Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Říká se, že není špatného počasí, jen špatně oblečeného golfisty. Být špatně oblečeným golfistou ale nechcete. Teď už totiž nemluvíme o podnebí, nýbrž o pravidlech v oblékání, která na hřišti panují. Je totiž úplně jedno, na kolik jamek dáte hru, když nezvládnete dress code.

  Golfová etiketa je nedílná součást hry. Pravidla, která hráči dodržují na hřišti, jsou věc, kterou se golf odlišuje od jiných sportů. Dnes nebudeme probírat etiketu chování, přestože i to má jasně dané mantinely, ale oděv. Ten snoubí krásu, eleganci a pohodlí v jednom.

  Jedině s límečkem

  Naprostým základem golfového oděvu je triko s límečkem, takzvané polo-triko. Skvělé je, že ho uplatníte i mimo hru. Golfová móda obecně je nositelná i v běžném životě, tudíž se nemusíte bát počáteční investice, pakliže například s tímto sportem teprve začínáte a nevíte jistě, že si vás získá. Málokoho však nechytnou procházky po nekonečných zelených pláních na čerstvém vzduchu.

  Poslední dobou se toleruje i límeček typu ”stojáček” a u žen triko bez rukávů, pokud má onen límeček. Trika navržená přes kalhoty nemusí být zastrčená, v opačných případech je to nutnost. Nežádoucí jsou sportovní trika, trika bez rukávů, nevhodnými potisky, kostkované košile či tílka s tenkými ramínky.

  V chladnějším počasí je ideální svetr s výstřihem do V, kde krásně vynikne límeček, a nepromokavá, kvalitní softshellová bunda.

  Foto: Pexels

  Kalhoty, kraťasy a sukně

  Stejně jako polo-triko, tak i golfové kalhoty či kraťasy využijete třeba na zahradní party. V případě kalhot mluvíme o volnějším střihu, společensko sportovní styl. Tím nikdy neurazíte. Mimochodem, kalhoty jsou na prestižních turnajích vždy vhodnější než kraťasy, takže je dobré mít jeden pár po ruce vždycky. Stejně tak je užijete za chladnějšího počasí.

  V létě a zejména při rekreační hře oceníte kraťasy, dámy sukně. Pozor si dejte hlavně u délky, každý golfový klub má svá pravidla, ale většinou cokoliv kratšího než do půli stehen je nežádoucí. To platí pro muže i ženy, ovšem hlavně ženy v sukních či šatech by se tímto pravidlem měly řídit. Počítejte s tím, že se při hře budete předklánět, pak byste poskytla jistě velmi poutavý pohled, zároveň nemístný. Aby k podobným faux pas na hřišti nedocházelo, výrobci golfového oblečení to rovnou řeší všitými kraťasy, přesto by nemělo být viděno víc. Přehlídku stehen si schovejte pro jiné příležitosti.

  Denim ne, prosím

  Džíny jsou módní evergreen, na golfovém greenu byste však touho volbou oblečení zasloužili vypráskat holí. Denim je nejhorší možný materiál, jaký si na golf obléknout. Podobně nevhodné jsou cargo kalhoty, plážové či fotbalové kraťasy. Pokud nehrajete podle pravidel, nedivte se, když vás nepustí na hřiště.

  Foto: Pexels

  Obuv je základ

  Obuv je zřejmě nejnákladnější položka, ovšem počítejte s tím, že nachodíte hodně kilometrů, proto se investice do ní vyplatí. Základem je, aby podrážka neklouzala pro co nejlepší stabilitu při odpalu.

  Vybrat si můžete ze spikové a bezspikové obuvi. Jaký typ zvolíte je čistě na vás, měřítkem bude jak moc aktivní golfista jste. Spiková má speciálně upravenou podrážku, která je maximálně přizpůsobená pro hru. Běžně se v ní chodit nedá, ale na greeny je jako dělaná. Bezspiková má širší využití, už kvůli tomu, v kolika designech je k dostání, více sportovní, či více elegantní. V obou případech nezapomeňte na ponožky. Mohou být až do půli lýtek. Sandále nebo žabky nechte doma.

  Vhodné doplňky

  Nedílnou součástí hry je rukavice. Nosí se na ruce, kterou držíte hůl. Ta díky ní neklouže a zároveň se vyhnete mozolům, což ocení předně něžné ženské dlaně. A protože budete na slunci, nezapomeňte na pokrývku hlavy. Není podmínkou, ovšem při delší hře je nedocenitelná. I zde je několik věcí, které můžete pokazit.

  Kšiltovka by měla být klasická, rovný kšilt à la nejhustější rapper široko daleko nechte doma. Kšilt musí směřovat vždy dopředu a plnit svou funkci ochrany obličeje před sluníčkem. Elegantnější variantou je bekovka. Čelenky s kšiltem jsou populární více u žen, protože mají kam uvázat vlasy.

  Foto: Pexels

  Golf je krásný a velmi oblíbený sport, který můžete hrát jen tak sami pro radost, rekreačně či aktivně. Odhadem mu propadlo více než 66 milionů hráčů na celém světě. Nejoblíbenější je v Americe.

  Zdroj: Golfplan, Golf Played

  Foto:Pexels

  Golfová etiketa: Jak se správně (ne)obléct na golf

  TikTok přináší další recept na suchou pleť. Technika slugging pomůže obnovit poškozenou kožní bariéru

  Různá zákoutí beauty TikToku neustále přinášejí inovativní rady, jak docílit dokonalé pleti. Recepty mnohdy balancují na hraně bizarnosti Tentokrát se ale zdá, že se aktuální trend zamlouvá i dermatologům. Seznamte se se sluggingem, cenově dostupnou metodou, která zatočí dokonce i s ekzematickou pletí.

  Luxusní značky loni zaostřily na Čínu. Svůj marketing rozšiřují i na sport a gastronomii

  Nový report firem Luxurynsight a Traackr odhalil, jaké strategie loni zaujímaly známé luxusní a módní značky. Ukázal, že se mimo jiné zaměřily na trh v Číně. Zároveň se ale snažily rozšířit své portfolio influencerů a začaly proto čím dál častěji spolupracovat se sportovci. Pro přilákání zákazníků se také rozhodly více propojit s gastronomií.

  S tenniscore vyhraje každý outfit. TikTok ovládl mix athleisure a tichého luxusu

  Uživatelé TikToku se zamilovali do dalšího módního trendu. Tentokrát se ovšem nejedná o prchavou obsesi, ale nadčasovou klasiku. Známou sociální síť totiž ovládl takzvaný tenniscore. Jedná se o kombinaci athleisure, ale i stále oblíbeného tichého luxusu. V čele trendu pak stojí především herečka Zendaya.

  Značka Dolce & Gabbana poodkryla oponu své tvorby. Zve na jedinečnou výstavu v Miláně

  Módní dům Dolce & Gabbana svým fanouškům poprvé odhalil tajemství, skrývající se za jeho vysokou módou. Slavnostně totiž otevřel výstavu v Miláně s názvem Dal cuore alle mani. Nabízí jedinečný náhled do zákulisí jedné z nejúspěšnějších italských značek. Slouží navíc jako oslava italského umění a kultury.