Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dává smysl, že veškerá pozornost milovníků módy se při haute couture týdnu módy upírá na samotné kolekce. Show ovšem už dávno netvoří pouze jednotlivé kousky. Výsledný dojem totiž vyvolávají rovněž doplňky, styling vlasů i beauty looky. Nedávné přehlídky tak představily nejeden dramatický makeup. Hlavní roli hrálo peří, kamínky i široká paleta barev.

  Klíčovým makeup prvkem haute couture kolekcí se stalo peří. Řasenku nahradila jeho černá verze

  Dramatický efekt vytvořil například makeup módního domu Giambattista Valli. Makeup artistka Karin Westerlund totiž místo řasenky použila černé peří. Vysvětlila totiž, že jejím cílem bylo upoutat pozornost právě na oči. „Kolekce oslavuje krásu nedokončených věcí,“ popsala rovněž.

  Rozhodla se tedy, že podobný efekt vytvoří za pomocí kachního peří. Aplikovala ho přitom přímo na řasy, čímž vytvořila něco mezi oversized lookem umělých řas a 3D očními stíny. Rovněž se tedy jedná o nedokončený prvek, který není zcela ani jedno, ani druhé.

  Zdroj: Giambattista Valli

  Peří využila i značka Alexis Mabille. Poukázat chtěla na individualitu makeupu

  O něco jiný, ovšem stejně impozantní, look vytvořila módní značka Alexis Mabille. Inspirovala se ovšem o něco jiným aspektem, než předchozí značka. Zaměřila se totiž na ženský rituál chystání se předtím, než někam vyrazí. Zároveň tak chtěla vyzdvihnout individualitu jednotlivých žen.

  Každá z modelek tak měla o něco jiný makeup. Rovněž se pak skládal z černého peří, tentokrát ovšem kohoutího. Peří makeup artistky aplikovaly buď na vnější nebo vnitřní koutek očí, čímž vytvořily neobvyklou 3D oční linku.

  Zdroj: Alexis Mabille

  Simone Rocha neopustila svou tradici. Show Jean Paul Gaultier ponořila do třpytivých kamínků

  Dalším dramatickým lookem uplynulých haute couture přehlídek se stal makeup přehlídky Jean Paul Gaultier. Tentokrát se o kolekci postarala hostující návrhářka Simone Rocha. Na show předvedla nejen dokonalé skloubení vlastního stylu a DNA Gaultiera, ale také svůj oblíbený makeup look.

  Už dříve totiž na své modelky aplikovala třpytivé kamínky. Tentokrát ovšem překonala sebe sama. Některé z modelek měly totiž místo obočí, ale také kolem očí umístěné černé a stříbrné kamínky připomínající luxusní drahé šperky. V několika případech se pak objevily i místo rudé rtěnky.

  S širokou paletou barev si pohrál Armani. Zvýraznil ji silnou černou řasenkou

  Ohromující, i když poměrně jednoduchý, makeup pak představily i modelky přehlídky Armani Privé. Jejich impozantní outfity totiž doplňovaly poměrně silné oční stíny. Jednalo se o kombinaci různých odstínů, z poměrně široké palety barev. Jejich mix pak ještě o něco více zdůraznila silná vrstva černé řasenky.

  Zdroj: Armani Privé

  Klasickému kouzlu stříbra propadla Julie de Libran. Nabídla okouzlující oční stíny

  Nejnovější haute couture přehlídky rovněž prokázaly, že metalické odlesky ještě skupinu současných trendů neopustily. Místo oblečení nebo doplňků je ovšem značka Julie de Libran použila na kouzelné makeup looky. Modelkám totiž aplikovala stříbrné oční stíny.

  Společně je vytvořily makeup umělkyně Cami Arnaud a Isabella Kryla. Očních stínů pak dosáhly rozmazáním několika odstínů od známé beauty značky Sisley. Rozhodly se propojit stříbrné, světle modré a pastelově zlaté tóny. Dosáhly tak nejen zvýraznění očí, ale i zmíněného dramatického efektu.

  Zdroje: WWD, Fashion Times, Instagram, YouTube

  Haute couture kolekce představily dramatický makeup. Využily peří, kamínky i mix barev

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.