Nejnovější kolekce značky Charles Jeffrey Loverboy odráží symboly, vzory i barvy využívané ve středověké Británii. Návrhář je ovšem kombinuje s moderními střihy a sportovními prvky. Jeho první pre-spring řada tak nezklamala svou originalitou i pestrostí.

Módní značka Charles Jeffrey Loverboy dokázala, že i středověká Británie dokáže působit moderně. Ve své nejnovější kolekci totiž využila její tradiční symboliku a heraldiku. Na svetrech, džínech, bundách i mini šatech se například prohání zvířata, často vyobrazovaná na středověkých oděvech, zbroji nebo ilustracích. Patří mezi ně například mýtičtí jednorožci, divocí orlové nebo nespoutané kočkovité šelmy.

Svým typicky „rádoby nedbalým“ stylem ilustrace je zachytil návrhář Charles Jeffrey. Symboly zvířat se pak odrážejí také v samotném názvu kolekce. Název Statant Passant Rampant totiž podle společnosti „interpretuje pestrý vizuální jazyk středověké Británie“. Jednotlivá slova totiž odkazují na pozice, ve kterých tehdy umělci zvířata zachycovali. Většinou totiž na obrazech buď stála, chodila nebo řvala postavená na zadních.

První pre-spring kolekce Charlese Jeffreyho proto nezklamala svou originalitou. Návrhář v ní umně kombinuje historii s modernitou, sportovní elementy s elegantními a jednoduché střihy s těmi více neobvyklými. Svůj debut představil poté, co letos oznámil, že hodlá nově vytvořit čtyři, namísto dvou kolekcí. Kromě zvířat pak středověká symbolika zahrnuje také skeče zámků, chrličů, mečů nebo šašků. Nechybí ani typické vzory proužků nebo diamantů.

Atmosféru středověku připomínají i výrazné přezky nebo speciálně tvarované beanies

V nové řadě nechybí ani tartan, tedy vzor tak typický pro návrhy Charlese Jeffrey. Návrhář ho využil nejen pro ozvláštnění kousků z denimu, ale také na obleky nebo mini kilty. Středověké symboly se objevily také na různých doplňcích. Například černé tašce přes rameno vévodí přezka, připomínající otevřenou tlamu mýtické bytosti. Beanies známe svými neobvyklými tvary zase tentokrát připomínají koruny středověkých vládců.

Novou podobu vtiskl Jeffrey také oblekům. Opět tak dokázal, že si miluje hrát s novými definicemi klasického krejčovství. Mezi nové styly patří jednořadý úzký oblek Glasgow s výraznými detaily spon. Druhým upraveným modelem je dvouřadý oversized oblek Edinburgh. O něco více temný nádech pak pestrobarevné kolekci dodávají gotikou inspirované tmavé šaty. V nové kolekci nechybí ani maskot značky známý jako Gromlin.

Zdroj: Fashion Network, Hypebae, Ficking Young, Instagram, YouTube

Charles Jeffrey Loverboy představil první pre-spring kolekci. Vetkal do ní symboliku středověké Británie

Atelier Jolie oznámil první spolupráci. Vytvoří kolekci se značkou Chloé

Herečka Angelina Jolie nedávno oznámila vytvoření své vlastní značky Atelier Jolie. Za svou první spolupráci si pak vybrala módní dům Chloé. Spolu s ním hodlá vytvořit kolekci vystihující autentické spojení mezi ženami i moderní podobu ženskosti.

Klíčové barvy pro jaro a léto 2025 jsou trendy už nyní. Promítají se do luxusních módních přehlídek

Společnosti WGSN a Coloro využívají výzkum současných i budoucích trendů ze světa módy, krásy i designu. Na základě něj dokáží předpovědět, jaké barvy budou v budoucnosti populární. Jejich pět klíčových barev pro jaro a léto 2025 přitom módní návrháře inspiruje už nyní.

Miu Miu vydalo kampaň ke kabelce Arcadie. Gigi Hadid se v ní ocitla ve světě slavné malířky

Při tvorbě fotografií ke kampani Miu Miu se fotograf Steven Meisel nechal inspirovat díly malířky Margaret Keane. Ta jsou známá postavičkami s melancholickými pohledy a velkýma očima. V podobném stylu proto modelka Gigi Hadid představila také kabelku Arcadie.

Victoria Beckham vložila do kolekce resort 2024 vzpomínky na dětství i hrdinky z 90. let

Kolekce resort 2024 Victorie Beckham využívá především maskulinní siluety typické pro 90. léta. Oversized saka, široké kalhoty nebo asymetrické šaty mají připomínat hrdinky z tehdejších filmů, jako je Základní instinkt nebo Taxikář. Zároveň se jedná o prvky připomínající návrhářčino dětství.