Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Známé osobnosti přilákal v sobotu večer do Benátek nejen tradiční filmový festival, ale také jedinečná show One Night Only. Uspořádal ji návrhář Giorgio Armani, aby opět představil svou Privé haute couture kolekci. Její o něco odlišnou verzi odhalil totiž už letos v lednu na Pařížském týdnu módy.

  Návrhář Giorgio Armani se tentokrát rozhodl svou jedinečnou akci One Night Only uspořádat v Benátkách. V minulosti s ní cestoval například do Londýna, Tokia, Pekingu, Říma, Paříže nebo Dubaje. Návštěvníkům sobotní přehlídky ukázal upravenou verzi své letošní Privé haute couture kolekce pro jaro a léto. Poprvé ji v lednu představil na Pařížském týdnu módy.

  Tentokrát ovšem přidal nebo upravil drobné detaily tak, aby „ladily s duchem města“. Návrhy kolekce jsou totiž částečně inspirovány právě Benátkami. Jejich hlavním motivem je diamantový, neboli harlekýnový vzor, mimo jiné převzatý také z děl známého malíře Picassa. Objevuje se nejen na dlouhých třpytivých šatech, ale také bomber bundách, různých topech nebo jednotlivých doplňcích.

  Většinu kousků kolekce navrhl Armani v černé a bílé barvě. Na mole ovšem občas probleskly také zářivé barvy, jako je růžová, modrá nebo tyrkysová. Jeden top, jako by poskládaný z mozaiky, pak na sobě nesl natištěný jeden ze slavných portrétů návrháře. „Věnuju hodně pozornosti a času detailům. Prosím vás proto, abyste se na show dívali, jako byste se náhle a nečekaně zamilovali,“ okomentoval přehlídku Armani.

  Kromě své přehlídky uspořádal Armani také luxusní koktejlovou party

  Sobotní luxusní událost se pak nenesla pouze v duchu haute couture, jednalo se rovněž o oslavu samotného návrháře. Osmadevadesátiletý návrhář je totiž v Itálii považován za národního hrdinu a „prezidenta stylu“. Obdivovaný je rovněž za to, že si na rozdíl od dalších módních značek nadále udržuje nezávislost na nadnárodních společnostech. Návrhář pak večer před přehlídkou uspořádal na své jachtě koktejlovou party.

  Na ní dorazila řada slavných osobností, které se rovněž účastnily filmového festivalu. Beauty část Armaniho firmy se přitom stala už pošesté sponzorem známé filmové akce. Na luxusní loď se pak dostavil i starosta Benátek Luigi Brugnaro. „Už od své první návštěvy Benátek jsem jimi unešený. Je to snový ráj,“ popsal pak známý návrhář proslulé italské město. Návrhář se tak i proto rozhodl kompenzovat veškeré emise, které jeho akce vytvořila.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Forbes, Instagram, YouTube

  Foto:Reuters

  Giorgio Armani zamířil s událostí One Night Only do Benátek. Přehlídku věnoval své Privé kolekci

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.