Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Historie Formule 1 je spjata s 20. stoletím, ovšem popularitu i mimo prostředí nadšenců a fanoušků začala získávat zejména v poslední době. Na závodních okruzích po celém světě se objevují nejrůznější osobnosti, jednotlivé týmy pionýrsky vstupují do spoluprací s oděvními značkami a o investici do populárního sportu usilují i velké designérské domy. Jaké rozměry dosahuje propojení módy a kolosu točícího se kolem motoristického portu?

  Tommy Hilfiger je ultimátní fanoušek

  O jeden z prvních náznaků kolaborativní budoucnosti se postaral v 90. letech americký Tommy Hilfiger. Stal se oficiálním partnerem týmu Lotus, kterému tehdy vládl Mika Häkkinen. V roce 1998 dostal příležitost spojit síly s Ferrari. Pro italského velikána designoval závodnické uniformy inspirované rysy monopostů. Byl také svědkem opakovaného vítězství Michaela Schumacher, který se následně objevil v Hilfigerově kampani pro sportovní oblečení. Po krátké přestávce přesedlal na tým Mercedes, kde narazil na fenomén jménem Lewis Hamilton. Obě osobnosti sdílející společnou vášeň pro rychlost, motoristický sport a zajímavou módu spolupracovaly na několika edicích kolekce Tommy x Lewis. V prodeji aktuálně najdete kolekci Tommy X Mercedes-AMG F1 X Awake NY.

  Zdroj: Tommy Hilfiger

  Chanel vzdává hold F1

  Loňská Chanel Cruise v Monaku byla směsicí vintage glamour a sportovních kousků v duchu Formule 1. Virálními a žádanými na TikToku se po Monaco Grand Prix 2023 stala bílá trička s potiskem kresleného monopostu.

  Louis Vuitton jako strážce trofeje

  Na vítěze Velké ceny Monaka čeká kontinuálně od roku 2021 honosná odměna. Obal pro dechberoucí pohár si vzal na starost Louis Vuitton. Je potažen klasickým monogramovým vzorem, ale doplněn o ohnivou a vášnivou červenou pro zvýraznění závodnické duše.

  Zdroj: Louis Vuitton

  Snídaně u Tiffanyho pro závodníky

  Jak zpívá Marilyn, diamanty jsou nejlepší přátele dívek, pro jezdce jsou to zase vítězné poháry. Své více než 160 let staré sportovní portfolio Tiffany & Co. rozšířilo o Formuli 1 při příležitosti Velké ceny Miami 2022. Svou vizi ikonické trofeje realizovali ve stříbrném provedení a získal ji Max Verstappen.

  Zdroj: Tiffany & Co.

  Tým Haas se ponořil do vod Palm Angels

  Americká značka Palm Angels původně vytvořená jako dokumentace skejťáckého života ve slunečném Los Angeles rozšířila své obzory díky kolaboraci s týmem Haas. Vydány jsou momentálně dvě kolekce – Red Tag a Black Tag. Red Tag nabízí spíše vlastní pohled Palm Angels na sportovní aspekt, Black Tag je více soustředěn na fanoušky samotného týmu.

  Zdroj: Palm Angels

  Zdroje: Hypebeast, Highsnobiety, Tommy Hilfiger, Palm Angels, Louis Vuitton, Tiffany & Co.

  Formule 1 jako nový objekt zájmu v módním průmyslu

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.