Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nakupování dárků je vždy výzva. A zejména tehdy, když nakupujete pro lidi, kteří mají všechno, ale i tak si ve vašich očích zaslouží být rozmazlovaní a hýčkaní. Právě jsme narazili na to věčně zapeklité dilema. Pokud odmítáte, aby od vás dotyčný dostal jen další dárek do počtu a neřešíte rozpočet, zvažte některý z níže uvedených tipů.

  Luxusní útěk

  Hmotné dárky nejsou jediný způsob, jak s milovanou osobou oslavit zvláštní příležitost. Zážitky jsou stále dobrý nápad, který jen tak z módy nevyjde. Ideálním dárkem může být víkendový pobyt. Čím lépe dotyčného znáte, tím snáz se mu trefíte do vkusu. Nemá nějaké vysněné místo, kam by se rád podíval? Milovníci jídla jistě ocení nějaký gurmánský pobyt v hotelu s michelinským kuchařem. Pro někoho bude ideální jóga retreat na Bali. Jestli tápete ve slepých kruzích, poohlédněte se po top destinacích či unikátních architektonických skvostech k pronájmu.

  Rozmazlování jako dárek

  Pokud máte ve svém životě výjimečnou, tvrdě pracující osobu, která zapomíná dělat také něco pro sebe, může být takový poukaz na rozmazlování ideální volba. Projděte klidně více míst, hlavně najděte takové, které nabízí řadu procedur péče o sebe a budou se příjemci líbit. Mohou to být masáže, manikúra, pedikúra či kosmetické ošetření. Nebo vše najednou. Je mnoho služeb, z nichž se dá vybírat.

  Foto: Pexels

  Značková kabelka

  Kabelka je zvláštní složka oděvu. Někdy se do ní vejde polovina kanceláře, jindy sotva mobilní telefon a rtěnka. Ale přesto si neumíme představit bez ní opustit dům. Existují kabelky, které nejsou jen obyčejné módní doplňky, jsou to ikony stylu. Máte po svém boku výjimečnou ženu? Pak si výjimečný dárek v podobě značkové kabelky zaslouží. Neberte to jen jako dárek, ale i investici. Pro případ, že byste s daným kusem šlápli mimo vkus, nezapomeňte si schovat účtenku.

  Šperk

  Šperky nabízí nepřeberné možnosti. A ty luxusní, z drahých kovů a kamenů nejsou něco, co bychom si pořizovali každý den. Může jít o drobný přívěsek s diamanty, perlové náušnice nebo prsten s drahokamy. Dárek v podobě luxusního šperku vždy potěší, takových není nikdy dost. Věnujte pozornost tomu, co daná osoba pravidelně nosí, v klenotnictví vám jistě také ochotně poradí.

  Vysoce kvalitní kosmetika

  Nejlepší kosmetika na trhu bývá drahá, ale je to jako s dalšími luxusními věcmi – dokud je nemáte, nepotřebujete je, ale pak už si bez nich nedokážete svůj život představit. Jako pozornost a při zvláštní příležitosti zvažte nákup vysoce kvalitní kosmetiky, o níž víte, že si ji obdarovaná osoba jednoduše zamiluje. Pečlivě se zaměřte i na ingredience, například pečující krém s včelím jedem, co může být víc královského?

  Foto: Unsplash

  Dárkové předplatné

  Může jít o předplatné kurzu, workshopu nebo členství v elitním klubu. Takový dárek nebude přinášet radost jen jednou, ale třeba celý rok. Při výběru se řiďte vlastní intuicí a znalostmi o dotyčném.

  Unikátní, speciální, vzácné

  Každý dárek je příležitost ukázat, jak moc nám na druhém záleží. A chce to dávku kreativity. Ponořte se hlouběji a zamyslete se nad věcmi, které jsou jedinečné, originální nebo dokonce vzácné. Takové mohou být opravdovým skvostem ve sbírce příjemce. Ještě osobnější je učiníte v případě, pokud dárek uzpůsobíte na míru, je-li to možné. Osobní dotek jim dodá punc exkluzivity.

  7 tipů na dárek pro ty, co mají všechno. Hýčkejte své blízké draze a blaze

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.