Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Výrobci luxusních hodinek cílí na generaci Z, která by se v budoucnu mohla stát jejich nejvýznamnějším zdrojem příjmů. K získání těchto mladých zákazníků je však potřeba jít s dobou. Některé společnosti k tomu využívají Snapchat, jiné zase bitcoiny.

  Podle studie poradenské společnosti v oblasti managementu Bain & Company a italské asociace luxusních značek Altagamma Foundation se mileniálové a generace Z začínají zajímat o luxusní zboží velmi brzy. Očekává se, že jejich výdaje za luxusní zboží se do roku 2030 rozšíří oproti ostatním generacím dokonce až třikrát rychleji.

  Na veletrhu Watches and Wonders, který se konal minulý týden v Ženevě, se prezentovalo 48 značek. Výrobci, jako je Rolex, Cartier či Patek Philippe, představili své nejnovější výtvory. Bylo patrné, že cílí na mladou generaci.

  „Je velmi důležité, abychom jednou za rok předvedli, že nosit hodinky je trendy,“ řekl během každoročního veletrhu ředitel společnosti Rolex Jean-Frederic Dufour. Toto odvětví podle něj potřebuje oslovit generaci, „která je zvyklá vidět všechno na obrazovce“.

  Virtuální hodinky

  Na stánku věnovaném inovacím předvedli zástupci pro Snapchat aplikaci, která umožňuje lidem vyzkoušet si hodinky virtuálně prostřednictvím chytrého telefonu.

  Přizpůsobí se zápěstí uživatele a umožní mu vyzkoušet si například vlajkové modely značky Cartier, a dokonce mu umožní přizpůsobit si barvy hodinek Hublot.

  Společnost Hermés na přání této mladé generace představila kolekci s návrhy inspirovanými svými hedvábnými šátky.

  Bohatství pro mladou krev

  „Mladá generace má, navzdory všeobecnému přesvědčení, větší ekonomickou sílu než kterákoli generace před ní,“ míní Jean-Philippe Bertschy, analytik švýcarské investiční společnosti Vontobel. „Vydělávají více, spoří více a investují dříve a ve větší míře než předchozí generace.“

  Bertschy očekává, že se blíží zajímavý, ale stále podceňovaný jev. „Mileniálové a generace Z budou v nadcházejících dvou desetiletích na straně příjemce masivního převodu bohatství, který by měl jen v USA do roku 2045 dosáhnout více než 80 bilionů dolarů,“ uvedl.

  Místo placení nájemného nakupují

  V dnešní době však tuto generaci dusí prudce rostoucí náklady na bydlení. Analytici společnosti Morgan Stanley upozorňují, že podle amerického sčítání lidu téměř polovina mladých dospělých v USA ve věku 18 až 29 let stále bydlí u svých rodičů. Jedná se o nejhorší úroveň od 40. let 20. století.

  „Mají jednoduše více disponibilního příjmu, který mohou věnovat na své vlastní výdaje,“ uvedli analytici.

  Hotově nebo v bitcoinech?

  Na druhé straně Tichého oceánu uvedl generální ředitel společnosti H. Moser Edouard Meylan, že v Asii se objevuje „mladší, více digitalizovaná“ klientela. Prozradil také, že více než 50 % prodejů v Číně připadá na generaci Z a mileniály.

  Značka také realizovala prodeje v bitcoinech, včetně hodinek za 380 000 dolarů, které se prodávaly za 10 bitcoinů, což byla tehdy ekvivalentní cena.

  Chytré hodinky přivedly nové zákazníky

  Ikonické hodinky, které jsou často vlajkovými modely velkých značek, rezonují zejména u mladé generace. Mnozí své nákupy sdílejí na sociálních sítí a chtějí produkt, který bude okamžitě rozpoznatelný. Jiní zase touží po unikátních hodinkách, které vyniknou. Co ale přivedlo tuto generaci, která s příchodem mobilních telefonů tento doplněk odložila, zpět k nošení klasických hodinek?

  Mnozí lidé vidí souvislost s příchodem Apple Watch a podobných produktů na trh. Mladá generace, včetně Gen-Z a mileniálů, opět získala zvyk nosit něco na zápěstí a tuto tradici obnovila.

  Zdroj: AFP, Instagram, YouTube

  Foto:Rolex

  Gen-Z se stává významnou klientelou výrobců luxusních hodinek

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.