.

  Korunovačným klenotem byla taška vyrobená výlučně ze stříbra, kterou řemeslníci z Tiffany ručně vyráběli čtyři měsíce – na doplňku jsou vyryty lilie a růže (národní květina Itálie a státu New York). Jednu ze zmíněných tašek měla na závěr módní show na sobě i supermodelka Linda Evangelista, která vystoupila na molo v modrém plášti-barvě typické pro Tiffany.

  Marc Jacobs X Fendi

  Kolekce, která je odrazem třpytivého a drsného panoramatu města New York, obsahuje klasické prvky domu viděné objektivem Marca Jacobse. Vliv Jacobsova designu na připravované produkty Fendi lze vidět v celé sestavě. Modelky kráčely po přehlídkovém molu v nadrozměrných kloboucích, které zdánlivě připomínají jeho kolekci podzim/zima 2012, a měly obuté vysoké boty na platformě – což je obuv, kterou Jacobs miluje.

  Na oslavě nechyběly topmodelky

  Výročí kabelky Fendi Baguette oslavily i ikonické modelky z 90. let Kate Moss nebo Christy Turlington s dcerou Grace Burns. V prvních řadách prestižní show nechyběla ani topmodelka Karlie Kloss a mnohé další.

  Ikonická kabelka Fendi Baguette oslavila 25 let velkolepou show v New Yorku

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.