Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Nejnovější kolekce značky Charles Jeffrey Loverboy odráží symboly, vzory i barvy využívané ve středověké Británii. Návrhář je ovšem kombinuje s moderními střihy a sportovními prvky. Jeho první pre-spring řada tak nezklamala svou originalitou i pestrostí.

  Módní značka Charles Jeffrey Loverboy dokázala, že i středověká Británie dokáže působit moderně. Ve své nejnovější kolekci totiž využila její tradiční symboliku a heraldiku. Na svetrech, džínech, bundách i mini šatech se například prohání zvířata, často vyobrazovaná na středověkých oděvech, zbroji nebo ilustracích. Patří mezi ně například mýtičtí jednorožci, divocí orlové nebo nespoutané kočkovité šelmy.

  Svým typicky „rádoby nedbalým“ stylem ilustrace je zachytil návrhář Charles Jeffrey. Symboly zvířat se pak odrážejí také v samotném názvu kolekce. Název Statant Passant Rampant totiž podle společnosti „interpretuje pestrý vizuální jazyk středověké Británie“. Jednotlivá slova totiž odkazují na pozice, ve kterých tehdy umělci zvířata zachycovali. Většinou totiž na obrazech buď stála, chodila nebo řvala postavená na zadních.

  První pre-spring kolekce Charlese Jeffreyho proto nezklamala svou originalitou. Návrhář v ní umně kombinuje historii s modernitou, sportovní elementy s elegantními a jednoduché střihy s těmi více neobvyklými. Svůj debut představil poté, co letos oznámil, že hodlá nově vytvořit čtyři, namísto dvou kolekcí. Kromě zvířat pak středověká symbolika zahrnuje také skeče zámků, chrličů, mečů nebo šašků. Nechybí ani typické vzory proužků nebo diamantů.

  Atmosféru středověku připomínají i výrazné přezky nebo speciálně tvarované beanies

  V nové řadě nechybí ani tartan, tedy vzor tak typický pro návrhy Charlese Jeffrey. Návrhář ho využil nejen pro ozvláštnění kousků z denimu, ale také na obleky nebo mini kilty. Středověké symboly se objevily také na různých doplňcích. Například černé tašce přes rameno vévodí přezka, připomínající otevřenou tlamu mýtické bytosti. Beanies známe svými neobvyklými tvary zase tentokrát připomínají koruny středověkých vládců.

  Novou podobu vtiskl Jeffrey také oblekům. Opět tak dokázal, že si miluje hrát s novými definicemi klasického krejčovství. Mezi nové styly patří jednořadý úzký oblek Glasgow s výraznými detaily spon. Druhým upraveným modelem je dvouřadý oversized oblek Edinburgh. O něco více temný nádech pak pestrobarevné kolekci dodávají gotikou inspirované tmavé šaty. V nové kolekci nechybí ani maskot značky známý jako Gromlin.

  Zdroj: Fashion Network, Hypebae, Ficking Young, Instagram, YouTube

  Charles Jeffrey Loverboy představil první pre-spring kolekci. Vetkal do ní symboliku středověké Británie

  Kašmírová elegance v éře rychlé módy: Váš ultimátní průvodce luxusem a kvalitou

  Kašmírové pleteniny jsou synonymem luxusu, avšak jejich vzestup v populárních fast fashion řetězcích přináší dilema: jak rozpoznat opravdovou kvalitu mezi zdánlivě výhodnými nabídkami? Ne všechno zlato se třpytí a nejvyšší cena neznamená automaticky to nejlepší. Připravte se na cestu za pravým kašmírovým luxusem, kde cena není jediným ukazatelem hodnoty.

  Nakoukněte do zákulisí LVMH, jedné z nejprestižnějších společností světa

  Vydejte se na cestu do historie luxusního konglomerátu LVMH, kde se prolínají příběhy dvou ikonických značek, tedy Louis Vuitton a Moët Hennessy. Jejich spojení není pouze obchodní aliance, ale fascinující kapitola, která definovala nový standard ve světě luxusu a módy.

  I odpad z hroznů může tvořit luxus. Dokazuje to nová spolupráce Stelly McCartney a Veuve Clicquot

  Návrhářka Stella McCartney je známá pro svou kreativitu, kterou využívá na tvorbu módních, ale udržitelných produktů. Tentokrát se rozhodla vytvořit novou verzi veganské kůže. Na pomoc si přizvala luxusní značku šampaňského Veuve Clicquot. Z jejího hroznového odpadu a korků vyrobila elegantní řadu kabelek a chic sandálků na platformě.

  Jak dosáhnout i zdánlivě nemožného? Několik rad, na které nesmíte zapomenout při nákupu své první kabelky od Hermès

  Mít ve své sbírce neodolatelný kousek z dílny Hermès je jako výhra v kabelkové loterii. Bezpochyby se jedná o modely, které se dědí z generace na generaci. Pro mnoho zájemců je ovšem nemožné takový kousek získat. Proto přinášíme několik užitečných rad, které vám mohou pomoci na cestě za vaší vyvolenou kabelkou.