Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Yves Saint Laurent, jeden z nejvlivnějších návrhářů dvacátého století, byl spolu se svým obchodním partnerem a spoluzakladatelem Pierre Bergé také oddaným mecenášem umění. Během desetiletí tato dvojice shromáždila sbírku neocenitelných obrazů, archeologických artefaktů, soch (včetně díla od Picassa), afrických masek, uměleckých předmětů, různých knih a rukopisů promyšleně vybraných tak, aby se vzájemně doplňovaly.

  Přestože se Yves Saint Laurent setkal s mnoha styly a směry, zvláštní místo v jeho srdci zaujímal Art Deco. Jednou z jeho prvních a nejcennějších akvizic do osobní sbírky byla dvojice váz Dunand, které byly poprvé vystaveny v roce 1925 na Exposition Internationale des Arts Décoratifs.

  Postupem času na Yvese Saint Laurenta silně zapůsobily také modernistické interiéry, které ve 30. letech 20. století navrhl Jean-Michel Frank pro avantgardní mecenáše a které o několik desetiletí později změnily způsob, jakým si zařizoval své pařížské sídlo. Navzdory nepopiratelné zálibě zesnulého francouzského návrháře v estetice Art Deco se do jeho kolekcí na přehlídkových molech dostalo jen málo z tohoto uměleckého směru.

  Letos ale radikální elán Art Deco prostupuje celou dámskou kolekcí Winter 2022 Saint Laurent, která je nyní v prodeji. Oblíbený styl se vyznačuje uhlazenými geometriemi nebo stylizovanými formami, ovlivněnými kubismem a vídeňskou secesí. Ačkoli odkaz zde není doslovný, přehlídku definuje v celkovém obrysu. Art Deco kombinuje moderní styly s jemným řemeslným zpracováním a bohatými materiály a představuje luxus, půvab a technologický pokrok na vrcholu své popularity.

  Foto: Saint Laurent

  Kreativní ředitel Anthony Vaccarello se při realizaci zimní kolekce obrací k další ikoně dvacátého století a odkazuje na britskou spisovatelku Nancy Cunard. Nezávisle smýšlející spisovatelka a politická aktivistka se oblékala velmi odvážně. Předběhla tím tak svou dobu, čímž dala svému „mužskému šatníku“ nesmazatelný otisk.

  Foto: Saint Laurent

  Vaccarello tak novou kolekcí zasazuje Nancy Cunard do našeho současného života. Aby toho dosáhl, získávají charakteristické kousky domu novou dramatickou podobu, pod kterou se halí dlouhé plynulé linie.

  Charakteristické svrchní oděvy Yves Saint Laurent z těžších materiálů se proměňují v kabáty v paletovém stylu, které se stahují dolů, v kombinaci s šaty z jemných látek. Záblesky průsvitnosti a nečekaná obuv dodávají lehkost a ženskost. Dynamické proporce jsou patrné v celé kolekci, Tvoří je silná šikmá ramena, která doplňují odvážné šperky odlité ze stříbra, zlata a bronzu.

  Foto: Saint Laurent

  Inovace doslova září v mistrovsky vyrobených imitacích kožešin vytvořených stejnými řemeslníky, kteří s domem spolupracují již řadu let.

  Dámská kolekce Winter 2022 Saint Laurent dokazuje, že zdrženlivost nemusí být bez radosti. Poetická přehlídka je doslova plná výbuchů nespoutaného odhodlání a je důkazem, že Vaccarellovi se daří najít ducha pokroku.

  Zdroj: Prestigeonline.com, Saint Laurent, YouTube

  Dámská zimní kolekce Saint Laurent je připomenutím Yvese Saint Laurenta a jeho lásky ke stylu Art Deco

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.