Více

  Sledujte nás na Instagramu

  S příchodem nového roku se většina z nás snaží ztělesnit jakýsi imaginární dress code s názvem „Myslím to vážně“. Stanovujeme si různá předsevzetí a novoroční cíle, ať už v oblasti práce nebo osobního života. Občas to ovšem takzvaně drhne a nic nejde podle plánu. Přesto můžete alespoň předstírat, že je všechno v pořádku a souladu s našimi cíli. Motto „Stressed, depressed, but well dressed“ tak v lednu nabývá na aktualitě.

  Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří do nového kvartálu vstoupili pravou nohou, dnešní článek je na míru pro vás. Znáte to, ráno vstanete do šedého sychravého rána a víte, že na vás opět čeká stůl plný povinností, které váš biologický rytmus zcela odmítá. 

  Ovšem práce je práce a nezbývá, než se s tímto faktem smířit. Existuje ale možnost, se kterou se vám vždy bude dařit lépe, a to ve všech směrech. Je jí dokonalý office-ready outfit.

  Extrémní dávku elegance prokážete s tvídem. Spolehlivý materiál mluvící luxusem

  Ačkoliv je tento strukturovaný materiál často spojován s vyšší společenskou třídou a staršími generacemi, mnoho mladých influencerek i celebrit mu dávno propadlo. Stává se z něj proto šatníková nezbytnost. V první řadě však zapomeňte na tvídové napodobeniny z fast fashion řetězců.

  Materiál totiž začne „žmolkovatět“, nitky se začnou trhat a výsledkem je nevkusný outfitový omyl. Po pár nošení si uvědomíte, že jeho cena byla nadmíru vysoká, protože za ní opravdu nestojí.

  Nutností ovšem není ani tvídový král Chanel. Samozřejmě bychom alespoň jeden tradiční kostým chtěli vlastnit všichni, naštěstí existuje několik alternativ ze stejně kvalitního materiálu. Z aktuálních kolekcí nás nejvíce baví módní dům Miu Miu, kde je kancelářský a moderně přepracovaný tvíd jako doma.

  Zdroj: Miu Miu

  Kromě toho, jak má vypadat kvalitní tvíd, se u Miu Miu můžete inspirovat i celými looky. V aktuální kolekci pro podzim a zimu 2023/24 objevujeme dokonalý příklad moderního officecore. Navíc některé kousky, jakou jsou blejzry nebo kabáty, mohou vynést i muži. Linie a střihy jsou často rovné a strukturálně vhodné pro jakékoliv pohlaví.

  Lady akcent podtrhnete s plisovanou sukní. Šatníkový prvek vracející se v plné síle

  V minulých letech nás plisované sukně příliš nenadchly. Nicméně s nástupem trendu uniforem jsme jim začali věnovat větší pozornost. Nemohli jsme si totiž nevšimnout, že v módním světě se objevují čím dál více. Módní domy tak experimentují s jejich různými délkami i materiály. Plisované materiály proto získávají jasnou převahu a ovládají většinu sekcí se sukněmi.

  Zdroj: Miu Miu, Gucci

  Pozornost zaměřte i na alternativnější kousky. Plisované sukně vypadají skvěle v kostkovaném provedení od Burberry nebo Vivienne Westwood. Pohrát si můžete hlavně s barevným kontrastem. Někdy přijde vhod také kombinace s podobnými kousky, jindy ji lze ponechat jako jediný rušivý článek ve zcela černého outfitu.

  Outfit no. 1 – sukně: Burberry, košile: Gucci, sako: Alex Perry, brýle: Gucci, kabelka: Bottega Veneta, boty: The Attico | Outfit no. 2 – sukně: Burberry, košile: Miu Miu, kabát: Magda Burtym, klobouk: Prada, kabelka: Loewe, boty: Jimmy Choo

  Pohodlí je při práci na první místě. Úpletový komplet přijde vhod s potřebou maximálního komfortu

  Jednou týdně, vždy zcela neočekávaně, přichází den, kdy bychom nejraději strávili celou pracovní dobu v pohodlné teplákové soupravě. Přináší totiž řadu nezastupitelných výhod. Bohužel se však pro prostředí kanceláře vůbec nehodí a působí až příliš neformálně.

  Máme však řešení, jak se s takovou běžnou potřebou vyrovnat. Sáhněte po elegantním úpletovém kompletu, který můžete dovést k sofistikované úrovni pomocí kabátu, tote bag, a dokonce i košile.

  Zdroj: COS

  Pod pojmem „úpletový komplet“ máme na mysli pletenou soupravu kalhot i sukně s blejzrem nebo propínacím svetrem. Vynikající elegantní varianty lze najít především v buticích COS. Tímto způsobem budete vypadat připraveně, ready to office a zároveň si užijete zasloužený komfort.

  Cítit se ve vlastní kůži vám pomůže druhá kůže. Je sofistikovaně sexy a projde s ní vše

  Kamarádka zrovna zavolala s tím, že máte jít ve čtvrtek na párty. Dopředu proto víte, že v pátek budete potřebovat doplnit spánkový deficit z předešlého večera. Nezbývá vám proto, než poprosit šéfa o volno. Věřte, že to půjde hladce v následujících kouscích.

  Skvělou inspirací v tomto případě bude supermodelka Bella Hadid, která v New Yorku vynesla dokonale propojené boots, společenské kalhoty, košili a jemné kožené sako.

  @bellahadidstyl Bella Hadid was seen out for dinner in New York City. (December 21) #bellahadid #newyorkcity ♬ One Dance – Drake

  Zdroje: TikTok

  Foto:Miu Miu

  Elegantní průvodce lednovým workwear. Překonejte každodenní výzvy s grácií

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.