More

  Říká se, že není špatného počasí, jen špatně oblečeného golfisty. Být špatně oblečeným golfistou ale nechcete. Teď už totiž nemluvíme o podnebí, nýbrž o pravidlech v oblékání, která na hřišti panují. Je totiž úplně jedno, na kolik jamek dáte hru, když nezvládnete dress code.

  Golfová etiketa je nedílná součást hry. Pravidla, která hráči dodržují na hřišti, jsou věc, kterou se golf odlišuje od jiných sportů. Dnes nebudeme probírat etiketu chování, přestože i to má jasně dané mantinely, ale oděv. Ten snoubí krásu, eleganci a pohodlí v jednom.

  Jedině s límečkem

  Naprostým základem golfového oděvu je triko s límečkem, takzvané polo-triko. Skvělé je, že ho uplatníte i mimo hru. Golfová móda obecně je nositelná i v běžném životě, tudíž se nemusíte bát počáteční investice, pakliže například s tímto sportem teprve začínáte a nevíte jistě, že si vás získá. Málokoho však nechytnou procházky po nekonečných zelených pláních na čerstvém vzduchu.

  Poslední dobou se toleruje i límeček typu ”stojáček” a u žen triko bez rukávů, pokud má onen límeček. Trika navržená přes kalhoty nemusí být zastrčená, v opačných případech je to nutnost. Nežádoucí jsou sportovní trika, trika bez rukávů, nevhodnými potisky, kostkované košile či tílka s tenkými ramínky.

  V chladnějším počasí je ideální svetr s výstřihem do V, kde krásně vynikne límeček, a nepromokavá, kvalitní softshellová bunda.

  Foto: Pexels

  Kalhoty, kraťasy a sukně

  Stejně jako polo-triko, tak i golfové kalhoty či kraťasy využijete třeba na zahradní party. V případě kalhot mluvíme o volnějším střihu, společensko sportovní styl. Tím nikdy neurazíte. Mimochodem, kalhoty jsou na prestižních turnajích vždy vhodnější než kraťasy, takže je dobré mít jeden pár po ruce vždycky. Stejně tak je užijete za chladnějšího počasí.

  V létě a zejména při rekreační hře oceníte kraťasy, dámy sukně. Pozor si dejte hlavně u délky, každý golfový klub má svá pravidla, ale většinou cokoliv kratšího než do půli stehen je nežádoucí. To platí pro muže i ženy, ovšem hlavně ženy v sukních či šatech by se tímto pravidlem měly řídit. Počítejte s tím, že se při hře budete předklánět, pak byste poskytla jistě velmi poutavý pohled, zároveň nemístný. Aby k podobným faux pas na hřišti nedocházelo, výrobci golfového oblečení to rovnou řeší všitými kraťasy, přesto by nemělo být viděno víc. Přehlídku stehen si schovejte pro jiné příležitosti.

  Denim ne, prosím

  Džíny jsou módní evergreen, na golfovém greenu byste však touho volbou oblečení zasloužili vypráskat holí. Denim je nejhorší možný materiál, jaký si na golf obléknout. Podobně nevhodné jsou cargo kalhoty, plážové či fotbalové kraťasy. Pokud nehrajete podle pravidel, nedivte se, když vás nepustí na hřiště.

  Foto: Pexels

  Obuv je základ

  Obuv je zřejmě nejnákladnější položka, ovšem počítejte s tím, že nachodíte hodně kilometrů, proto se investice do ní vyplatí. Základem je, aby podrážka neklouzala pro co nejlepší stabilitu při odpalu.

  Vybrat si můžete ze spikové a bezspikové obuvi. Jaký typ zvolíte je čistě na vás, měřítkem bude jak moc aktivní golfista jste. Spiková má speciálně upravenou podrážku, která je maximálně přizpůsobená pro hru. Běžně se v ní chodit nedá, ale na greeny je jako dělaná. Bezspiková má širší využití, už kvůli tomu, v kolika designech je k dostání, více sportovní, či více elegantní. V obou případech nezapomeňte na ponožky. Mohou být až do půli lýtek. Sandále nebo žabky nechte doma.

  Vhodné doplňky

  Nedílnou součástí hry je rukavice. Nosí se na ruce, kterou držíte hůl. Ta díky ní neklouže a zároveň se vyhnete mozolům, což ocení předně něžné ženské dlaně. A protože budete na slunci, nezapomeňte na pokrývku hlavy. Není podmínkou, ovšem při delší hře je nedocenitelná. I zde je několik věcí, které můžete pokazit.

  Kšiltovka by měla být klasická, rovný kšilt à la nejhustější rapper široko daleko nechte doma. Kšilt musí směřovat vždy dopředu a plnit svou funkci ochrany obličeje před sluníčkem. Elegantnější variantou je bekovka. Čelenky s kšiltem jsou populární více u žen, protože mají kam uvázat vlasy.

  Foto: Pexels

  Golf je krásný a velmi oblíbený sport, který můžete hrát jen tak sami pro radost, rekreačně či aktivně. Odhadem mu propadlo více než 66 milionů hráčů na celém světě. Nejoblíbenější je v Americe.

  Zdroj: Golfplan, Golf Played

  Foto:Pexels

  Golfová etiketa: Jak se správně (ne)obléct na golf

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.