Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Na Milánském fashion weeku nechybělo ani představení kolekce jaro/léto 2023 značky Diesel. Pro návrháře Glenna Martense to byla druhá kolekce, kterou pro značku vytvořil. A dal si záležet. 4800 diváků bylo ohromeno nejen novými fashion kousky, ale také celou instalací. Uprostřed Allianz Arény totiž stála obří nafukovací socha, která se zapsala do Guinessovy knihy rekordů. 

  Vizionář Glenn Martens, který se se značkou spojil v roce 2020, má jasný cíl – přiblížit Diesel veřejnosti, s heslem „každý může být součástí Dieselu“. V tomto duchu se nesla celá přehlídka. Pozornost upoutala 50 metrů široká, 38 metrů dlouhá a 14 metrů vysoká nafukovací socha, inspirovaná starověkým sochařstvím, znázorňující čtyři vzájemně propletené, gendrově neutrální lidská těla a samotná přehlídka se odehrávala kolem ní. 

  Kolekce jaro/léto 2023 je, jak jsme u Dieselu zvyklí, zaměřena na street fashion. Nese se ve znamení denimu, lesku a třpytek. Diesel pro tuto kolekci použil snad všechny barvy. Heslem „každý může být součástí Dieselu“ se řídí i celý look-book této kolekce, počítá s odvážlivci i „stydlíny“. Některé kousky odhalují více a jiné zase skoro nic. Vybere si prostě každý.

   

  Foto: Diesel

  Přehlídku uzavírala americká modelka a transgender aktivistka Ella Snyder.

  #dieselss23

  Videa z přehlídky na sociálních sítí obletěla svět. Celé to začalo už krátce před přehlídkou, když fotografové před halou fotili street-style úlovky. I návštěvníci si na svých outfitech dali záležet, absolutně korespondovali s atmosférou přehlídky. Není divu, že TikTok videa vylétla na každou For You page raketovou rychlostí. 

  Netrvalo dlouho a každý druhý fashion influencer neváhal a pořídil si buď celý Diesel outfit nebo alespoň nějaký kousek. Trendsetteři nás buď vzali s sebou na nákup, natočili unboxing nebo outfit check. Bum! A nový trend je venku. Nejvíce videí a fotek najdeme pod tagem #dieselss23. Protože u cílové skupiny sociálních sítí nejvíc frčí právě street-style, jsou v kurzu především tipy, jak sladit například jeden Diesel kousek s pěti dalšími fity.

  Diesel představil novou kolekci. A jen tak mimochodem lámal světové rekordy

  PFW: Chemena Kamali debutovala pro Chloé, Givenchy nabídl pařížský chic a Rick Owens propadl nadpozemské kráse

  Návštěvníci Pařížského týdne módy se dočkali dalších očekávaných přehlídek. Jednou z největších událostí pro ně byla debutová přehlídka návrhářky Chemeny Kamali pro Chloé. Jejich pozornost se ovšem upínala i ke značce Givenchy, která je naopak v současnosti bez kreativního ředitele. Show Rick Owens pak nadchla hlavně svou estetikou připomínající populární snímek Duna.

  Boty jako investice: Které modely od Christian Louboutin se vyplatí?

  Červená podrážka je jedinečným poznávacím znamením bot značky Christian Louboutin. Modely tohoto šarmantního francouzského návrháře jsou často první volbou slavných osobností, ale i nováčků ve světě luxusní obuvi. Stojí však skutečně za to?

  Přivítejte jaro s trendy slunečními brýlemi. Vynikne oversized i sportovní styl

  S blížícím se teplejším počasím přichází i příležitost, jak posunout svůj styl na další úroveň. Hřejivé sluníčko nás totiž brzy donutí nasadit na oči sluneční brýle. Pro někoho obyčejný doplněk pak dokáže v outfitu učinit opravdový rozdíl. Stejně jako jiným módním sektorům, i jemu ale vládnou každý rok jiné trendy. Seznamte se s těmi současnými.

  Světlo jako umělecké dílo. Designové osvětlení je neoddělitelnou součástí moderního domova

  Moderní domov může obsahovat řadu chytrých zařízení, neodolatelných kusů nábytku nebo experimentálních materiálů. Nikdy však nebude kompletní bez designového a vhodného osvětlení. Světlo má na nás obrovský vliv, který si často ani neuvědomujeme. Stará se o zpříjemnění atmosféry, zvýrazňuje design jiných prvků, ovlivňuje náladu a v neposlední řadě reguluje spánek.