Více

  Sledujte nás na Instagramu

  Černá a bílá. Barevná kombinace, která nikdy nezklame. Trendy se v módě mění jako dubnové počasí, ale existují stálice, které odolávají proměnlivosti času. Černá a bílá nejsou pouhými odstíny, jsou symbolem harmonie kontrastů, který dokáže propůjčit siluetě a stylu perfektní rovnováhu.

  Šachovnice, zebra, dalmatin nebo filmová klapka. To jsou černobílé objekty a zvířata, která evokují stejnou eleganci jako černobílý Chanel kostýmek. Není tedy divu, že je takové barevné combo naprosto nesmrtelné. Oba odstíny zkrátka tvoří módní Jin a Jang, bez kterého bychom nikdy nenalezli módní rovnováhu. Proto se dnes zaměříme na módní domy a aktuální kolekce, libující si ve světě černé a bílé.

  Alexander Wang se vrací s typickými archivními prvky. Jak jinak než v černobílém provedení

  V jarních kolekcích se s černobílou kombinací hojně setkáváme například u módního domu Alexander Wang. Módní svět je neustálým kolotočem inovací a trendů. Jen málokdo tomuto rytmu rozumí tak jako Alexander Wang. Ve své nadcházející kolekci Resort 2024 proto naznačuje subtilní návrat ke svým kořenům.

  Ty jsou pak synonymem lehké městské elegance s nádechem streetwear. Nicméně takový „comeback“ není pouhým opakováním uplynulé slávy, spíše jde o osvěžení klasických prvků, které dlouho utvářely jedinečný charakter Wangovy tvorby.

  Zdroj: Alexander Wang

  Cesta známého návrháře posledními 10 lety přitom nebyla snadná. Od založení svého prvního butiku až po převzetí značky Balenciaga byl Wang průkopníkem předefinování streetwear s nádechem luxusu. Tento přístup ovšem neunikl pozornosti módní komunity, která se nyní s novým nadhledem obrací k Wangovým kolekcím z doby před érou sociálních sítí.

  Také proto Wang na současnou pozornost zareagoval a vytáhl z archivu několik oblíbených prvků. Příkladem je lehká logománie nebo harness začleněné do různých kousků. Černá a bílá jeho tvorbu doprovází po celou její historii, proto i v aktuální kolekci najdete nekonečnou dvoubarevnou inspiraci. Povšimněte si formálních prvků začleněných do ležérního looku.

  Zdroj: Alexander Wang

  Obdivovatelem černobílé je i Helmut Lang. Jednoduché looky kladou důraz pouze na kontrast

  Pomyslné balení 3v1 nabízí brand Helmut Lang. Spojuje totiž jednoduchost, eleganci a minimalismus. V aktuální jarní kolekci prolíná svůj cit pro městskou módu, přičemž se i nadále drží jednoduchosti. Stylizace těchto kousků je velice variabilní, můžete je navrstvit a pozměnit jakkoliv potřebujete.

  Ačkoliv se to nezdá, většina looků disponuje silnou symbolikou. Za své hovoří třeba citáty aktuálního kreativního ředitele na některých kouscích. Za úkol mají vyjadřovat seberealizaci a nezávislost.

  Zdroj: Helmut Lang

  Zahalte bílou pod černý kabát. The Row představuje balanc mezi čistotou a temnotou

  Popularita módního domu The Row vysoce stoupá, proto jde o skvělý příklad neotřelé barevné kombinace. Pro blížící se jaro se pak značka rozhodla bílou vměstnat pod černou. Košilové šaty i obyčejné triko v bílé barvě pak pod kabátem působí fantasticky. Pokud totiž zanecháte bílý pouze jeden kousek, a to ve spleti těch černých, „rozseknete“ outfit na výbornou.

  Obě varianty v sobě nesou uniformový základ, z něhož vychází odlehčený výsledek, mimo jiné právě díky bílé barvě. Hoodie na první fotce pak z outfitu tvoří typický městský look, doladěný sportovně vyhlížejícími slunečními brýlemi.

  Zdroj: The Row

  Pro inspiraci jedině k @brendahashtag. Milovnice módy, kterou nepotkáte jinak než v černé nebo bílé

  Na závěr si představíme módní milovnici, která na sociálních sítích září pod jménem @brendahashtag. Za touto identitou se skrývá módní redaktorka, majitelka luxusního second handu a moderátorka oblíbeného podcastu. I když není příliš známá v podvědomí široké veřejnosti, je stálicí na všech důležitých sezónních přehlídkách. Kromě toho má blízký vztah s návrhářem Rickem Owens.

  Nejvíce zajímavé na ní ovšem je, že její estetika i jednotlivé outfity jsou striktně omezeny na černou a bílou paletu. Zřídka kdy ji spatříte v jiných barvách. Brilantně experimentuje s texturami a materiály. Ačkoliv se některým může její styl zdát jednotvárný, ve skutečnosti jsou daleko od pravdy. Každý kousek je pečlivě vybírán a kombinován s precizností, která ji podle nás řadí mezi současné módní ikony.

  Zdroje: Instagram

  Černá a bílá jako fashion evergreen. Využijte sílu barevných protipólů naplno

  PFW: Dior vzdal hold módní revoluci 60. let a Saint Laurent zachytil transparentní křehkost

  Pařížský týden módy hned druhý den odhalil přehlídky dvou legendárních módních domů. Kreativní ředitelka Dior Maria Grazia Chiuri v nejnovější kolekci oslavila práci návrháře Marca Bohan. Vzdala proto hold módě 60. let minulého století. Anthony Vaccarello zase v návrzích pro Saint Laurent perfektně vyzdvihl koncept křehkosti i transparentnosti.

  Aktivní dovolená i vytoužený relax. Luxusní golfové resorty nabízejí ideální mix obou světů

  Hodláte se letos vydat na luxusní dovolenou, ale nechce se vám celý den proležet na pláži? V tom případě byste měli zvážit cestu do jednoho z nejšpičkovějších golfových resortů světa. Oplývají totiž nabídkou spojující to nejlepší z obou světů. Užít si v nich můžete nejen řadu golfových kurzů, ale také výběrovou kuchyni, wellness nebo kouzelné pláže.

  MFW pod drobnohledem. Runway AVAVAV zahltily odpadky a Tokyo James putuje zpět do Afriky

  Milánský týden módy je za námi. Ohromily nás přehlídková mola renomovaných módních domů, jako jsou Bottega Veneta, Gucci nebo Salvatore Ferragamo. Zapomenout ale nesmíme ani na nováčky a méně věhlasné brandy. Nabízí totiž zcela jiný pohled na módu. Snaží se totiž zaujmout své místo na trhu i v podvědomí široké veřejnosti. Zaslouží si však stejné ovace jako světoznámé značky.

  Módní novinky v kostce: Balmain chystá nový parfém, Dua Lipa zastupuje YSL a Paříž vítá týden módy

  Začínající týden odhalil další módní novinky. Evropská komise zakázala platformě Zalando používat zavádějící nálepky indikující udržitelnost. Balmain oznámil nový parfém a Yves Saint Laurent Beauty bude zastupovat zpěvačka Dua Lipa. Louis Vuitton zase svou letošní cruise kolekci uspořádá v Barceloně. Odstartoval také týden módy v Paříži.