Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Darren Star, americký spisovatel, režisér a producent, který stojí za seriály jako jsou Emily in Paris nebo Sex and the City, je jedním ze tří nových investorů do francouzské přední online nákupní galerie ReSee.com.

  Společnost Re-SEE byla založena v Paříži v roce 2013 a je dílem dvou módních redaktorek a nyní spolumajitelek Sofia Bernardin a Sabrina Marshall z časopisů VOGUE a Self Service. Online nákupní vintage galerie Resee.com se zaměřuje převážně na žádané módní kousky, jako jsou kabelky Hermès, archivní kousky Alaïa, Chanel z éry Karla Lagerfelda nebo Celine z éry Phoebe Philo.

  Dalšími novými investory jsou americká podnikatelka v oblasti technologií Shari Glazerová, zakladatelka a výkonná ředitelka společnosti Kalos Labs, a Michael Dayan, spoluzakladatel francouzského elektronického obchodu Showroomprive.com.

  „Cestu společnosti Re-SEE sleduji již několik let,“ řekl Darren Star pro web WWD.com. „Přitahovala mě přitažlivost vintage módy, ale především úroveň vkusu a inteligence, která za značkou stojí.“

  Osobnosti ze světa zábavy se v poslední době stávají aktivními investory do módních a kosmetických firem a uplatňují své bohatství, slávu, důvěryhodnost a spotřebitelský přehled, aby pomohly značkám růst.

  Podle Re-SEE trojice odborníků z různých oblastí „podpoří exponenciální růst společnosti v srdci velmi živého trhu secondhandů“.

  Finanční podmínky nebyly zveřejněny, ale předpokládá se, že investice se pohybují v řádu milionů dolarů.

  Spoluzakladatelky a většinové majitelky společnosti ReSee Sofia Bernardinová a Sabrina Marshallová ve svém prohlášení uvedly, že nové kolo financování pomůže urychlit mezinárodní expanzi společnosti, zdokonalit její schopnosti globálního zásobování a pomůže jí investovat do technologií nezbytných k optimalizaci jejích schopností.

  Další expanze se podle zprávy zaměří na Švýcarsko, Hongkong a Singapur. Francie zůstává pro společnost klíčovým trhem. Nedávno otevřela showroom na Avenue Kléber v přímo v Paříži. Příští týden plánuje otevřít měsíční pop-up store v hotelu Carlyle v New Yorku. Spojené státy byly v první polovině roku 2022 největším trhem společnosti Re-SEE s podílem 38 %.

  Do roku 2025 chce společnost dosáhnout tržeb ve výši 25 milionů eur.

  Ačkoli je Re-SEE menší než konkurenti jako Vestiaire Collective nebo The RealReal, může se pochlubit průměrným košíkem ve výši 1 161 Eur.

  Díky silné celosvětové poptávce po vintage a secondhandovém luxusním zboží zaznamenává společnost každoroční růst tržeb o přibližně 120 % a chlubí se, že je od počátku zisková.

  Podle zprávy „2022 Resale Report„, kterou vypracovala online platforma pro další prodej ThredUp, vzroste celosvětový trh s oblečením z druhé ruky do roku 2026 o 127 procent na 218 miliard dolarů, což je třikrát rychleji než celosvětový trh s oblečením celkově.

  Zdroje: WWD.com, Twitter, Resee.com

  Darren Star investuje do francouzské online nákupní galerie Re-SEE. Do roku 2025 chce společnost tržby 25 milionů eur

  Seznam zakázaných kousků pro pány. Barevné ponožky i dřevěného motýlka okamžitě vyhoďte

  Žijeme v době, ve které je vaše vizuální stránka důležitější, něž kdy dříve. Někdo to může považovat za povrchní tvrzení, na prvním dojmu ovšem záleží. Skvělý outfit navíc zvyšuje i atraktivitu. Pokud potřebujete šatník připravit na příchod nových stylových kousků, budete jim muset uvolnit místo. Začít můžete ihned, následující kousky maximálně nekorespondují s představou o moderním muži.

  MFW: Módní domy odhalily sofistikovanou jednoduchost, ikonické proužky i dech beroucí róby

  Milánský týden módy se uchýlil ke konci. V posledních dnech ovšem stihl nabídnout hned několik úspěšných přehlídek. Návrhář Giorgio Armani sklidil ovace poté, co předvedl řadu dokonalých rób. Módní dům Missoni pohlédl do minulosti a opět zpracoval své slavné proužky. Značka Bottega Veneta pak odhalila jednoduché, ovšem stoprocentně sofistikované kousky.

  Zájem o úzké džíny prudce narůstá. Čeká nás jejich opětovná nadvláda?

  Úzké džíny se staly jakýmsi kontroverzním kouskem, který buď milujete, nebo nenávidíte. Zdá se, že na delší dobu upadly v zapomnění. Nejnovější data a outfity současných módních ikon však předpovídají jejich možný návrat, který otřese základy každého šatníku.

  Proměňte své obroučky v módní doplněk. Trendy brýle roku 2024

  Brýle považujeme za módní doplněk už několik desítek let. Letos to ovšem platí dvojnásob. Důvodem je vliv celebrit, TikTok trend oslavující estetiku knihovnic, i bezprostřední výraznost obrouček. Na rozdíl od prstýnku nebo doplňku ve vlasech si totiž brýlí každý všimne téměř okamžitě. V roce 2024 do popředí vstoupily především modely připomínající uplynulá léta 20. století.