Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Kombinace nádherných květin umístěných v jedinečné váze dodá každému domovu nádech luxusu. Může se zdát, že vytvoření vlastní kytice zvládne každý, a to bez jakýchkoli instrukcí. Pravdou ovšem je, že dodržováním jistých pravidel a tipů zamezíte kýčovitým výtvorům a prodloužíte svému dílu život.

  Rozmyslete si, po čem toužíte. Barevnou kombinaci neobjevujte až v obchodě

  Ještě před tím, než se pustíte do tvorby svého luxusního díla, rozmyslete si, jaké barevné schéma hodláte následovat. Hodit by se mělo k vaší váze, ale i interiéru. Pokud jste v odvětví aranžování květin začátečníky, doporučujeme zvolit si monochromatický look, ve kterém prostřídáte různé odstíny jedné barvy. Možné je sice využít také kontrast různě barevných květin, ten ale raději přenechejte odborníkům.

  Zdroj: Bash

  Vhodné je pak vybrat květiny tak, aby se lišily velikostmi a tvary. Takový výběr vám umožní vytvořit mnohem robustnější kytici. Pokud jde o vázy, držte se spíše skleněných variant nebo neutrálních barev. Umožníte tak květinám, aby na sebe přitáhly veškerou pozornost. Pro originálnější vzhled můžete zvolit také roztomilý kyblíček nebo košík, který vyložíte plastovou nádobou.

  Nespěchejte. Věnujte čas přípravě pomůcek i květin

  Důležité je, abyste celý proces neuspěchali. Dejte si tak záležet také na samotné přípravě svých pomůcek a květin. Vázu pečlivě umyjte horkou vodou s mýdlem, abyste zamezili tvoření plísní nebo bakterií. Květiny očistěte od nechtěných lístků, pupenů nebo povadlých okvětních lístků. Rovněž je zastřihněte, a to diagonálně, abyste jim zaručili delší život.

  Vázu asi z poloviny naplňte vodou. Následně ji měňte přibližně každé tři dny. Pokud zvolíte menší množství vody, osvěžte ji ovšem častěji. Mějte také na paměti, že květiny v průhledných vázách postavených na slunci vstřebávají vodu rychleji. Do vody také rozpusťte „výživu“, kterou často dostanete v samotném květinářství. Nakonec rozdělte květiny podle jejich druhů.

  Klíčem aranžování luxusních kytic je vrstvení. Nechejte květiny vyniknout

  Před samotným aranžováním si pomozte dalším chytrým tipem. Na otvoru vázy vytvořte pomocí papírové lepící pásky mřížku. Zaručí, že květiny nebudou padat a zůstanou ve vámi zvoleném úhlu. Následně začnete vrstvit. Jako první by měla na řadu přijít zelená „výplň“, kterou může být třeba eukalyptus nebo jakékoli zelené větvičky. Poté vložte do vázy nejvýraznější a největší květiny.

  Zdroj: Unsplash

  Vždy je pak do vázy vkládejte v lichém počtu. Dále by měly na řadu přijít středně velké květiny, které rozmístíte do vzniklých mezer. Jako poslední vložte nejjemnější rostlinky, jinak byste riskovali jejich zmačkání. Opravdu drobné květiny pak shromážděte do menších skupinek tak, jak byste je viděli i v přírodě. Pohrát si můžete také s výškou kytice. „Stavět“ ji můžete jak do šířky, tak do výšky.

  Zdroj: Unsplash

  Na závěr chceme podotknout, že tvorba kytic by měla být především zábavou a jednoduchým způsobem, jak dodat svému domovu punc luxusu. Nebojte se proto také čas od času zaexperimentovat a výše zmíněná pravidla porušit. Skvěle vypadají i zcela monochromatické kytice nebo set výrazných květin v jednoduché váze.

  Zdroje: Better Homes & Gardens, Business Insider, FTD, YouTube

  Dodejte svému domovu dotek luxusu. Naučte se aranžovat květiny

  Louis Vuitton vyrazil do Číny. Nicolas Ghesquière odhalil pre-fall Voyager kolekci v Šanghaji

  Módní společnost Louis Vuitton se, stejně jako ostatní luxusní značky, čím dál více zaměřuje na trh v Číně. Není tedy překvapením, že se její kreativní ředitel Nicolas Ghesquière rozhodl odhalit svou pre-fall kolekci Voyager právě v Šanghaji. Při tvorbě návrhů navíc spolupracoval s tamními umělci.

  Nejprestižnější módní událost se blíží. Met Gala 2024 jako „Zahrada času“

  Costume Institute Gala, hovorově Met Gala, se letos koná v pondělí 6. května. Benefiční galavečer Metropolitního muzea v New Yorku uvedou Zendaya, Jennifer Lopéz, Chris Hemsworth a Bad Bunny. Téma "Zahrada času" navazuje na tamní výstavu Kostýmního institutu, s názvem Sleeping beauties: Reawakening Fashion. Objevte s námi všechny důležité informace a připomeňte si předešlé ročníky.

  Vláda quiet luxury trvá. Potvrdily to výsledky Brunello Cucinelli z prvního čtvrtletí

  Italská luxusní značka Brunello Cucinelli zveřejnila výsledky z prvního čtvrtletí. Na rozdíl od skupiny LVMH pak slaví značný úspěch. Její prodeje totiž v uplynulých třech měsících vzrostly o 16,5 procenta. Jedná se tedy také o ukazatel toho, že obliba stylu známého jako quiet luxury stále trvá.

  Uživatelé TikToku přetváří síť na „reálnější“ místo. Sdílí své nejhlubší myšlenky

  Sdílení problémů nám často přináší úlevu. Hlavně kvůli tomu, že vyslovení našich myšlenek nám pomáhá chápat, co nás trápí. Zároveň ale přichází naděje, slibující pochopení ostatních. Občas dokonce zjistíme, že jim na srdci leží stejná trápení. Také proto sociální síť TikTok uchvátil trend, podporující podobná přiznání.