More

  Na Milánském fashion weeku nechybělo ani představení kolekce jaro/léto 2023 značky Diesel. Pro návrháře Glenna Martense to byla druhá kolekce, kterou pro značku vytvořil. A dal si záležet. 4800 diváků bylo ohromeno nejen novými fashion kousky, ale také celou instalací. Uprostřed Allianz Arény totiž stála obří nafukovací socha, která se zapsala do Guinessovy knihy rekordů. 

  Vizionář Glenn Martens, který se se značkou spojil v roce 2020, má jasný cíl – přiblížit Diesel veřejnosti, s heslem „každý může být součástí Dieselu“. V tomto duchu se nesla celá přehlídka. Pozornost upoutala 50 metrů široká, 38 metrů dlouhá a 14 metrů vysoká nafukovací socha, inspirovaná starověkým sochařstvím, znázorňující čtyři vzájemně propletené, gendrově neutrální lidská těla a samotná přehlídka se odehrávala kolem ní. 

  Kolekce jaro/léto 2023 je, jak jsme u Dieselu zvyklí, zaměřena na street fashion. Nese se ve znamení denimu, lesku a třpytek. Diesel pro tuto kolekci použil snad všechny barvy. Heslem „každý může být součástí Dieselu“ se řídí i celý look-book této kolekce, počítá s odvážlivci i „stydlíny“. Některé kousky odhalují více a jiné zase skoro nic. Vybere si prostě každý.

   

  Foto: Diesel

  Přehlídku uzavírala americká modelka a transgender aktivistka Ella Snyder.

  #dieselss23

  Videa z přehlídky na sociálních sítí obletěla svět. Celé to začalo už krátce před přehlídkou, když fotografové před halou fotili street-style úlovky. I návštěvníci si na svých outfitech dali záležet, absolutně korespondovali s atmosférou přehlídky. Není divu, že TikTok videa vylétla na každou For You page raketovou rychlostí. 

  Netrvalo dlouho a každý druhý fashion influencer neváhal a pořídil si buď celý Diesel outfit nebo alespoň nějaký kousek. Trendsetteři nás buď vzali s sebou na nákup, natočili unboxing nebo outfit check. Bum! A nový trend je venku. Nejvíce videí a fotek najdeme pod tagem #dieselss23. Protože u cílové skupiny sociálních sítí nejvíc frčí právě street-style, jsou v kurzu především tipy, jak sladit například jeden Diesel kousek s pěti dalšími fity.

  Diesel představil novou kolekci. A jen tak mimochodem lámal světové rekordy

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.