Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Černá a bílá. Barevná kombinace, která nikdy nezklame. Trendy se v módě mění jako dubnové počasí, ale existují stálice, které odolávají proměnlivosti času. Černá a bílá nejsou pouhými odstíny, jsou symbolem harmonie kontrastů, který dokáže propůjčit siluetě a stylu perfektní rovnováhu.

  Šachovnice, zebra, dalmatin nebo filmová klapka. To jsou černobílé objekty a zvířata, která evokují stejnou eleganci jako černobílý Chanel kostýmek. Není tedy divu, že je takové barevné combo naprosto nesmrtelné. Oba odstíny zkrátka tvoří módní Jin a Jang, bez kterého bychom nikdy nenalezli módní rovnováhu. Proto se dnes zaměříme na módní domy a aktuální kolekce, libující si ve světě černé a bílé.

  Alexander Wang se vrací s typickými archivními prvky. Jak jinak než v černobílém provedení

  V jarních kolekcích se s černobílou kombinací hojně setkáváme například u módního domu Alexander Wang. Módní svět je neustálým kolotočem inovací a trendů. Jen málokdo tomuto rytmu rozumí tak jako Alexander Wang. Ve své nadcházející kolekci Resort 2024 proto naznačuje subtilní návrat ke svým kořenům.

  Ty jsou pak synonymem lehké městské elegance s nádechem streetwear. Nicméně takový „comeback“ není pouhým opakováním uplynulé slávy, spíše jde o osvěžení klasických prvků, které dlouho utvářely jedinečný charakter Wangovy tvorby.

  Zdroj: Alexander Wang

  Cesta známého návrháře posledními 10 lety přitom nebyla snadná. Od založení svého prvního butiku až po převzetí značky Balenciaga byl Wang průkopníkem předefinování streetwear s nádechem luxusu. Tento přístup ovšem neunikl pozornosti módní komunity, která se nyní s novým nadhledem obrací k Wangovým kolekcím z doby před érou sociálních sítí.

  Také proto Wang na současnou pozornost zareagoval a vytáhl z archivu několik oblíbených prvků. Příkladem je lehká logománie nebo harness začleněné do různých kousků. Černá a bílá jeho tvorbu doprovází po celou její historii, proto i v aktuální kolekci najdete nekonečnou dvoubarevnou inspiraci. Povšimněte si formálních prvků začleněných do ležérního looku.

  Zdroj: Alexander Wang

  Obdivovatelem černobílé je i Helmut Lang. Jednoduché looky kladou důraz pouze na kontrast

  Pomyslné balení 3v1 nabízí brand Helmut Lang. Spojuje totiž jednoduchost, eleganci a minimalismus. V aktuální jarní kolekci prolíná svůj cit pro městskou módu, přičemž se i nadále drží jednoduchosti. Stylizace těchto kousků je velice variabilní, můžete je navrstvit a pozměnit jakkoliv potřebujete.

  Ačkoliv se to nezdá, většina looků disponuje silnou symbolikou. Za své hovoří třeba citáty aktuálního kreativního ředitele na některých kouscích. Za úkol mají vyjadřovat seberealizaci a nezávislost.

  Zdroj: Helmut Lang

  Zahalte bílou pod černý kabát. The Row představuje balanc mezi čistotou a temnotou

  Popularita módního domu The Row vysoce stoupá, proto jde o skvělý příklad neotřelé barevné kombinace. Pro blížící se jaro se pak značka rozhodla bílou vměstnat pod černou. Košilové šaty i obyčejné triko v bílé barvě pak pod kabátem působí fantasticky. Pokud totiž zanecháte bílý pouze jeden kousek, a to ve spleti těch černých, „rozseknete“ outfit na výbornou.

  Obě varianty v sobě nesou uniformový základ, z něhož vychází odlehčený výsledek, mimo jiné právě díky bílé barvě. Hoodie na první fotce pak z outfitu tvoří typický městský look, doladěný sportovně vyhlížejícími slunečními brýlemi.

  Zdroj: The Row

  Pro inspiraci jedině k @brendahashtag. Milovnice módy, kterou nepotkáte jinak než v černé nebo bílé

  Na závěr si představíme módní milovnici, která na sociálních sítích září pod jménem @brendahashtag. Za touto identitou se skrývá módní redaktorka, majitelka luxusního second handu a moderátorka oblíbeného podcastu. I když není příliš známá v podvědomí široké veřejnosti, je stálicí na všech důležitých sezónních přehlídkách. Kromě toho má blízký vztah s návrhářem Rickem Owens.

  Nejvíce zajímavé na ní ovšem je, že její estetika i jednotlivé outfity jsou striktně omezeny na černou a bílou paletu. Zřídka kdy ji spatříte v jiných barvách. Brilantně experimentuje s texturami a materiály. Ačkoliv se některým může její styl zdát jednotvárný, ve skutečnosti jsou daleko od pravdy. Každý kousek je pečlivě vybírán a kombinován s precizností, která ji podle nás řadí mezi současné módní ikony.

  Zdroje: Instagram

  Černá a bílá jako fashion evergreen. Využijte sílu barevných protipólů naplno

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.