More

  Módní dům Louis Vuitton se v hodinářském oboru pohybuje dvě dekády. Během této poměrně krátké doby prokázal hlubokou vášeň pro tento obor a dokázal se v tomto segmentu etablovat. V roce 2002 představila značka Louis Vuitton hodinky jako žádné jiné: model Tambour. Byly výrazné, moderní a díky originálnímu tvaru také snadno rozpoznatelné.

  Během pouhých dvou dekád si značka Louis Vuitton získala nepřehlédnutelné místo na hodinářské scéně. Nadčasové a ikonické proměny modelu Tambour zahrnují všechny typy hodinek, od oblíbené klasiky až po ty nejkomplexnější strojky. Přizpůsobovaly se individuálnímu vkusu, byly mužné, plné ženskosti, vybavené funkcí GMT či potápěčskými funkcemi. Dokonce se jejich součástí stal i létající tourbillon či minutová repetice. Staly se tak dokladem nejvyšší hodinářské expertízy řemeslných mistrů značky Louis Vuitton.

  Na oslavu jednoho z nejikoničtějších modelů hodinek – Tambour – vytvořila La Fabrique du Temps Louis Vuitton exkluzivní výroční model: Tambour Twenty. Limitovaná edice čítající 200 kusů vzdává hold originálnímu modelu Tambour a představuje v nové podobě tuto hodinářskou ikonu.

  Znalci hodinek rozpoznají všechny typické detaily, které činí model Tambour tak jedinečným. Limitovaná edice koncentruje vše, čím tyto hodinky vynikají. Zároveň však přináší i nové prvky, které z hodinek činí žádaný sběratelský kousek.

  Model Tambour Twenty má stejné, jedinečné a snadno rozpoznatelné pouzdro, které vzdává hold bubínku, komponentu hodinek. Hodinky zaujmou propracovaným, rozšiřujícím se designem, díky kterému se pohodlně nosí. Ikonické pouzdro o průměru 41,5 mm zdobí dvanáct písmem, které nad číslicemi a indexy tvoří nápis „Louis Vuitton“, stejně jako tomu bylo u verze z roku 2002.

  Tato sběratelská edice má hnědý číselník se vzorem slunečních paprsků. Dlouhá žlutá ručka chronografu odkazuje na nit, která se tradičně používala v kožedělné výrobě. Na scénu se vrací také dva elegantní sub-číselníky. 

  Model Tambour Twenty vykazuje voděodolnost do 100 metrů. Je opatřen vysokofrekvenčním strojkem LV277, který vychází z ikonického, prvního chronografu na světě, Zenith El Primero. Tento strojek s rotorem z 22karátového zlata má 50hodinovou rezervu chodu a přesnost na jednu desetinu vteřiny.

  Žádaný sběratelský kousek je k dispozici v pouhých 200 exemplářích, jak je specifikováno na gravírovaném dýnku. Tambour Twenty se dodává v miniaturním kufříku z ikonického plátna Monogram.

  Toto pouzdro oslavuje historické propojení módního domu Louis Vuitton se světem cestování. Majitelé hodinek tak mají možnost uchovat své nejvzácnější poklady v kufříku, který odolá běhu času.

  Cena dostupná na internetu je 17 800 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 445 000 korun.

  Muži, zbystřete! Je tu limitka hodinek Tambour od Louis Vuitton

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.