Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Potěšit své módní smysly, něco se naučit a strávit příjemný večer ve společnosti velkých jmen jako Alexander McQueen nebo Valentino Garavani. Příležitost prožít fascinující osudy, kariérní vzestupy i pády a nahlédnout do zákulisí pohlcujícího průmyslu vám poskytnou ty nejlepší dokumenty mapující tento zdánlivě okouzlující svět. Ale je opravdu tak oslnivý? Zjistit to můžete díky našemu seznamu filmových tipů.

  McQueen

  Výjimečný a inspirativní génius s temným pozadím, které ho nakonec doběhlo. Tento dokument představuje osobní a kariérní portrét britského návrháře Alexandra McQueen vyprávěný prostřednictvím rozhovorů s jeho nejbližšími a archivních záběrů. Jeho originalita pomohla zformovat tehdejší neopakovatelný obraz Británie devadesátých let. McQueenův nezapomenutelný a bohatý příběh se odehrává pod režijní taktovkou Iana Bonhôte a Petera Ettedgui.

  Valentino: The Last Emperor

  Filmový štáb strávil dva roky ve snovém světě Valentina Garavani a nashromáždil přes 250 hodin materiálu, aby jej v roce 2008 představil světu. V centru pozornosti je celoživotní partnerství Valentina s Giancarlem Giammetti. Souběžně přináší obraz období, kdy se „poslední císař“ chystal odejít do módního důchodu. Dokument režíroval přispívající autor časopisu Vanity Fair, Matt Tyrnauer.

  The First Monday in May

  První květnové pondělí je snad nejextravagantnější a nejzářivější večer v roce. Osobnosti ze všech sfér se sejdou na jednom červeném koberci v Metropolitním muzeu umění v New Yorku, aby podpořily událost ve znamení nové výstavy Kostýmního institutu. Není to snad Met Gala? Dokument sleduje kurátora Andrewa Bolton a Annu Wintour, jak postupně dávají dohromady očekávaný galavečer a nejnavštěvovanější módní expozici všech dob s názvem „China: Through The Looking Glass“. Režie se ujal Andrew Rossi, který mimo jiné zpracoval do filmové podoby i životopis legendárního módního žurnalisty André Leona Talley.

  7 Days Out

  Netflixový dokument se všeobecně zaměřuje na velké události různého druhu, nicméně jeden díl je věnován i haute couture přehlídce Chanel pro jaro/léto 2018. Módní dům tehdy ještě fungoval pod vizí Karla Lagerfeld. Epizoda seriálu začíná sedm dní před samotnou přehlídkou a vrcholí v den jejího konání. Zachycuje závěrečný tvůrčí proces v ateliérech Chanel i pečlivou organizaci a proměnu interiéru pařížského Grand Palais na základě Lagerfeldovy imaginativní vize. Za režijním vedením stojí Andrew Rossi (opět), Andrew Fried, Robert Richman a Michael John Warren.

  Zdroje: Bleecker Street Media, Valentino Garavani Museum, Apple TV, Chanel

  Foto:Pexels

  Filmový večer ve stylové společnosti? Nejlepší dokumenty ze světa módy

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců.