More

  Darren Star, americký spisovatel, režisér a producent, který stojí za seriály jako jsou Emily in Paris nebo Sex and the City, je jedním ze tří nových investorů do francouzské přední online nákupní galerie ReSee.com.

  Společnost Re-SEE byla založena v Paříži v roce 2013 a je dílem dvou módních redaktorek a nyní spolumajitelek Sofia Bernardin a Sabrina Marshall z časopisů VOGUE a Self Service. Online nákupní vintage galerie Resee.com se zaměřuje převážně na žádané módní kousky, jako jsou kabelky Hermès, archivní kousky Alaïa, Chanel z éry Karla Lagerfelda nebo Celine z éry Phoebe Philo.

  Dalšími novými investory jsou americká podnikatelka v oblasti technologií Shari Glazerová, zakladatelka a výkonná ředitelka společnosti Kalos Labs, a Michael Dayan, spoluzakladatel francouzského elektronického obchodu Showroomprive.com.

  „Cestu společnosti Re-SEE sleduji již několik let,“ řekl Darren Star pro web WWD.com. „Přitahovala mě přitažlivost vintage módy, ale především úroveň vkusu a inteligence, která za značkou stojí.“

  Osobnosti ze světa zábavy se v poslední době stávají aktivními investory do módních a kosmetických firem a uplatňují své bohatství, slávu, důvěryhodnost a spotřebitelský přehled, aby pomohly značkám růst.

  Podle Re-SEE trojice odborníků z různých oblastí „podpoří exponenciální růst společnosti v srdci velmi živého trhu secondhandů“.

  Finanční podmínky nebyly zveřejněny, ale předpokládá se, že investice se pohybují v řádu milionů dolarů.

  Spoluzakladatelky a většinové majitelky společnosti ReSee Sofia Bernardinová a Sabrina Marshallová ve svém prohlášení uvedly, že nové kolo financování pomůže urychlit mezinárodní expanzi společnosti, zdokonalit její schopnosti globálního zásobování a pomůže jí investovat do technologií nezbytných k optimalizaci jejích schopností.

  Další expanze se podle zprávy zaměří na Švýcarsko, Hongkong a Singapur. Francie zůstává pro společnost klíčovým trhem. Nedávno otevřela showroom na Avenue Kléber v přímo v Paříži. Příští týden plánuje otevřít měsíční pop-up store v hotelu Carlyle v New Yorku. Spojené státy byly v první polovině roku 2022 největším trhem společnosti Re-SEE s podílem 38 %.

  Do roku 2025 chce společnost dosáhnout tržeb ve výši 25 milionů eur.

  Ačkoli je Re-SEE menší než konkurenti jako Vestiaire Collective nebo The RealReal, může se pochlubit průměrným košíkem ve výši 1 161 Eur.

  Díky silné celosvětové poptávce po vintage a secondhandovém luxusním zboží zaznamenává společnost každoroční růst tržeb o přibližně 120 % a chlubí se, že je od počátku zisková.

  Podle zprávy „2022 Resale Report„, kterou vypracovala online platforma pro další prodej ThredUp, vzroste celosvětový trh s oblečením z druhé ruky do roku 2026 o 127 procent na 218 miliard dolarů, což je třikrát rychleji než celosvětový trh s oblečením celkově.

  Zdroje: WWD.com, Twitter, Resee.com

  Darren Star investuje do francouzské online nákupní galerie Re-SEE. Do roku 2025 chce společnost tržby 25 milionů eur

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.

  Na vlně stylu: Marvin Korang inspiruje nejen muže svými inovativními a futuristickými looky

  Inspirace nikdy není dostatek. Dnes vám představíme dalšího hrdinu sociálních sítí, kterého považujeme za virtuálního módního guru. Jedná se o influencera, kterého najdete pod uměleckým jménem @futurist. Jeho celé jméno je Marvin Appiah Korang, a jak lze z jeho nickname vyčíst, jeho stylingové tipy směřují k budoucnosti. Marvinovi je pouhých 23 let a pochází z Ghany. Svou kariéru si vybudoval jako stylista a tvůrce obsahu specializující se na experimentální módu a přelomový design. Jeho odvážné kombinace barev a nekonvenční prvky ho katapultovaly mezi nejzajímavější influencery v oblasti módy na sociálních sítích. Sledujte ho a nechte se unést světem budoucnosti.

  Vyvážené tělo, duše a mysl. Jak vypadají ty nejvyhlášenější ájurvédské pobyty?

  Inspirace ájurvédou a uplatňování jejích principů v každodenním životě je u nás stále častější. Pro mnohé se tato starobylá indická medicína stává formou relaxace, regenerace nebo návratu k sobě samému při uspěchaném a rychlém životním stylu. Po celém světě existuje mnoho lokalit, kde se harmonie těla, mysli a duše stává nejvyšší prioritou. Pojďte se s námi podívat, jak to vypadá v nejlepších ájurvédských destinacích.

  Módní novinky v kostce: Victoria Beckham objevuje parfémy, Pařížský týden módy vítá nováčky a Dior otevírá výstavu o ikonickém parfému

  Pozornost módního světa se ve středu přesunula z Milána na Paříž. Město totiž zahájilo přehlídkami a prezentacemi nabitý týden módy. Na vlastní módní dny se mezitím připravuje i Šanghaj. Kromě toho pozornost milovníků módy získalo oznámení Victoria Beckham. Nově se hodlá zaměřit na parfémy. Pozornost jim věnuje také Dior, jelikož zahajuje výstavu inspirovanou vůní J'Adore. Pharrell Williams zase odhalil nové produkty řady Humanrace.