Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Jedním z letošních trendů beauty průmyslu je péče o tělo. Není proto divu, že zákazníky zaujal nejnovější „vynález“ v tomto odvětví. Čím dál větší oblibě se totiž těší deodorant, který už není určený pouze na použití do podpaží. Místo toho ho lze aplikovat na celé tělo. Ukázalo se tak, že zápach trápí lidi více, než se myslelo.

  Deodorant na celé tělo zní jako nápad, který zní zároveň hloupě i geniálně. Ať už je váš názor jakýkoli, jedná se o produkt, který do své nabídky zařazuje čím dál více beauty značek. Reagují tím především na zvyšující se poptávku svých zákazníků. Například nedávný výzkum společnosti Unilever odhalil, že na 15 procent Američanů vyžaduje řešení podobné deodorantu, které by bylo ovšem vhodné pro celé tělo.

  Vyhledávání #FullBodyDeodorant rovněž na sociální síti TikTok dosáhlo více než 23 milionů zhlédnutí. Začíná být tedy jasné, že zápach už dlouho netrápí lidi pouze v podpaží. Touží tedy potom, aby mohli deodorant aplikovat také na hruď, chodidla nebo do oblasti třísel. Bez řešení pro celé tělo jsou nuceni používat různé spreje, parfémy a pudry. Jiní se zase uchylují k několika sprchám denně.

  Zdá se ovšem, že beauty společnosti vynalezly perfektní řešení, tedy zmíněný deodorant pro celé tělo. Nejedná se o naprostou novinku, produkt se však do podvědomí veřejnosti dostal teprve nedávno. Například značka Lumē vlastní verzi vydala už v roce 2017. Od té doby se k jejímu prodeji uchýlily také firmy jako Old Spice, Secret, Native nebo Dove. Jednotlivé varianty se pak od sebe mírně liší.

  Deodorant pro celé tělo neuškodí. Úplně nezbytný ovšem není

  Pořídit si deodorant pro celé tělo můžete v podobě tradičních sprejů a tyčinek, ale také krémů nebo balzámů. Některé z nich jsou „acid-base“ a za cíl mají především porazit bakterie a zápach. Jiné recepty jsou více zklidňující, a jsou proto založené na kokosovém oleji nebo bambuckém másle. Je ovšem nutné dodat, že někteří odborníci o potřebě novinky ve světě deodorantů pochybují.

  Zdroj: Native, Dove

  Poukazují totiž na to, že zápach nevytváří samotný pot, který se samozřejmě objevuje i na jiných částech těla než jen v podpaží. Na vině jsou totiž bakterie, které se vyskytují především v oblasti podpaží nebo slabin. S ostatními místy, jako jsou paže, nohy, obličej nebo hrudník, by si pak měla poradit denní sprcha. Pokud máte pocit, že však i v těchto částech těla vzniká až přílišný zápach, doporučují dermatologové návštěvu specializovaného doktora spíše než drogerie.

  Zdroje: WWD, Allure, Instagram, YouTube

  Foto:Pexels

  Deodorant už nepatří jen do podpaží. Na oblibě narůstá varianta pro celé tělo

  Street style napříč světovými metropolemi. Týdny módy opět nadchly různorodými kreacemi

  Týdny módy ve světových metropolích přináší především nejnovější módní kolekce. Slouží ale také jako scéna pro předvádění street stylu, a to v jeho nejživější podobě. Každý rok přináší fashion week události dokonalou paletu různorodých stylů, které zrcadlí bohatství kreativity a osobitosti jednotlivých módních nadšenců. 

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.