Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nejnovější kolekce značky Charles Jeffrey Loverboy odráží symboly, vzory i barvy využívané ve středověké Británii. Návrhář je ovšem kombinuje s moderními střihy a sportovními prvky. Jeho první pre-spring řada tak nezklamala svou originalitou i pestrostí.

  Módní značka Charles Jeffrey Loverboy dokázala, že i středověká Británie dokáže působit moderně. Ve své nejnovější kolekci totiž využila její tradiční symboliku a heraldiku. Na svetrech, džínech, bundách i mini šatech se například prohání zvířata, často vyobrazovaná na středověkých oděvech, zbroji nebo ilustracích. Patří mezi ně například mýtičtí jednorožci, divocí orlové nebo nespoutané kočkovité šelmy.

  Svým typicky „rádoby nedbalým“ stylem ilustrace je zachytil návrhář Charles Jeffrey. Symboly zvířat se pak odrážejí také v samotném názvu kolekce. Název Statant Passant Rampant totiž podle společnosti „interpretuje pestrý vizuální jazyk středověké Británie“. Jednotlivá slova totiž odkazují na pozice, ve kterých tehdy umělci zvířata zachycovali. Většinou totiž na obrazech buď stála, chodila nebo řvala postavená na zadních.

  První pre-spring kolekce Charlese Jeffreyho proto nezklamala svou originalitou. Návrhář v ní umně kombinuje historii s modernitou, sportovní elementy s elegantními a jednoduché střihy s těmi více neobvyklými. Svůj debut představil poté, co letos oznámil, že hodlá nově vytvořit čtyři, namísto dvou kolekcí. Kromě zvířat pak středověká symbolika zahrnuje také skeče zámků, chrličů, mečů nebo šašků. Nechybí ani typické vzory proužků nebo diamantů.

  Atmosféru středověku připomínají i výrazné přezky nebo speciálně tvarované beanies

  V nové řadě nechybí ani tartan, tedy vzor tak typický pro návrhy Charlese Jeffrey. Návrhář ho využil nejen pro ozvláštnění kousků z denimu, ale také na obleky nebo mini kilty. Středověké symboly se objevily také na různých doplňcích. Například černé tašce přes rameno vévodí přezka, připomínající otevřenou tlamu mýtické bytosti. Beanies známe svými neobvyklými tvary zase tentokrát připomínají koruny středověkých vládců.

  Novou podobu vtiskl Jeffrey také oblekům. Opět tak dokázal, že si miluje hrát s novými definicemi klasického krejčovství. Mezi nové styly patří jednořadý úzký oblek Glasgow s výraznými detaily spon. Druhým upraveným modelem je dvouřadý oversized oblek Edinburgh. O něco více temný nádech pak pestrobarevné kolekci dodávají gotikou inspirované tmavé šaty. V nové kolekci nechybí ani maskot značky známý jako Gromlin.

  Zdroj: Fashion Network, Hypebae, Ficking Young, Instagram, YouTube

  Charles Jeffrey Loverboy představil první pre-spring kolekci. Vetkal do ní symboliku středověké Británie

  Tichý luxus zůstává v minulé sezóně. MBPFW proměnil Tyršův dům na avantgardní runway

  Na letošním Mercedes Benz Prague Fashion Week nás příjemně překvapil výběr perfektní lokace, která zaujala osobitým designovým prostředím. Potěšila nás také přehlídka návrháře Tomáše Němce, při jejíž tvorbě se inspiroval Sicílií. V soutěži VAN GRAAF Junior Talent zase zazářila studentka Hana Valtová. A co víc, značka Tobias Equipment poprvé upustila od své obvyklé stylizace s elfíma ušima.

  Ne všechny trendy si jsou rovné. Hity, které letos na jaře raději vynecháme

  Kromě dlouhodobě oblíbených stylů se svět módy tradičně plní také různými bleskovými mikro trendy. Některé z nich dokáží pozvednout outfit na vyšší úroveň a snadno zapadnou do téměř každého looku. Jiné jsou ovšem pouze povrchní, nepraktické, zbytečné a ne příliš estetické. Vybrali jsme proto pět jarních "anti-trendů".

  Módní novinky v kostce: Zegna převzal Piazza Duomo, Karl Lagerfeld proniká do sportu a Tod’s láká na výstavu

  Nový týden přinesl čerstvé módní novinky. Šperkařský dům Swarovski otevřel vlajkovou prodejnu v Miláně. Ve stejném městě na Piazza Duomo pak Zegna odstartoval speciální projekt. Značka Tod's mezitím zahájila výstavu věnovanou benátským umělcům. Karl Lagerfeld zase propojuje módu se sportem a Paris Hilton vydala spolu s Tan-Luxe nový samoopalovací produkt.

  Darujte domovu jarní proměnu. Vylepšete ho o top biohacking doplňky

  Principy takzvaného biohackingu narůstají na oblíbenosti a začínají proto pronikat také do světa domácností. Způsoby, jak zlepšit imunitu, spánek nebo třeba duševní zdraví je totiž užitečné aplikovat i z pohodlí našich domovů. Při jarní proměně interiéru se proto můžete odměnit top doplňky, zlepšujícími kvalitu vašeho života.