Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Uživatelé Robloxu se od pátku do 30. července ponoří do virtuálního světa značky Fenty Beauty. V něm se mohou vydat na lov produktů nebo průchod labyrintem, ale i započít vlastní kreativní cestu. Vytvořit si totiž budou moct vlastní lesk na rty.

  Cílem virtuálního světa Fenty Beauty není jenom vytvořit zábavnou hru pro fanoušky slavné značky, ale také kreativní proces, do kterého se mohou zapojit. Při tvorbě vlastní verze Gloss Bomb Universal Lip Luminizer si budou moct vybrat vlastní ingredience, efekty, obal, uzávěr i aplikátor lesku. Uživatelé ho následně vystaví na odiv v takzvané Sephora Experience, kde ostatním umožní pro nový produkt hlasovat.

  Na konci každého týdne v období od pátku do 30. července se pak 100 nejlepších výtvorů dostane na speciální seznam. Po skončení čtyřtýdenního cyklu vybere Rihanna ze 400 finalistů jeden nejlepší produkt. Na základě nej vytvoří novou verzi Gloss Bomb, která se v roce 2024 dostane na skutečný trh. „Beauty zážitky mají být zábava. Proto jsem nadšená, že můžu všem a všude nabídnout náhled do našeho světa,“ popsala Rihanna.

  Uživatelé Roblox pak mohou ve hře sbírat také ingredience pro vytvoření vlastního čistícího gelu na obličej. Následně totiž získají virtuální Fenty Skin Beanie. Po tvorbě zmíněného lesku na rty zase hráči dostanou Fenty Beauty Gloss Bomb Backpack. Kromě toho se mohou fanoušci Fenty pustit do labyrintu, ve kterém se skrývá parfémovaná voda Fenty. Pobíhat tak mohou světem plným pomerančových hájů a kopců z bambuckého másla.

  Roblox hra propojí nejen virtuální a reálný svět, ale i zákazníky a vedení Fenty

  Z virtuálního světa si tak beauty společnost Fenty udělala obrovskou laboratoř. „Jedná se o příležitost, jak z digitálního světa vytvořit fyzický produkt. Jak myšlenku z metaverse převést do reálného života,“ okomentovala dále projekt značka. Mezi další módní nebo beauty firmy spolupracující se světem Roblox pak patří například Gucci, Urban Decay, NARS, Givenchy, Nyx Professional Makeup nebo Essence Cosmetics.

  Značka Fenty se tedy snaží vytvořit svět, který poctí demokracii, inkluzi a diverzitu. Z podobného projektu proto těží jak firma, tak její zákazníci. Ti se totiž díky zábavné hře mohou cítit jako součást známé společnosti. Její vedení zase platformu využije pro testování a vývoj nových produktů. Slavná zpěvačka Rihanna má navíc v současnosti na svoji beauty společnost více času. Nedávno totiž odstoupila z pozice šéfky značky spodního prádla Savage x Fenty.

  Zdroj: WWD, Glossy, Eprimefeed, Twitter, YouTube

  Fenty Beauty objevuje Roblox. Uživatelům umožní tvorbu vlastního lesku na rty

  PFW: Různorodý mix Dries Van Noten kontrastoval s dech beroucí jednoduchostí Courrèges a Balmain

  Další den očekávaného Pařížského týdne módy nabídl kontrastující kolekce. Na jedné straně stál pestrobarevný mix módního domu Dries Van Noten. Jeho kombinace různých odstínů i materiálu tak skvěle kontrastovala s jednoduššími kolekcemi značek Courrèges a Balmain. Zaměřily se totiž spíše na minimalistické střihy a neutrální tóny.

  TikTok pohltil zodpovědný trend. Vede uživatele k tomu, aby neutráceli

  Uživatelé platformy TikTok už od loňského roku sledují čím dál zodpovědnější trendy. Vlna takzvaného de-influencingu dala letos vzniknout dalšímu populárnímu hashtagu s názvem no spend. Jedná se o směr usilující o to, aby lidé přestali utrácet za zbytečnosti. Většina z nich totiž nakupuje produkty, které jim sítě jako TikTok s radostí doporučí.

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.