More

  Yves Saint Laurent, jeden z nejvlivnějších návrhářů dvacátého století, byl spolu se svým obchodním partnerem a spoluzakladatelem Pierre Bergé také oddaným mecenášem umění. Během desetiletí tato dvojice shromáždila sbírku neocenitelných obrazů, archeologických artefaktů, soch (včetně díla od Picassa), afrických masek, uměleckých předmětů, různých knih a rukopisů promyšleně vybraných tak, aby se vzájemně doplňovaly.

  Přestože se Yves Saint Laurent setkal s mnoha styly a směry, zvláštní místo v jeho srdci zaujímal Art Deco. Jednou z jeho prvních a nejcennějších akvizic do osobní sbírky byla dvojice váz Dunand, které byly poprvé vystaveny v roce 1925 na Exposition Internationale des Arts Décoratifs.

  Postupem času na Yvese Saint Laurenta silně zapůsobily také modernistické interiéry, které ve 30. letech 20. století navrhl Jean-Michel Frank pro avantgardní mecenáše a které o několik desetiletí později změnily způsob, jakým si zařizoval své pařížské sídlo. Navzdory nepopiratelné zálibě zesnulého francouzského návrháře v estetice Art Deco se do jeho kolekcí na přehlídkových molech dostalo jen málo z tohoto uměleckého směru.

  Letos ale radikální elán Art Deco prostupuje celou dámskou kolekcí Winter 2022 Saint Laurent, která je nyní v prodeji. Oblíbený styl se vyznačuje uhlazenými geometriemi nebo stylizovanými formami, ovlivněnými kubismem a vídeňskou secesí. Ačkoli odkaz zde není doslovný, přehlídku definuje v celkovém obrysu. Art Deco kombinuje moderní styly s jemným řemeslným zpracováním a bohatými materiály a představuje luxus, půvab a technologický pokrok na vrcholu své popularity.

  Foto: Saint Laurent

  Kreativní ředitel Anthony Vaccarello se při realizaci zimní kolekce obrací k další ikoně dvacátého století a odkazuje na britskou spisovatelku Nancy Cunard. Nezávisle smýšlející spisovatelka a politická aktivistka se oblékala velmi odvážně. Předběhla tím tak svou dobu, čímž dala svému „mužskému šatníku“ nesmazatelný otisk.

  Foto: Saint Laurent

  Vaccarello tak novou kolekcí zasazuje Nancy Cunard do našeho současného života. Aby toho dosáhl, získávají charakteristické kousky domu novou dramatickou podobu, pod kterou se halí dlouhé plynulé linie.

  Charakteristické svrchní oděvy Yves Saint Laurent z těžších materiálů se proměňují v kabáty v paletovém stylu, které se stahují dolů, v kombinaci s šaty z jemných látek. Záblesky průsvitnosti a nečekaná obuv dodávají lehkost a ženskost. Dynamické proporce jsou patrné v celé kolekci, Tvoří je silná šikmá ramena, která doplňují odvážné šperky odlité ze stříbra, zlata a bronzu.

  Foto: Saint Laurent

  Inovace doslova září v mistrovsky vyrobených imitacích kožešin vytvořených stejnými řemeslníky, kteří s domem spolupracují již řadu let.

  Dámská kolekce Winter 2022 Saint Laurent dokazuje, že zdrženlivost nemusí být bez radosti. Poetická přehlídka je doslova plná výbuchů nespoutaného odhodlání a je důkazem, že Vaccarellovi se daří najít ducha pokroku.

  Zdroj: Prestigeonline.com, Saint Laurent, YouTube

  Dámská zimní kolekce Saint Laurent je připomenutím Yvese Saint Laurenta a jeho lásky ke stylu Art Deco

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.