Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Přehlídky vysoké módy jsou zpravidla tou nejočekávanější událostí sezóny, zejména proto, že se návrháři nemusí držet striktních škatulek a mohou naplno projevit svou kreativní vizi a posunout ji do fantazijních výšin. Toto řemeslo však za hranicemi evropské civilizace nabírá zcela jiný rozměr. Je součástí každodenního života a staletých tradic. Zde vzniká svět plný toho největšího přepychu vycházející z nekonečné představivosti a mistrovské zručnosti.

  Orient v rozhraní vysoké módy

  Francouzský monopol na haute couture se pomalu, ale jistě stává minulostí. Dlouhodobou součástí kalendáře jsou libanonští návrháři Zuhair Murad a Elie Saab, avšak vlnu jiných módních perspektiv poprvé odstartoval v roce 2016 Guo Pei z Číny. Prvním indickým designérem s pařížskou přehlídkou byl Rahul Mishra pro sezónu jaro/léto 2020 a nejnovější posilou se v červenci stal Mohammed Ashi z oblasti Perského zálivu. Viditelný zájem roste zejména o indický luxusní trh. Svůj podíl na tom má fakt, že evropské domy již několik dekád spolupracují s místními textilními společnostmi, které nabízejí ty nejkvalitněji zpracované vzácné látky. Plamínek popularity rozhořela také Dior pre-fall kolekce ve spolupráci s Chanakya Ateliers představená letos v Bombaji nebo slavnostní večer při příležitosti uvedení výstavy „India in Fashion“ s hvězdnými hosty, jako Zendaya, Tom Holland, Priyanka Chopra a Gigi Hadid.

  Zuhair Murad

  Libanonský rodák studoval módu v Paříži, kde si otevřel jeden ze svých prvních butiků. Mezi jeho klientelu patří Blake Lively, Heidi Klum, Sara Sampaio nebo Adele. V roce 2021 vytvořil svatební šaty na míru pro topmodelku Jasmine Tookes.

  Zdroj: Zuhair Murad

  Rahul Mishra

  Indický návrhář se řídí filozofií životního prostředí, práce a síly. Od kritiků dostal přívlastek „národní poklad“ a nejnověji oblékl Zendayu do tradičního a nádherného sárí na galavečer „India in Fashion“. V minulosti si herečka oblékla jeho model na akci pro představení unisex šperků Bulgari.

  Zdroj: Rahul Mishra

  Elie Saab

  Elie Saab uvedl svou značku na scénu v roce 1982, když mu bylo 18 let. Hlavní ateliér má v Bejrútu, ostatní jsou situovány v Paříži a Miláně. Jeho kreace jsou populární mezi královskými rodinami na Blízkém východě, ale i v té britské. Kate Middleton si oblékla jeho róbu na nedávnou svatbu jordánského korunního prince.

  Zdroj: Elie Saab

  Ashi Studio

  Mohammed Ashi založil svou značku relativně nedávno a v červenci debutoval na týdnu haute couture. Pojem nadčasovosti rozšiřuje o kombinaci jednoduchosti a architektonické velkoleposti. V roce 2020 navrhl šaty pro Beyoncé v rámci filmu Black Is King.

  Zdroj: Ashi Studio

  Zdroje: Business of Fashion, WWD, Zuhair Murad, Rahul Mishra, Elie Saab, Ashi Studio

  Couture za hranicemi naší představivosti: Jak Blízký východ a Indie ovlivňují globální módu

  Módní novinky v kostce: Ralph Lauren odhalil uniformy týmu USA a Rihanna zastupuje J’Adore

  Americký návrhář Ralph Lauren představil očekávané uniformy týmu USA pro nadcházející Olympijské hry. Novinku ovšem představil rovněž módní dům Dior. Zveřejnil totiž, že se zpěvačka Rihanna stane ambasadorkou vůně J'Adore. Modelka Noemi Campbell zase v sobotu otevře vlastní výstavu a Chanel zahájí nové partnerství.

  Módní svět ovládá Miu Miu girl. Italská značka vytvořila vlastní styl

  Ani nejméně aktivní pozorovatel módního průmyslu si nemohl nevšimnout nesmlouvavého růstu italské značky Miu Miu. V posledních letech si díky svým virálním trendy kouskům dokázala vybudovat nejen základnu věrných zákazníků, ale také vlastní styl. Seznamte se s Miu Miu girl.

  Interiér roku 2025 oslavuje barvu Burnt Sienna i mísu s pomeranči. To vše na eklektickém základě

  Interiérové trendy roku 2025 zasahují do několika stylů. Inspiraci nachází v 70. letech, jejich prvky však převádí do moderních a inovativních linií. Oblíbený minimalismus sice ustupuje, jednou nohou v designovém hřišti ovšem stále zůstává. Jak jinak totiž správně vyniknou zdobné koberce než v jednoduchém prostředí? Alespoň tak nám je letos odprezentoval milánský Design Week.

  Pharrell Williams ztvárnil ducha Olympiády. Nová kolekce Louis Vuitton stojí na pospolitosti

  Kreativní ředitel pánské módy Louis Vuitton Pharrell Williams opět dokázal svou schopnost využívat aktuální dění i odhadovat budoucí trendy. Jeho nejnovější kolekce, odhalená na zahradě ředitelství UNESCO, umně podtrhla srdce blížící se Olympijských her, tedy pospolitost.