More

  Ve čtvrtek se v Paříži otevřela nová instalace vůní Maison Cartier nazvaná Le Mythe Parfumé neboli Mýtus vůně. Jedná se o druhý umělecký projekt společnosti Cartier, který nese název OSNI 2, což je zkratka francouzských slov pro neidentifikované vonné předměty. Obě vůně vytvořila Mathilde Laurent, parfumérka domu Cartier.

  „Smyslem celé instalace je ukázat, že parfém spojuje nekonečně velké s nekonečně malým – neboli to, co je lidskému oku neviditelné,“ řekla Laurentová pro server WWD.com. „To byla vlastně vždycky jeho role,“ dodala.

  Vyzdvihla duchovní povahu vůně a poukázala na dobu, kdy lidé používali vůni kouře kadidla k předávání zpráv bohům.

  Laurentová uvedla, že další úlohou OSNI je „vrátit parfémům větší vznešenost“ a povznést člověka čichovou krásou.

  OSNI 2 se koná za tmy v budově stojící na adrese Rue Robert Esnault-Pelterie 2 na levém břehu Jordánu. Při vstupu návštěvníci nejprve spatří osvětlenou kresbu George Barbiera, který v roce 1949 vytvořil pro pozvánku společnosti Cartier mýtickou Dame à la Panthère – zobrazující ženu zahalenou v náhrdelnících stojící před sedícím panterem.

  Jako zvukový doprovod čte umělec mluveného slova Rhael „LionHeart“ Cape báseň, kterou napsal. Lidé pak procházejí do vedlejší místnosti, kde se podél stěny táhne závěs z kapek vody provoněný parfémem La Panthère. Na osvětlených kapkách se objeví hologramový obraz pantera. Ten se plíží prostorem, aby vzápětí opět zmizel v záblesku světel.

  Foto: Cartier

  Návštěvníci slyší zvuky, které byly složeny kolem frekvence zlatého řezu, považované za příznivé pro meditaci. Jsou vyzváni, aby se dotkli padající vody, která na jejich rukou zanechává vůni.

  OSNI 2 potrvá pouze do 11. prosince. Je možné se na ni bezplatně přihlásit o vstupenky na stránkách společnosti Cartier. A stejně jako první imerzivní umělecké dílo, i tato instalace by měla putovat po celém světě.

  První OSNI, která nesla název „Le Nuage Parfumé“ neboli „Parfémovaný oblak“ – byla otevřena v roce 2017. Tvořil ji voňavý oblak zavěšený uprostřed velké průhledné skleněné krychlové konstrukce stojící v základech muzea Palais de Tokyo a Musée d’Art Moderne v Paříži.

  Zdroje: WWD.com, Instagram, Cartier

  Cartier představuje v Paříži pohlcující instalaci parfémů

  Vlakem Belle Epoque zpátky v čase. Nasedněte do skutečné hvězdy proslulé švýcarské železnice

  Máte chuť si trochu zacestovat v čase? Pod luxusním cestováním si obvykle představíme soukromé tryskáče, jachty nebo sporťáky. Ale co exkluzivní, romantická cesta vlakem Belle Epoque, která vás přenese uprostřed švýcarských Alp do zlaté éry Orient Expressu.

  Paříž zhlédla další přehlídky. Na scénu nastoupil Marni, Dries Van Noten, Courrèges i Rahul Mishra

  Návštěvníci Pařížského týdne módy si užili další vysoce očekávané přehlídky. Patřila mezi ně minimalistická a elegantní show značky Courrèges. Oceněná byla ovšem i show indického návrháře Rahul Mishra, která přinesla paletu pestrých barev. Úspěšnou premiéru pak oslavila společnost Marni. V Paříži totiž prezentovala poprvé. Van Dries Noten zase překvapil eklektickými variantami klasických kousků.

  It bags jako investice: Které modely od Fendi se vyplatí?

  Absolutně nejprodávanější kabelkou značky Fendi je s největší pravděpodobností legendární Baguette. Po svém debutu v 90. letech způsobila značný rozruch a je často označována za první it bag moderní éry. Značka sama mimo jiné aktivně rozšiřuje své portfolio o další úspěšné modely. Pojďte se s námi podívat, které kabelky mohou představovat nový investiční kousek do vašeho šatníku.

  Nová kolekce Dior komentuje postavení ženy ve společnosti. Využívá symboly čarodějnictví i archivní návrhy

  Maria Grazia Chiuri představila další "rebelskou" přehlídku módního domu Dior. Do kolekce převážně černé barvy zahrnula prvky čarodějnictví, které měly za úkol reflektovat pozici ženy ve společnosti. Návrhářka tak chtěla ironicky poukázat na to, jak jsou v nadále hlavně maskulinním světě chápány. Zapojila ale také motivy typické pro luxusní značku i elegantní archivní návrhy.