Návrhářka Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa představily v úterý v Cannes společné dílo. V letní kolekci La Vacanza se inspirovaly archivy slavného italského módního domu i módou 90. let a přelomu století. Atmosféru léta vdechl novým kouskům motiv motýla a hravých puntíků.

Ještě předtím, než na runway vkročily první modelky, bylo jasné, že přehlídka Versace její návštěvníky nadchne pro blížící se léto. Show byla totiž umístěná ve vile Chateau de la Croix des Gares postavené nad malebným Cannes. Hosté se po příchodu místo klasických židliček posadili k elegantním kulatým stolům, rozestavěných kolem majestátního bazénu. Ten se stal pro představení nové kolekce ústředním, jelikož nad ním bylo postavené samotné molo.

Touhu po létě pak vzbudily především samotné looky kolekce La Vacanza. Návrhářka Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa vytvořily kolekci nabízející kousky pro jakoukoli letní aktivitu. Zahrnuje totiž jak letní hravé mini šaty, tak dlouhé večerní róby nebo outfity na pláž. Umělkyně při tvorbě propojily archivy módního domu, zkušenosti Donatelly i nápady populární pop zpěvačky. Kolekce byla totiž založená i na jejích skečích.

V nové letní řadě se tak objevil například odkaz na kolekci Versace z roku 1995. Rovněž současné kousky totiž zachytily motiv motýla, berušky nebo různých květinových vzorů. Inspirované jsou návrhy také 90. léty minulého století. Zahrnují proto krátké mini sukně nebo nízko posazené kalhoty. Přelom století zase připomínaly mini kabelky, blyštivé žabky nebo metalické prvky objevující se na šatech, kovbojských botách i doplňcích.

Kolekce odráží charakter Dua Lipa. Je proto moderní a plná síly i sebevědomí

„Nemyslím si, že umím kreslit. Ale tým Versace převzal mé skeče a ze snů vytvořil realitu,“ popsala Dua Lipa své pocity. „Versace mě rozhodně inspirovalo,“ dodala. Donatella zase zdůraznila hodnoty, které zpěvačka znázorňuje. „Je žena současnosti, sebevědomá a silná,“ vysvětlila. Podle ní má proto kolekce odrážet moderní dobu. Také proto byla show vysílána živě a její kousky byly k zakoupení okamžitě po jejím konci.

Nejnovější řada Versace tak jasně ukazuje i styl populární zpěvačky. Na rozdíl od uplynulých temných až gotických kolekcí je například mnohem barevnější a plná hravých puntíků. V návrzích se také objevovaly detaily v podobě zavíracích špendlíků s hlavou medúzy. Podobné na svých outfitech od Versace už od roku 2019 nosila také Dua Lipa. Inspirace její módou byla vidět také v detailech šatů připomínajících stylové postroje.

Zdroj: Fashion Network, WWD, Grazia Magazine, YouTube, Instagram

Dua Lipa vtiskla Versace vlastní styl. Letní kolekce využívá archiv módního domu, klasické vzory i motiv motýla

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.