Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  S příchodem nového roku se většina z nás snaží ztělesnit jakýsi imaginární dress code s názvem „Myslím to vážně“. Stanovujeme si různá předsevzetí a novoroční cíle, ať už v oblasti práce nebo osobního života. Občas to ovšem takzvaně drhne a nic nejde podle plánu. Přesto můžete alespoň předstírat, že je všechno v pořádku a souladu s našimi cíli. Motto „Stressed, depressed, but well dressed“ tak v lednu nabývá na aktualitě.

  Pokud nepatříte mezi šťastlivce, kteří do nového kvartálu vstoupili pravou nohou, dnešní článek je na míru pro vás. Znáte to, ráno vstanete do šedého sychravého rána a víte, že na vás opět čeká stůl plný povinností, které váš biologický rytmus zcela odmítá. 

  Ovšem práce je práce a nezbývá, než se s tímto faktem smířit. Existuje ale možnost, se kterou se vám vždy bude dařit lépe, a to ve všech směrech. Je jí dokonalý office-ready outfit.

  Extrémní dávku elegance prokážete s tvídem. Spolehlivý materiál mluvící luxusem

  Ačkoliv je tento strukturovaný materiál často spojován s vyšší společenskou třídou a staršími generacemi, mnoho mladých influencerek i celebrit mu dávno propadlo. Stává se z něj proto šatníková nezbytnost. V první řadě však zapomeňte na tvídové napodobeniny z fast fashion řetězců.

  Materiál totiž začne „žmolkovatět“, nitky se začnou trhat a výsledkem je nevkusný outfitový omyl. Po pár nošení si uvědomíte, že jeho cena byla nadmíru vysoká, protože za ní opravdu nestojí.

  Nutností ovšem není ani tvídový král Chanel. Samozřejmě bychom alespoň jeden tradiční kostým chtěli vlastnit všichni, naštěstí existuje několik alternativ ze stejně kvalitního materiálu. Z aktuálních kolekcí nás nejvíce baví módní dům Miu Miu, kde je kancelářský a moderně přepracovaný tvíd jako doma.

  Zdroj: Miu Miu

  Kromě toho, jak má vypadat kvalitní tvíd, se u Miu Miu můžete inspirovat i celými looky. V aktuální kolekci pro podzim a zimu 2023/24 objevujeme dokonalý příklad moderního officecore. Navíc některé kousky, jakou jsou blejzry nebo kabáty, mohou vynést i muži. Linie a střihy jsou často rovné a strukturálně vhodné pro jakékoliv pohlaví.

  Lady akcent podtrhnete s plisovanou sukní. Šatníkový prvek vracející se v plné síle

  V minulých letech nás plisované sukně příliš nenadchly. Nicméně s nástupem trendu uniforem jsme jim začali věnovat větší pozornost. Nemohli jsme si totiž nevšimnout, že v módním světě se objevují čím dál více. Módní domy tak experimentují s jejich různými délkami i materiály. Plisované materiály proto získávají jasnou převahu a ovládají většinu sekcí se sukněmi.

  Zdroj: Miu Miu, Gucci

  Pozornost zaměřte i na alternativnější kousky. Plisované sukně vypadají skvěle v kostkovaném provedení od Burberry nebo Vivienne Westwood. Pohrát si můžete hlavně s barevným kontrastem. Někdy přijde vhod také kombinace s podobnými kousky, jindy ji lze ponechat jako jediný rušivý článek ve zcela černého outfitu.

  Outfit no. 1 – sukně: Burberry, košile: Gucci, sako: Alex Perry, brýle: Gucci, kabelka: Bottega Veneta, boty: The Attico | Outfit no. 2 – sukně: Burberry, košile: Miu Miu, kabát: Magda Burtym, klobouk: Prada, kabelka: Loewe, boty: Jimmy Choo

  Pohodlí je při práci na první místě. Úpletový komplet přijde vhod s potřebou maximálního komfortu

  Jednou týdně, vždy zcela neočekávaně, přichází den, kdy bychom nejraději strávili celou pracovní dobu v pohodlné teplákové soupravě. Přináší totiž řadu nezastupitelných výhod. Bohužel se však pro prostředí kanceláře vůbec nehodí a působí až příliš neformálně.

  Máme však řešení, jak se s takovou běžnou potřebou vyrovnat. Sáhněte po elegantním úpletovém kompletu, který můžete dovést k sofistikované úrovni pomocí kabátu, tote bag, a dokonce i košile.

  Zdroj: COS

  Pod pojmem „úpletový komplet“ máme na mysli pletenou soupravu kalhot i sukně s blejzrem nebo propínacím svetrem. Vynikající elegantní varianty lze najít především v buticích COS. Tímto způsobem budete vypadat připraveně, ready to office a zároveň si užijete zasloužený komfort.

  Cítit se ve vlastní kůži vám pomůže druhá kůže. Je sofistikovaně sexy a projde s ní vše

  Kamarádka zrovna zavolala s tím, že máte jít ve čtvrtek na párty. Dopředu proto víte, že v pátek budete potřebovat doplnit spánkový deficit z předešlého večera. Nezbývá vám proto, než poprosit šéfa o volno. Věřte, že to půjde hladce v následujících kouscích.

  Skvělou inspirací v tomto případě bude supermodelka Bella Hadid, která v New Yorku vynesla dokonale propojené boots, společenské kalhoty, košili a jemné kožené sako.

  @bellahadidstyl Bella Hadid was seen out for dinner in New York City. (December 21) #bellahadid #newyorkcity ♬ One Dance – Drake

  Zdroje: TikTok

  Foto:Miu Miu

  Elegantní průvodce lednovým workwear. Překonejte každodenní výzvy s grácií

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.