Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nový mini seriál Disney+ Kaiser Karl nabídne divákům vhled do centra módního dění 70. let minulého století. Vyprávět bude o vzestupu a životě Karla Lagerfelda. Popíše také jeho rivalitu s Yves Saint Laurent. Světoznámého návrháře ztvární německý herec Daniel Brühl.

  Francouzská produkční společnost Gaumont se rozhodla spolupracovat se streamovací platformou Disney+ na novém seriálu. Společně tak představí šestidílný seriál nazvaný Kaiser Karl. Inspirovaný je stejnojmennou biografii napsanou francouzskou novinářkou Raphaëlle Bacqué. Jednoho z nejvíce ikonických návrhářů módního světa pak v hlavní roli zahraje německý herec Daniel Brühl, známý například z filmu Good Bye Lenin.

  Děj seriálu se bude soustředit především na módní svět 70. let, ve kterém Lagerfeld začal formovat svoji kariéru. Usiloval tehdy o to, stát se nejslavnějším francouzským módním návrhářem. Ve stejnou dobu ovšem po samém snu zatoužil také Yves Saint Laurent. Seriál proto popíše také vzájemnou rivalitu obou umělců. Zahrne také nejslavnější hvězdy tehdejší doby, jako je Marlene Dietrich, Paloma Picasso nebo Andy Warhol.

  Zároveň se ale bude věnovat také tehdejšímu Lagerfeldovu partnerovi Jacques de Bascher, který rivalitu mezi ním a jeho největším konkurentem ještě zesílil. S Yves Saint Laurent měl totiž milostný vztah. V chystaném seriálu ho ztvární kanadský herec Théodore Pellerin. Jako Saint Laurent obsadili producenti francouzského herce Arnaud Valois. Součástí produkce bude také francouzská herečka, režisérka a zpěvačka Agnès Jaoui. Hrát bude Gaby Aghion, která Lagerfeldovi pomohla, když ho dosadila do pozice kreativního ředitele Chloé.

  Seriál se natáčí ve Francii, Monaku i Itálii. Představí přes 3 tisíce kostýmů

  Režii seriálu si pak rozdělí francouzští režiséři Jérôme Salle a Audrey Estrougo. Každý z nich bude mít na starost tři epizody. „Show sloučila obrovské talenty a vyústila v jedinečný zážitek pro sledující naší streamovací platformy,“ okomentovala produkci viceprezidentka programů a produkce francouzské Disney+ Pauline Dauvin. Seriál se v současnosti natáčí ve Francii, Monaku a Itálii. Představit má dohromady více než 2 tisíce komparsistů a asi 3 tisíce kostýmů.

  Karl Lagerfeld
  Karl Lagerfeld

  Kaiser Karl se stane prvním seriálem popisujícím život Lagerfelda, který stanul ve vedení Chanel, Fendi i vlastní světoznámé značky. Německý módní návrhář zemřel roku 2019. Streamovací platforma pak oznámila natáčení seriálu roku 2021. V současnosti se ovšem chystá také celovečerní snímek, rovněž popisující život slavného německého návrháře. Podpořila ho také Lagerfeldova značka a hlavní roli si v něm pro změnu zahraje Jared Leto.

  Zdroj: WWD, Variety, Hollywood Reporter, Twitter, Reuters

  Foto:Reuters

  V mini seriálu představí Disney+ vzestup Karla Lagerfelda. Navrháře ztvární Daniel Brühl

  Kozačky a černé punčocháče: Neporazitelná trendy kombinace na zimu

  Vymanit se z koloběhu zimního oblékání může být obtížné. Někdy se zdá, že jedinou možností pro chladné počasí jsou kalhoty, ale opak je pravdou. V tomto období můžete své outfity povýšit na jinou úroveň díky vysokým kozačkám a punčocháčům. Ukážeme vám, jak vytvořit dechberoucí look právě pomocí těchto dvou kousků.

  Pradasphere II pohltila Šanghaj. Návštěvníky láká na to nejlepší z luxusního světa Prada

  Čím dál více luxusních značek cílí na trh v Číně. Jednou z nich je italská společnost Prada, která ve čtvrtek v Šanghaji zahájila exkluzivní výstavu Pradasphere II. Nabízí jedinečný zážitek, který návštěvníky vtáhne do jinak nedosažitelného světa slavného módního domu. Na vlastní oči tak spatří nejen slavné oblečení, ale také architekturu, sport a umění.

  Přehlídka Chanel Métiers d’art vzdala hold Manchesteru. Vyzdvihla jeho historii i hudební ikony

  Velkolepá show Métiers d'art letos provázala značku Chanel s průmyslovou i hudební historií Manchesteru. Kreativní ředitelka Virginie Viard vzdala hold hvězdám jako Joy Division, New Order, The Smiths nebo Oasis. Pochmurné britské město pak rozzářila kolekcí v jasných barvách červené, zelené nebo oranžové. Zpracovala je především do kousků s nádechem 60. let minulého století.

  Ponořte se o svátcích do zaslouženého beauty spánku. Odměňte se luxusním povlečením, vyživující kosmetikou nebo relaxující vůní

  Kromě přeplněného svátečního stolu a kouzelných pohádek se všichni celý rok těšíme na svátky ještě z dalšího důvodu. Nemůžeme se dočkat vytouženého odpočinku a klidu. Podobný relax zaručí především kvalitní spánek. Odměňte se proto letošní vánoční sezónu luxusním povlečením, hedvábnou maskou na oči, pořádnou matrací nebo nočními séry a aromatickými oleji.