More

  Potěšit své módní smysly, něco se naučit a strávit příjemný večer ve společnosti velkých jmen jako Alexander McQueen nebo Valentino Garavani. Příležitost prožít fascinující osudy, kariérní vzestupy i pády a nahlédnout do zákulisí pohlcujícího průmyslu vám poskytnou ty nejlepší dokumenty mapující tento zdánlivě okouzlující svět. Ale je opravdu tak oslnivý? Zjistit to můžete díky našemu seznamu filmových tipů.

  McQueen

  Výjimečný a inspirativní génius s temným pozadím, které ho nakonec doběhlo. Tento dokument představuje osobní a kariérní portrét britského návrháře Alexandra McQueen vyprávěný prostřednictvím rozhovorů s jeho nejbližšími a archivních záběrů. Jeho originalita pomohla zformovat tehdejší neopakovatelný obraz Británie devadesátých let. McQueenův nezapomenutelný a bohatý příběh se odehrává pod režijní taktovkou Iana Bonhôte a Petera Ettedgui.

  Valentino: The Last Emperor

  Filmový štáb strávil dva roky ve snovém světě Valentina Garavani a nashromáždil přes 250 hodin materiálu, aby jej v roce 2008 představil světu. V centru pozornosti je celoživotní partnerství Valentina s Giancarlem Giammetti. Souběžně přináší obraz období, kdy se „poslední císař“ chystal odejít do módního důchodu. Dokument režíroval přispívající autor časopisu Vanity Fair, Matt Tyrnauer.

  The First Monday in May

  První květnové pondělí je snad nejextravagantnější a nejzářivější večer v roce. Osobnosti ze všech sfér se sejdou na jednom červeném koberci v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, aby podpořily událost ve znamení nové výstavy Kostýmního institutu. Není to snad Met Gala? Dokument sleduje kurátora Andrewa Bolton a Annu Wintour, jak postupně dávají dohromady očekávaný galavečer a nejnavštěvovanější módní expozici všech dob s názvem „China: Through The Looking Glass“. Režie se ujal Andrew Rossi, který mimo jiné zpracoval do filmové podoby i životopis legendárního módního žurnalisty André Leona Talley.

  7 Days Out

  Netflixový dokument se všeobecně zaměřuje na velké události různého druhu, nicméně jeden díl je věnován i haute couture přehlídce Chanel pro jaro/léto 2018. Módní dům tehdy ještě fungoval pod vizí Karla Lagerfeld. Epizoda seriálu začíná sedm dní před samotnou přehlídkou a vrcholí v den jejího konání. Zachycuje závěrečný tvůrčí proces v ateliérech Chanel i pečlivou organizaci a proměnu interiéru pařížského Grand Palais na základě Lagerfeldovy imaginativní vize. Za režijním vedením stojí Andrew Rossi (opět), Andrew Fried, Robert Richman a Michael John Warren.

  Zdroje: Bleecker Street Media, Valentino Garavani Museum, Apple TV, Chanel

  Foto:Pexels

  Filmový večer ve stylové společnosti? Nejlepší dokumenty ze světa módy

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.