Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.

  Přivítejte teplé období plně odpočatí. Zaměřte se na spánek

  Biohacking je způsob, jak můžete sami zlepšit své zdraví, ať už fyzické, nebo psychické. Pustit se do toho můžete různými způsoby, například využíváním nejnovějších technologií, ale také sledováním jistých rituálů nebo používáním doplňků stravy. Způsobů existuje opravdu nespočet a každý si proto musí přijít na ten „svůj“. Zároveň se můžete zaměřit na různé kategorie, třeba na kvalitu vašeho spánku.

  Zdroj: Helight

  O jeho nápravu se pak postarají mimo jiné i doplňky, které můžete snadno začlenit do vašeho interiéru. Příkladem je světlo Helight, využívající terapii červeného světla. Jeho cílem je podpořit produkci melatoninu a zaručit tak přirozenější usínání. Stejný účel má také speciální budík, napodobující ranní slunce, a to včetně doprovodu cvrlikajících ptáčků. Jeho přesné fungování si však můžete nastavit sami.

  Zdroj: Lumie

  Benefity sauny si můžete vychutnat i z pohodlí domova. Přikryjte se speciální dekou

  Chození do sauny je poměrně tradiční metoda, jak podpořit své zdraví. Biohacking ji ovšem posouvá na další úroveň. Její benefity si tak můžete užít i přímo ve své ložnici. Společnost HigherDose totiž představila unikátní deku, využívající infračervené světlo. Stejně jako tradiční „suchá“ sauna, také tato „domácí“ postupně zahřívá vaše tělo. Nastavit si můžete jak její teplotu, tak dobu trvání vaší relaxace.

  Zdroj: HigherDose

  Vytvořte si doma prostředí, podporující vaši imunitu. Pomůže také čistička vzduchu

  Čističky vzduchu mají za úkol z něj odstraňovat mikro částice, které mohou zhoršovat vaši imunitu. Může se jednat o alergeny, ale třeba i plíseň. Účinky podobných strojů ovšem závisí především na jejich kvalitě a nastavení. Mezi ty špičkové patří například modely od značek Dyson nebo Levoit. Některé verze pak zároveň fungují také jako fén, a tak se dají snadno využít i v letních vedrech.

  Zdroj: Dyson, Levoit

  Ulevte své unavené mysli. Odměňte ji relaxem v podobě tekutého písku

  Jak už bylo zmíněno, biohacking se nezaměřuje pouze na fyzické zdraví, ale také to psychické. Vylepšit ho můžete například pomocí různých meditativních a relaxačních technik. Právě na ně se zaměřuje také speciální zařízení značky Homedics. Založené je totiž na principu tekutého písku. Pomocí aplikace si můžete vybrat tvar, který následně vytvoří drobná kovová kulička. Do interiéru pak lze doplněk začlenit v podobě stylového stolku.

  Zdroje: WWD, Garage Gym Reviews, Instagram

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Jak s mírou kombinovat klasické i netradiční potisky? Navrstvené grafické motivy se opět hlásí o slovo

  Říká se, že čeho je moc, toho je příliš. Ale letos to neplatí – samostatné grafické potisky jsou in, a vrstvení různých vzorů ještě více. Ať už milujete leopardí motivy, tradiční kostky nebo protichůdné pruhy, rok 2024 nezná hranic. Možná jde o maximální verzi hlasitého luxusu, možná o snahu vytvořit z outfitu vizuální zážitek díky extrémnímu kontrastu. Ať už je vaše vize jakákoliv, zde je návod, jak na to.

  Vysněné kousky najdete i v second handech. Naučte se nakupovat udržitelně jako profík

  Jedním z nejlehčích kroků, jak učinit svůj šatník více udržitelný, je nakupovat oblečení "z druhé ruky". Je jedno, jestli vás baví hledat luxusní kousky na on-line platformách, nebo se naopak s oblibou vydáváte do zapadlých vintage obchůdků. Pro to, abyste spolehlivě našli svůj vysněný kousek, je ovšem potřeba, abyste dodržovali několik důležitých pravidel.

  Sklízí módní dům Gucci falešné ovace? Kolekce Cruise 2025 vyvolává rozporuplnou debatu

  Minulý týden svět obletěla přehlídka Gucci Cruise 2025, pod taktovkou nového kreativního ředitele Sabato de Sarno. Ten nám ve své funkci představil již druhou fashion show. Odehrála se v Londýně, konkrétně v hotelu Savoy, kde pracoval samotný zakladatel domu Guccio Gucci jako portýr. Výběr místa měl tedy obrovský význam jak pro samotný módní dům, tak i pro Sabato de Sarno, který má na hlavní město Británie podobně silné vzpomínky. Stál ale výsledek opravdu za to? Nepřecenil kreativní ředitel své schopnosti?

  Ponořte se do luxusních bublinek. Objevte kořeny slavného prosecca

  Za jeden z nejluxusnějších gastronomických zážitků považujeme ochutnávku originálního prosecca. Výroba oblíbených bublinek se totiž řídí velice přísnými pravidly. Nejlepší lahve proto najdete v jejich domovině, takzvaných Prosecco Hills, nacházejících se v srdci italského regionu Benátsko.