Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nový mini seriál Disney+ Kaiser Karl nabídne divákům vhled do centra módního dění 70. let minulého století. Vyprávět bude o vzestupu a životě Karla Lagerfelda. Popíše také jeho rivalitu s Yves Saint Laurent. Světoznámého návrháře ztvární německý herec Daniel Brühl.

  Francouzská produkční společnost Gaumont se rozhodla spolupracovat se streamovací platformou Disney+ na novém seriálu. Společně tak představí šestidílný seriál nazvaný Kaiser Karl. Inspirovaný je stejnojmennou biografii napsanou francouzskou novinářkou Raphaëlle Bacqué. Jednoho z nejvíce ikonických návrhářů módního světa pak v hlavní roli zahraje německý herec Daniel Brühl, známý například z filmu Good Bye Lenin.

  Děj seriálu se bude soustředit především na módní svět 70. let, ve kterém Lagerfeld začal formovat svoji kariéru. Usiloval tehdy o to, stát se nejslavnějším francouzským módním návrhářem. Ve stejnou dobu ovšem po samém snu zatoužil také Yves Saint Laurent. Seriál proto popíše také vzájemnou rivalitu obou umělců. Zahrne také nejslavnější hvězdy tehdejší doby, jako je Marlene Dietrich, Paloma Picasso nebo Andy Warhol.

  Zároveň se ale bude věnovat také tehdejšímu Lagerfeldovu partnerovi Jacques de Bascher, který rivalitu mezi ním a jeho největším konkurentem ještě zesílil. S Yves Saint Laurent měl totiž milostný vztah. V chystaném seriálu ho ztvární kanadský herec Théodore Pellerin. Jako Saint Laurent obsadili producenti francouzského herce Arnaud Valois. Součástí produkce bude také francouzská herečka, režisérka a zpěvačka Agnès Jaoui. Hrát bude Gaby Aghion, která Lagerfeldovi pomohla, když ho dosadila do pozice kreativního ředitele Chloé.

  Seriál se natáčí ve Francii, Monaku i Itálii. Představí přes 3 tisíce kostýmů

  Režii seriálu si pak rozdělí francouzští režiséři Jérôme Salle a Audrey Estrougo. Každý z nich bude mít na starost tři epizody. „Show sloučila obrovské talenty a vyústila v jedinečný zážitek pro sledující naší streamovací platformy,“ okomentovala produkci viceprezidentka programů a produkce francouzské Disney+ Pauline Dauvin. Seriál se v současnosti natáčí ve Francii, Monaku a Itálii. Představit má dohromady více než 2 tisíce komparsistů a asi 3 tisíce kostýmů.

  Karl Lagerfeld
  Karl Lagerfeld

  Kaiser Karl se stane prvním seriálem popisujícím život Lagerfelda, který stanul ve vedení Chanel, Fendi i vlastní světoznámé značky. Německý módní návrhář zemřel roku 2019. Streamovací platforma pak oznámila natáčení seriálu roku 2021. V současnosti se ovšem chystá také celovečerní snímek, rovněž popisující život slavného německého návrháře. Podpořila ho také Lagerfeldova značka a hlavní roli si v něm pro změnu zahraje Jared Leto.

  Zdroj: WWD, Variety, Hollywood Reporter, Twitter, Reuters

  Foto:Reuters

  V mini seriálu představí Disney+ vzestup Karla Lagerfelda. Navrháře ztvární Daniel Brühl

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.