Módní dům Louis Vuitton se v hodinářském oboru pohybuje dvě dekády. Během této poměrně krátké doby prokázal hlubokou vášeň pro tento obor a dokázal se v tomto segmentu etablovat. V roce 2002 představila značka Louis Vuitton hodinky jako žádné jiné: model Tambour. Byly výrazné, moderní a díky originálnímu tvaru také snadno rozpoznatelné.

Během pouhých dvou dekád si značka Louis Vuitton získala nepřehlédnutelné místo na hodinářské scéně. Nadčasové a ikonické proměny modelu Tambour zahrnují všechny typy hodinek, od oblíbené klasiky až po ty nejkomplexnější strojky. Přizpůsobovaly se individuálnímu vkusu, byly mužné, plné ženskosti, vybavené funkcí GMT či potápěčskými funkcemi. Dokonce se jejich součástí stal i létající tourbillon či minutová repetice. Staly se tak dokladem nejvyšší hodinářské expertízy řemeslných mistrů značky Louis Vuitton.

Na oslavu jednoho z nejikoničtějších modelů hodinek – Tambour – vytvořila La Fabrique du Temps Louis Vuitton exkluzivní výroční model: Tambour Twenty. Limitovaná edice čítající 200 kusů vzdává hold originálnímu modelu Tambour a představuje v nové podobě tuto hodinářskou ikonu.

Znalci hodinek rozpoznají všechny typické detaily, které činí model Tambour tak jedinečným. Limitovaná edice koncentruje vše, čím tyto hodinky vynikají. Zároveň však přináší i nové prvky, které z hodinek činí žádaný sběratelský kousek.

Model Tambour Twenty má stejné, jedinečné a snadno rozpoznatelné pouzdro, které vzdává hold bubínku, komponentu hodinek. Hodinky zaujmou propracovaným, rozšiřujícím se designem, díky kterému se pohodlně nosí. Ikonické pouzdro o průměru 41,5 mm zdobí dvanáct písmem, které nad číslicemi a indexy tvoří nápis „Louis Vuitton“, stejně jako tomu bylo u verze z roku 2002.

Tato sběratelská edice má hnědý číselník se vzorem slunečních paprsků. Dlouhá žlutá ručka chronografu odkazuje na nit, která se tradičně používala v kožedělné výrobě. Na scénu se vrací také dva elegantní sub-číselníky. 

Model Tambour Twenty vykazuje voděodolnost do 100 metrů. Je opatřen vysokofrekvenčním strojkem LV277, který vychází z ikonického, prvního chronografu na světě, Zenith El Primero. Tento strojek s rotorem z 22karátového zlata má 50hodinovou rezervu chodu a přesnost na jednu desetinu vteřiny.

Žádaný sběratelský kousek je k dispozici v pouhých 200 exemplářích, jak je specifikováno na gravírovaném dýnku. Tambour Twenty se dodává v miniaturním kufříku z ikonického plátna Monogram.

Toto pouzdro oslavuje historické propojení módního domu Louis Vuitton se světem cestování. Majitelé hodinek tak mají možnost uchovat své nejvzácnější poklady v kufříku, který odolá běhu času.

Cena dostupná na internetu je 17 800 dolarů, tedy v přepočtu zhruba 445 000 korun.

Muži, zbystřete! Je tu limitka hodinek Tambour od Louis Vuitton

Karlie Kloss chce demokratizovat vysokou módu. Představila módní svět Fashion Klossette uvnitř Robloxu

Modelka Karlie Kloss se rozhodla sdílet své zážitky z módního průmyslu s celým světem. Nebo alespoň tím digitálním. Vytvořila totiž herní svět na platformě Roblox, který uživatelům umožní navrhovat, stylizovat i prodávat vlastní kousky. Chce tím učinit módu dostupnější.

Na scénu přichází Mediterranean design. Prozkoumejte nadčasový středomořský lifestyle

Vítejte na palubě průvodce po Středomoří. Hlavní členové posádky jsou fíkovníky, olivy, antické prvky a kulturní tradice. Mediterranean lifestyle má pestrou škálu různých odvětví. Od interiéru, přes vaření až po klasické odívaní. V posledních letech se těší stále větší oblibě. Pokud trendy budou plynout ve stejné rychlosti jako do teď, je možné, že mediterranean design bude nový minimalismus. Svědčí o tom častý návrat ke kulturním tradicím i designovým klasikám.

Švýcarským hodinkám se daří čím dál více. Jejich vývoz vzrostl v únoru o 12,2 procenta

Růst vývozu švýcarských hodinek z loňského roku pokračuje i v tom letošním. V únoru se totiž navýšil o 12,2 procenta. Nejvíce chtěné jsou luxusní doplňky i nadále ve Spojených státech amerických. Vývozu ale pomohla také zlepšující se ekonomická situace Číny.

Šatníky nových módních ikon. Objevte hvězdné spolupráce seriálových hrdinů

Doby, kdy nové módní ikony vytvářel televizní program Disney channel, jsou pryč. Dnes má nové tváře na svém kontě Netflix a HBO. Některé hvězdy se kromě velké oblíbenosti můžou chlubit módními kampaněmi i spolupracemi s nejrůznějšími módními domy či návrháři. Ty nejnovější si dnes probereme!