Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrhářka Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa představily v úterý v Cannes společné dílo. V letní kolekci La Vacanza se inspirovaly archivy slavného italského módního domu i módou 90. let a přelomu století. Atmosféru léta vdechl novým kouskům motiv motýla a hravých puntíků.

  Ještě předtím, než na runway vkročily první modelky, bylo jasné, že přehlídka Versace její návštěvníky nadchne pro blížící se léto. Show byla totiž umístěná ve vile Chateau de la Croix des Gares postavené nad malebným Cannes. Hosté se po příchodu místo klasických židliček posadili k elegantním kulatým stolům, rozestavěných kolem majestátního bazénu. Ten se stal pro představení nové kolekce ústředním, jelikož nad ním bylo postavené samotné molo.

  Touhu po létě pak vzbudily především samotné looky kolekce La Vacanza. Návrhářka Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa vytvořily kolekci nabízející kousky pro jakoukoli letní aktivitu. Zahrnuje totiž jak letní hravé mini šaty, tak dlouhé večerní róby nebo outfity na pláž. Umělkyně při tvorbě propojily archivy módního domu, zkušenosti Donatelly i nápady populární pop zpěvačky. Kolekce byla totiž založená i na jejích skečích.

  V nové letní řadě se tak objevil například odkaz na kolekci Versace z roku 1995. Rovněž současné kousky totiž zachytily motiv motýla, berušky nebo různých květinových vzorů. Inspirované jsou návrhy také 90. léty minulého století. Zahrnují proto krátké mini sukně nebo nízko posazené kalhoty. Přelom století zase připomínaly mini kabelky, blyštivé žabky nebo metalické prvky objevující se na šatech, kovbojských botách i doplňcích.

  Kolekce odráží charakter Dua Lipa. Je proto moderní a plná síly i sebevědomí

  „Nemyslím si, že umím kreslit. Ale tým Versace převzal mé skeče a ze snů vytvořil realitu,“ popsala Dua Lipa své pocity. „Versace mě rozhodně inspirovalo,“ dodala. Donatella zase zdůraznila hodnoty, které zpěvačka znázorňuje. „Je žena současnosti, sebevědomá a silná,“ vysvětlila. Podle ní má proto kolekce odrážet moderní dobu. Také proto byla show vysílána živě a její kousky byly k zakoupení okamžitě po jejím konci.

  Nejnovější řada Versace tak jasně ukazuje i styl populární zpěvačky. Na rozdíl od uplynulých temných až gotických kolekcí je například mnohem barevnější a plná hravých puntíků. V návrzích se také objevovaly detaily v podobě zavíracích špendlíků s hlavou medúzy. Podobné na svých outfitech od Versace už od roku 2019 nosila také Dua Lipa. Inspirace její módou byla vidět také v detailech šatů připomínajících stylové postroje.

  Zdroj: Fashion Network, WWD, Grazia Magazine, YouTube, Instagram

  Dua Lipa vtiskla Versace vlastní styl. Letní kolekce využívá archiv módního domu, klasické vzory i motiv motýla

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.