Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Návrhářka Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa představily v úterý v Cannes společné dílo. V letní kolekci La Vacanza se inspirovaly archivy slavného italského módního domu i módou 90. let a přelomu století. Atmosféru léta vdechl novým kouskům motiv motýla a hravých puntíků.

  Ještě předtím, než na runway vkročily první modelky, bylo jasné, že přehlídka Versace její návštěvníky nadchne pro blížící se léto. Show byla totiž umístěná ve vile Chateau de la Croix des Gares postavené nad malebným Cannes. Hosté se po příchodu místo klasických židliček posadili k elegantním kulatým stolům, rozestavěných kolem majestátního bazénu. Ten se stal pro představení nové kolekce ústředním, jelikož nad ním bylo postavené samotné molo.

  Touhu po létě pak vzbudily především samotné looky kolekce La Vacanza. Návrhářka Donatella Versace a zpěvačka Dua Lipa vytvořily kolekci nabízející kousky pro jakoukoli letní aktivitu. Zahrnuje totiž jak letní hravé mini šaty, tak dlouhé večerní róby nebo outfity na pláž. Umělkyně při tvorbě propojily archivy módního domu, zkušenosti Donatelly i nápady populární pop zpěvačky. Kolekce byla totiž založená i na jejích skečích.

  V nové letní řadě se tak objevil například odkaz na kolekci Versace z roku 1995. Rovněž současné kousky totiž zachytily motiv motýla, berušky nebo různých květinových vzorů. Inspirované jsou návrhy také 90. léty minulého století. Zahrnují proto krátké mini sukně nebo nízko posazené kalhoty. Přelom století zase připomínaly mini kabelky, blyštivé žabky nebo metalické prvky objevující se na šatech, kovbojských botách i doplňcích.

  Kolekce odráží charakter Dua Lipa. Je proto moderní a plná síly i sebevědomí

  „Nemyslím si, že umím kreslit. Ale tým Versace převzal mé skeče a ze snů vytvořil realitu,“ popsala Dua Lipa své pocity. „Versace mě rozhodně inspirovalo,“ dodala. Donatella zase zdůraznila hodnoty, které zpěvačka znázorňuje. „Je žena současnosti, sebevědomá a silná,“ vysvětlila. Podle ní má proto kolekce odrážet moderní dobu. Také proto byla show vysílána živě a její kousky byly k zakoupení okamžitě po jejím konci.

  Nejnovější řada Versace tak jasně ukazuje i styl populární zpěvačky. Na rozdíl od uplynulých temných až gotických kolekcí je například mnohem barevnější a plná hravých puntíků. V návrzích se také objevovaly detaily v podobě zavíracích špendlíků s hlavou medúzy. Podobné na svých outfitech od Versace už od roku 2019 nosila také Dua Lipa. Inspirace její módou byla vidět také v detailech šatů připomínajících stylové postroje.

  Zdroj: Fashion Network, WWD, Grazia Magazine, YouTube, Instagram

  Dua Lipa vtiskla Versace vlastní styl. Letní kolekce využívá archiv módního domu, klasické vzory i motiv motýla

  Pod vlivem alternativní módy. Léto jako z kultovního seriálu Sex Education

  Co to vlastně alternativní móda znamená? Jde o módní poselství, které ani z daleka nepodléhá aktuálním trendům. Je to kreativní výraz, vybočující z mainstreamových a konvenčních kreací, přičemž často čerpá z minulosti či nejrůznějších subkultur. Nejzářnějším příkladem je punkový odkaz Vivienne Westwood, nově se sem masově začleňují upcycled kousky, téměř cokoliv háčkovaného, ale i takzvaný goblincore.

  Kolik vody oblékáme? V oblečení se budeme topit, dokud neskončíme na suchu

  Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik vody oblékáte? Vlastně v oblečení doslova plaveme, a to možná více doslova, než by vás zprvu napadlo. Voda je zásadní pro všechny formy života na Zemi. Módní průmysl je bohužel obrovským spotřebitelem a znečišťovatelem vodních toků. Největší značky toho přitom většinou v oblasti hospodaření s vodou dělají nejméně.

  S jakými botami naladíte perfektní summer chic? Zaměřte se na pantofle, žabky i mokasíny

  Období dovolených se blíží a těšení se na léto narůstá. Dokonce nás nedávno překvapilo několik téměř tropických teplot. Ani se tak nenadějeme a brzy rovnou přeskočíme z jara do léta. Trendy z přehlídkových mol pak naznačují lehce bohémský vibe. Snad nikdy jsme nezaznamenali tak vkusnou nabídku mokasín, pantoflí nebo žabek. O pohodlí se tedy letos v létě bát nemusíte.

  Mají luxusní značky stále hodnotu? Možná si nekupujete módu, nýbrž iluzi

  Luxusní značky byly dlouhou dobu synonymem prestiže, kvality a exkluzivity. V posledních letech však čelí různým výzvám, které ovlivňují jejich postavení na trhu a význam pro spotřebitele. Položte si otázku, proč si zrovna vy luxusní značky kupujete? Proč za ně platíte? Možná zjistíte, že vaše tužby nejsou tak úplně vaše.