Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Někdo vnímá oblečení pro ty nejmenší z nás jako zbytečnou starost. Věřte ale, že pokud vám tato disciplína nebude lhostejná, děti vám jednou vřele poděkují. Stejně jako i ve vašem šatníku, je také u nich nejdůležitější zvolený materiál. Druhým nejzásadnějším pilířem jsou barvy, které dokážou formovat také budoucí identitu. Nechte dětem možnost výběru.

  Nechte děti vyjádřit svůj vkus. Výběr oblečení odráží tu nejčistější formu individuality

  V módním světě je naše oblečení odrazem toho, kdo jsme. A co je ještě vzácnější než osobní styl dospělých? Schopnost dětí vyjádřit svou vlastní individualitu, a to také například skrze své oblečení.

  Dovolit dětem vybírat si vlastní oblečení není jen otázkou módního projevu, ale také důležitým krokem k rozvoji jejich sebevědomí a kreativity. Když dětem dáme volnost výběru, umožňujeme jim objevovat svůj vlastní styl a preference.

  Každé rozhodnutí, které udělají, odráží jejich osobnost a to, co je pro ně momentálně důležité. Ve výsledku tak můžete na základě jejich výběru pozorovat i jejich psychický stav.

  Zdroj: Versace

  Nedocenitelný je také vliv, kterou má možnost vlastního výběru na rozvoj dětského sebevědomí. Když si dítě vybírá své oblečení, má pocit kontroly nad svým vzhledem a projevuje schopnost samostatného rozhodování. Takové pocity tak posilují jeho chápání a uvědomění si vlastní hodnoty.

  Jak zamezit nevkusnosti a částečně převzít kontrolu? Navštěvujte relevantní butiky i lokální výrobce

  V procesu oblékání dětí je pak důležité najít balanc mezi poskytnutím volného prostoru a zároveň zprostředkování „odborného“ vedení a podpory. Jedním z klíčů k dosažení podobné rovnováhy je vyhledání relevantních butiků a lokálních prodejců. 

  Ve spleti rodičovských povinností vám pomůže často přívětivý personál, který zná perfektně složení i materiály jednotlivých kousků. Navíc chápe také preference jiných dětí či rodičů. Z dostupných řetězců se můžete s dětmi poohlédnout v buticích Benetton. Oblečení zde bývá minimalistické a jednoduché.

  Zdroj: Benetton

  Pokud se jako rodič chcete dítěti přiblížit, můžete sáhnout po „matching“ outfitu. Jde o stále více populárnější trend, který si oblíbily i velké módní domy. Dítěti dáte najevo soudružnost a posílíte tak své pouto.

  Zdroj: Elisabetta Franchi

  Další současné trendy dětské módy pak hovoří o vlivu retra. Skvělou volbou i inspirací je například Gucci ve spolupráci s Peter Rabbit. Většina kousků je laděná do jemných odstínů hnědé nebo do dalších pastelových barev.

  Zdroj: Gucci

  Ve výsledku je tedy nejdůležitější dát svému dítěti na výběr. Avšak vy můžete být tím, který ho nabídne. Zkráceně řečeno, zajděte do takového butiku, kde žádný kousek není nevkusný nebo lacině vyhlížející. Dnům princeznovských šatů s jednorožci z běžných prodejen je v roce 2024 konec.

  Foto:Gucci

  Funkčně, bezpečně, a hlavně stylově. Nenechte malé módní objevitele propadnout diktátu módních řetězců

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.