More

  Jména jako Dior, Brunello Cucinelli nebo Loewe jsou známá především jako opravdu úspěšné módní značky. Mnohé z nich však nezůstávají jen u oblečení, své univerzum a vliv se snaží rozšířit i do oblasti životního stylu, konkrétně přímo do domácností svých věrných zákazníků. Přinášíme vám výběr těch nejkrásnějších designových kousků pro pozvednutí vašeho domova ve znamení skutečného luxusu.

  Nábytek: Rick Owens

  Temná genialita Ricka Owens se plně odráží v jeho nábytku. V jeho návrzích vystupují do popředí tvary a materiály jako mramor a dřevo v té nejdrsnější podobě. Hlavní pointou se stává spíše nábytek jako objet d’art než jeho praktičnost nebo pohodlnost.

  Zdroj: Rick Owens

  Nátěr na zeď: Christopher John Rogers x Farrow & Ball

  Christopher John Rogers přenáší energické a radostné barvy z přehlídkového mola na vaše stěny! Společně se značkou Farrow & Ball vytvořil kapsulovou kolekci „Carte Blanche“, která obsahuje dvanáct odstínů a tři nové vzory pro tapetování. Škála barev se pohybuje od neutrálních tónů až po tmavě modrou. Mezi vzory najdete klasiky, jako jsou puntíky a pruhy, stejně tak geometrický motiv inspirovaný Bauhausem.

  Zdroj: Farrow & Ball

  Keramické dekorace: Brunello Cucinelli

  Pokud chcete svůj interiér obohatit o přirozené dekorace vytvořené starobylými tradičními technikami, Brunello Cucinelli je možná to pravé pro vás. V nabídce jsou převážně keramické vázy, mísy a hrnky ručně vyráběné v italské Umbrii.

  Zdroj: Brunello Cucinelli

  Nádobí: Dior

  Dior a jeho rozsáhlý výběr nádobí a kuchyňského vybavení se postará o zcela nový zážitek ze stolování. Nesmí chybět ani sortiment zdobený legendárním francouzským motivem toile de Jouy. Vyznačuje se zejména drobnými květinovými, zvířecími nebo mytologickými kresbami. Ten se od roku 2015 pod vedením kreativní ředitelky Marie Grazie Chiuri stal poznávacím znamením samotného domu. Nádherné talíře, šálky a nádoby se stanou nezbytnou součástí každé porcelánové sbírky.

  Zdroj: Dior

  Loewe: Svíčky

  Loewe provoní váš domov vůněmi pomerančových květů, oregana, břečťanu, okurky, borůvky, či dokonce marihuany. Stačí si vybrat z klasických svíček v nádobách nebo těch rovnou zhotovovaných s voskovým svícnem. Svou voňavou kolekci můžete rozšířit také o terakotové zhášedlo s hnědým koženým řemínkem a pozlacenými přívěsky s vyrytým logem domu.

  Zdroj: Loewe

  Zdroje: The Luxurist, Business of Fashion, Architectural Digest, Salon 94, Farrow & Ball, Brunello Cucinelli, Dior, Loewe

  Designérské vybavení pro váš domov: Ozvláštněte svůj interiér pomocí nábytku od Ricka Owens nebo nádobím Dior

  Zaposlouchejte se! Výběr nejlepších módních podcastů

  Nastala doba podcastová, kdy si za mikrofony usedají různorodé osobnosti ve snaze přiblížit své příběhy komukoli a kdekoli na světě. Platformy se hemží každodenně přibývajícími epizodami a najít si ten správný podcast v obrovském audio moři může být náročné. Módní podcasty sice možná nejsou tolik populární jako třeba ty z kategorie true crime, ovšem mnohé z nich se vyplatí sledovat kvůli kvantu užitečných informací, načerpání inspirace nebo relaxaci u nenáročných konverzací. Přinášíme vám přehled těch, které splňují ty nejvyšší standardy pro všechny módní posluchače.

  Módní ikony, modelky a trendsetteři kdysi a dnes: Kdo stojí na vrcholu módy?

  Svérázná Miranda Priestly ve filmu Ďábel nosí Pradu během svého minutového monologu o blankytně modré dokonale vystihla řetězec módních trendů. Tento jednoduchý vzorec však již nelze tak snadno aplikovat. Mezi návrháře, celebrity, modelky a it-girls, kteří donedávna určovali chod módy, se do rovnice zamotaly sociální sítě, influenceři a generace Z. Jak moc kontrastní a relevantní je vliv módních ikon a známých osobností na to, co je aktuálně v kurzu, ve srovnání s předchozími dekádami?

  Tom Ford sklidil v Miláně úspěch, Prada předvedla návrhy plné pohybu a Etro oslavilo umění vzorů

  Další den Milánského týdne módy odhalil hned několik z vysoce očekávaných přehlídek. Patřila mezi ně ta od Toma Forda, kterou navrhl nový kreativní ředitel značky Peter Hawkings. Podobné pozornosti se ovšem dočkala také show Prada, která vždy patří mezi ty nejvíce sledované. Změť vzorů pak do jinak "poklidných" barevných palet vnesla společnost Etro.

  Právo ženy na boty! Investujte do těch nejnadčasovějších modelů

  "Každá žena má právo na boty." Alespoň tak zní český název jednoho z ikonických dílů seriálu Sex ve městě. Dnes vám představíme obuv, jejíž šarm bude zářit nejen dnes, ale i za deset let. Od nádherných lodiček až po pohodlné tenisky. Co je spojuje, je nadčasový design, který nezávisí na sezóně, ale září v každém okamžiku. Navíc budete mile překvapeni, jak snadno a rychle dokážete zkombinovat tuto obuv s vaším celkovým outfitem.