Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Dvojice slavných luxusních módních domů vydala nové kampaně. Francouzská společnost Dior odhalila speciální dámskou kolekci, ve které uctila umělkyni Niki de Saint Phalle. Její kreativní ředitel pánské módy Kim Jones zase vytvořil řadu s umělcem Otani Workshop. Obě kreace se alespoň zčásti inspirují motivem roku draka. Italská značka Gucci pak zveřejnila očekávanou kampaň ke své nedávné kolekci Ancora.

  Dior oslavuje umělkyni i feministku. Módní dům vydal kolekci na počest Niki de Saint Phalle

  Současná kolekce Dior inspirovaná umělkyní Niki de Saint Phalle, není první počin značky, který je se slavnou umělkyní a feministkou spojený. Vzájemný vztah obou ikon totiž započal už v roce 1954, kdy Saint Phalle oblékla návrh od Diora. O 11 let později se s umělkyní spřátelil tehdejší kreativní ředitel Dior, Marc Bohan. Vznikla proto série oslnivých spoluprací.

  Také současná kreativní ředitelka značky Maria Grazie Chiuri vepsala tvorbu Saint Phalle do svých kolekcí. Uctila ji návrhy ve své ready-to-wear kolekci pro jaro/léto 2018. Nyní se ovšem módní dům rozhodl propojení obnovit. Vydal proto řadu plnou kreseb Saint Phalle, objevujících se na tričkách, bundách, mikinách i trendy overalech. Ústředním motivem je ilustrace draka, shodou náhod odrážející také současný čínský zvěrokruh.

  Zdroj: Dior

  Motiv draka se promítl i do nejnovější pánské kolekce Dior. Kim Jones si na pomoc přizval Otani Workshop

  Společnost Dior se začátkem roku do světa umění ponořila naplno. Také její kreativní ředitel pánské módy Kim Jones totiž vydal kolekci ve spolupráci se slavným umělcem. Na pomoc si přizval současného japonského tvůrce Otani Workshop. Společně vytvořili řadu, jejíž klíčovým prvkem je malá zelená příšerka, rovněž se podobající motivu draka, který nás bude letos díky čínskému zvěrokruhu doprovázet.

  Jedná se ovšem o motiv, se kterým Otani Workshop pracoval už dříve. Nyní se objevil na luxusních tričkách, bomber jackets, svetrech, košilích i pánských kabelkách. Kolekce zároveň zapojuje elementy typické pro Dior, jako je například burgundy odstín. Ve stejné barvě proto nyní můžete sehnat také ikonické tenisky B33. Umělec Otani Workshop pak podle svého přetvořil také samotné logo Dior.

  Zdroj: Dior

  Gucci odhalil první kampaň Sabato de Sarna. Je plná nečekaně „devadesátkové“ atmosféry

  Další důležitou kolekcí letošního týdne je ta, kterou už módní svět spatřil v září loňského roku. Nyní se ovšem poprvé objevila v kampani, která je zároveň prvotinou stále poměrně nového kreativního ředitele módního domu Gucci, Sabato de Sarna. Fotky pak skvěle odrážejí „fresh“ pocit, který se návrhář snaží vytvořit. Místo slavných osobností totiž do kampaně dosadil poměrně neznámé modelky.

  Fotograf David Sims je pak vyfotil ve stylu, který silně evokuje 90. léta 20. století. Především těmi se totiž kreativní ředitel inspiruje. Odkazuje tím také na své motto „ancora“, podle kterého pojmenoval i svou debutovou kolekci. V překladu z italštiny totiž slovo znamená „znovu“. „Chci se do módy zamilovat znovu a znovu,“ popsal už dříve svou myšlenku Sabato de Sarno. Jedná se rovněž o nový začátek Gucci po odchodu předchozího kreativního ředitele Alessandra Michele.

  Zdroje: Fashion Network, WWD, Instagram

  Dior ve speciálních kolekcích uctívá umění i rok draka. Gucci Ancora má první kampaň

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.