Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Dvojice slavných luxusních módních domů vydala nové kampaně. Francouzská společnost Dior odhalila speciální dámskou kolekci, ve které uctila umělkyni Niki de Saint Phalle. Její kreativní ředitel pánské módy Kim Jones zase vytvořil řadu s umělcem Otani Workshop. Obě kreace se alespoň zčásti inspirují motivem roku draka. Italská značka Gucci pak zveřejnila očekávanou kampaň ke své nedávné kolekci Ancora.

  Dior oslavuje umělkyni i feministku. Módní dům vydal kolekci na počest Niki de Saint Phalle

  Současná kolekce Dior inspirovaná umělkyní Niki de Saint Phalle, není první počin značky, který je se slavnou umělkyní a feministkou spojený. Vzájemný vztah obou ikon totiž započal už v roce 1954, kdy Saint Phalle oblékla návrh od Diora. O 11 let později se s umělkyní spřátelil tehdejší kreativní ředitel Dior, Marc Bohan. Vznikla proto série oslnivých spoluprací.

  Také současná kreativní ředitelka značky Maria Grazie Chiuri vepsala tvorbu Saint Phalle do svých kolekcí. Uctila ji návrhy ve své ready-to-wear kolekci pro jaro/léto 2018. Nyní se ovšem módní dům rozhodl propojení obnovit. Vydal proto řadu plnou kreseb Saint Phalle, objevujících se na tričkách, bundách, mikinách i trendy overalech. Ústředním motivem je ilustrace draka, shodou náhod odrážející také současný čínský zvěrokruh.

  Zdroj: Dior

  Motiv draka se promítl i do nejnovější pánské kolekce Dior. Kim Jones si na pomoc přizval Otani Workshop

  Společnost Dior se začátkem roku do světa umění ponořila naplno. Také její kreativní ředitel pánské módy Kim Jones totiž vydal kolekci ve spolupráci se slavným umělcem. Na pomoc si přizval současného japonského tvůrce Otani Workshop. Společně vytvořili řadu, jejíž klíčovým prvkem je malá zelená příšerka, rovněž se podobající motivu draka, který nás bude letos díky čínskému zvěrokruhu doprovázet.

  Jedná se ovšem o motiv, se kterým Otani Workshop pracoval už dříve. Nyní se objevil na luxusních tričkách, bomber jackets, svetrech, košilích i pánských kabelkách. Kolekce zároveň zapojuje elementy typické pro Dior, jako je například burgundy odstín. Ve stejné barvě proto nyní můžete sehnat také ikonické tenisky B33. Umělec Otani Workshop pak podle svého přetvořil také samotné logo Dior.

  Zdroj: Dior

  Gucci odhalil první kampaň Sabato de Sarna. Je plná nečekaně „devadesátkové“ atmosféry

  Další důležitou kolekcí letošního týdne je ta, kterou už módní svět spatřil v září loňského roku. Nyní se ovšem poprvé objevila v kampani, která je zároveň prvotinou stále poměrně nového kreativního ředitele módního domu Gucci, Sabato de Sarna. Fotky pak skvěle odrážejí „fresh“ pocit, který se návrhář snaží vytvořit. Místo slavných osobností totiž do kampaně dosadil poměrně neznámé modelky.

  Fotograf David Sims je pak vyfotil ve stylu, který silně evokuje 90. léta 20. století. Především těmi se totiž kreativní ředitel inspiruje. Odkazuje tím také na své motto „ancora“, podle kterého pojmenoval i svou debutovou kolekci. V překladu z italštiny totiž slovo znamená „znovu“. „Chci se do módy zamilovat znovu a znovu,“ popsal už dříve svou myšlenku Sabato de Sarno. Jedná se rovněž o nový začátek Gucci po odchodu předchozího kreativního ředitele Alessandra Michele.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Instagram

  Dior ve speciálních kolekcích uctívá umění i rok draka. Gucci Ancora má první kampaň

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.