Nový mini seriál Disney+ Kaiser Karl nabídne divákům vhled do centra módního dění 70. let minulého století. Vyprávět bude o vzestupu a životě Karla Lagerfelda. Popíše také jeho rivalitu s Yves Saint Laurent. Světoznámého návrháře ztvární německý herec Daniel Brühl.

Francouzská produkční společnost Gaumont se rozhodla spolupracovat se streamovací platformou Disney+ na novém seriálu. Společně tak představí šestidílný seriál nazvaný Kaiser Karl. Inspirovaný je stejnojmennou biografii napsanou francouzskou novinářkou Raphaëlle Bacqué. Jednoho z nejvíce ikonických návrhářů módního světa pak v hlavní roli zahraje německý herec Daniel Brühl, známý například z filmu Good Bye Lenin.

Děj seriálu se bude soustředit především na módní svět 70. let, ve kterém Lagerfeld začal formovat svoji kariéru. Usiloval tehdy o to, stát se nejslavnějším francouzským módním návrhářem. Ve stejnou dobu ovšem po samém snu zatoužil také Yves Saint Laurent. Seriál proto popíše také vzájemnou rivalitu obou umělců. Zahrne také nejslavnější hvězdy tehdejší doby, jako je Marlene Dietrich, Paloma Picasso nebo Andy Warhol.

Zároveň se ale bude věnovat také tehdejšímu Lagerfeldovu partnerovi Jacques de Bascher, který rivalitu mezi ním a jeho největším konkurentem ještě zesílil. S Yves Saint Laurent měl totiž milostný vztah. V chystaném seriálu ho ztvární kanadský herec Théodore Pellerin. Jako Saint Laurent obsadili producenti francouzského herce Arnaud Valois. Součástí produkce bude také francouzská herečka, režisérka a zpěvačka Agnès Jaoui. Hrát bude Gaby Aghion, která Lagerfeldovi pomohla, když ho dosadila do pozice kreativního ředitele Chloé.

Seriál se natáčí ve Francii, Monaku i Itálii. Představí přes 3 tisíce kostýmů

Režii seriálu si pak rozdělí francouzští režiséři Jérôme Salle a Audrey Estrougo. Každý z nich bude mít na starost tři epizody. „Show sloučila obrovské talenty a vyústila v jedinečný zážitek pro sledující naší streamovací platformy,“ okomentovala produkci viceprezidentka programů a produkce francouzské Disney+ Pauline Dauvin. Seriál se v současnosti natáčí ve Francii, Monaku a Itálii. Představit má dohromady více než 2 tisíce komparsistů a asi 3 tisíce kostýmů.

Karl Lagerfeld
Karl Lagerfeld

Kaiser Karl se stane prvním seriálem popisujícím život Lagerfelda, který stanul ve vedení Chanel, Fendi i vlastní světoznámé značky. Německý módní návrhář zemřel roku 2019. Streamovací platforma pak oznámila natáčení seriálu roku 2021. V současnosti se ovšem chystá také celovečerní snímek, rovněž popisující život slavného německého návrháře. Podpořila ho také Lagerfeldova značka a hlavní roli si v něm pro změnu zahraje Jared Leto.

Zdroj: WWD, Variety, Hollywood Reporter, Twitter, Reuters

Foto:Reuters

V mini seriálu představí Disney+ vzestup Karla Lagerfelda. Navrháře ztvární Daniel Brühl

Před inflací utíkají lidé do obchodů. Nakupování vnímají jako terapii

Procházení se po obchodech, hledání nejvýhodnější ceny a ulovení posledního kousku. Přesně k takovým aktivitám se snaží lidé utíkat ve stresujících obdobích. K nakupování se proto obrátili také při stále trvající inflaci. Ukázala to studie platformy Klaviyo.

Zapomeňte na bad hair day. Stylové klobouky vše vyřeší za vás

Máte pocit, že vašemu stylu něco chybí? Zkuste ho osvěžit kloboukem! Klobouky a pokrývky hlavy nejsou jen praktické, ale mohou být také zábavným způsobem, jak vyjádřit svou osobnost a rozšířit své módní hranice. Pokud si myslíte, že vám klobouky ani jiné pokrývky hlavy nesedí, jste na omylu, netušíte jak jednoduché je najít ten správný. Vydejte se s námi na cestu k neuvěřitelnému stylu!

Světoznámý obchod Tiffany & Co. v New Yorku se dočkal opravy. Společnost ho otevře koncem dubna

Už za měsíc spatří newyorčané dlouho očekávané odhalení. Firma Tiffany & Co. totiž oznámila, že koncem dubna otevře zrenovovaný vlajkový obchod na rohu 57. ulice a Páté Avenue. Svět se do něj poprvé zamiloval spolu s filmem Snídaně u Tiffanyho.

Kolekce inspirovaná hudebním albem. Představujeme Balmain x Beyoncé

Couture je už sama o sobě velice žádaná. Občas může být obtížně dostupná i skutečně exkluzivním klientům. Ale kolekce, které se dotkla ruka samotné Beyoncé? V podobě limitované edice? Módní dům Balmain představil unikátní spojení.