Více

  RECORDS

  Chanel

  Versace

  Dolce Gabbana

  Loro Piana

  Sledujte nás na Instagramu

  Boty Tabi od francouzské značky Maison Margiela jsou jedním z ikonických kousků, které není třeba představovat. Hravě překonávají zub času a jejich poznávacím znamením je především neobvykle rozdělená špička. V uplynulém roce se dočkaly návratu na vrchol žebříčků trendů. Otázkou je, zda se stanou součástí i vašeho šatníku.

  Od pracovní obuvi až po sběratelský módní kousek

  Boty Tabi provázejí značku Maison Margiela už od jejího počátku z roku 1988. Hlavní inspirací při navrhování byla cesta Martina Margiela, tedy návrháře a zakladatele domu, do země vycházejícího slunce. Právě z Japonska totiž pochází původní myšlenka bot s rozdělenou špičkou.

  Silueta s odděleným palcem však není jen estetickou záležitostí. Design odráží principy holistické medicíny, podle kterého přinášejí oddělené prsty harmonii těla i mysli. První ponožky tohoto typu se objevily v Japonsku už v 15. století. Postupně se k nim přidaly podrážky a stala se z nich obuv, kterou dodnes používají při práci zejména pracovníci.

  Legendární model Tabi přesto za více než 30 let své existence rozdělil módní svět na dva tábory. Buď patříte do toho, který se nemůže nabažit jejich podivného, cool a odvážného vzhledu, nebo je naopak považujete za jednu z kreativních bizarností.

  Původně byly boty rozmarem módní elity, která šla proti mainstreamovému proudu. V současnosti, kdy duchu doby a trendům dominuje jistá míra avantgardy, ovšem Tabi nosí i osobnosti jako zpěvačka Dua Lipa, herec Pedro Pascal nebo rapperka Nicki Minaj.

  Tabi Ankle Boots

  Do historie módy se nejvíce zapsaly právě kotníkové boty Tabi. Typicky je model vyráběn z kůže a má oválný podpatek. Nepřehlédnutelným prvkem je samozřejmě rozdělená špička s mezerou mezi prsty, která může jemně připomínat zvířecí kopyta.

  Zdroj: Maison Margiela

  Kromě klasické kožené verze si můžete v současnosti Tabi pořídit také v matném semiši nebo s oslnivým zrcadlovým efektem. Jejich cena se pak většinou pohybuje kolem 26 tisíc korun.

  Verdikt?

  Podle nás jsou tyto pozoruhodné kotníkové boty nutností pro každého, kdo se nebojí experimentovat. V případě obuvi do chladnějšího počasí totiž může být náročné vytvořit zajímavý model, který by se odlišoval od ostatních. Geniálnímu Margielovi se to však podařilo. Pokud tedy chcete ulovit vkusný a minimalistický kousek, který srší neobvyklým luxusem, dejte Tabi šanci.

  Tabi Mary-Janes

  Hlavní hvězdou loňského roku však byl bezesporu model Mary-Janes. Podle Lyst Index se staly nejžhavějším produktem třetího kvartálu. Jejich vyhledávání totiž v září vzrostlo až o 342 procent.

  O extrémní nárůst jejich popularity se opět postaral TikTok. Tentokrát se stal virálním příběh uživatelky @nextlevellexuss. Její pár Mary-Janes jí během společného rande ukradl mladík, kterého potkala na platformě Tinder. Celá sága dostala název Tabi Swiper a dosáhla několika milionů zhlédnutí.

  Zdroj: Maison Margiela

  Sandály Mary-Janes Tabi mají plochou podrážku a prozatím jsou k dostání pouze v koženém provedení. Netřeba ovšem zoufat, na výběr je několik působivých sytých barev. Typické je zapínání pomocí nastavitelného koženého pásku. Zaplatíte za ně přibližně 25 tisíc korun.

  Verdikt?

  Atypické Mary-Janes nejsou pro každého. Rozhodně nepatří mezi na první pohled nejpůvabnější dámské letní sandály. Jsou spíše kouskem pro módní labužníky s vyhraněným stylem. To ovšem nemění nic na tom, že mohou váš outfit posunout na vyšší úroveň.

  @lystapp

  Following the #TabiSwiper saga, searches for MaisonMargiela’s cult shoe spiked 342% in September alone 📈 #maisonmargielatabi #maisonmargielatabimaryjanes #tabimaryjanes #thetabiswiper #thelystindex

  ♬ original sound – S O F I I A🎧

  Zdroje: Maison Margiela, hypebae, Lyst Insights, TikTok, Instagram

  Boty jako investice: Vyplatí se model Tabi od Maison Margiela?

  Najděte o prázdninách své nové já. Vyberte si z trendy letních estetik

  Letošní letní trendy nabízejí jedinečnou příležitost. Dělí se totiž do rozdílných specifických stylů, nabízejících možnost najít o prázdninách své nové já. Jen díky pár kouskům se z vás může stát preppy sportovec, postava z Westernu, boho víla nebo business casual girl boss.

  Missoni prostupuje hlouběji do světa pánské módy. Značí to jeho návrat na Pitti Uomo

  Známá italská značka Missoni se rozhodla přepracovat svůj přístup k pánské módě. Hodlá jí totiž do budoucna věnovat mnohem větší pozornost. Vytvořila proto svěží a uvolněnou kolekci pro jaro a léto 2025. Návrhy představila na jedné z hlavních událostí pánské módy, tedy Pitti Uomo ve Florencii.

  Vyměňte moře za jezera. Vychutnejte si utajený luxus i ničím nerušenou přírodu

  Uzměte si pro sebe letos v létě kousek luxusního ráje. Vyměňte přeplněné pláže u moře za poklidné břehy dech beroucích jezer. Čekat na vás budou romantické loďky, prvotřídní kuchyně i poklidná příroda s jedinečnými výhledy. Vyberte si, u jakého vodního zrcadla si o prázdninách konečně vydechnete.

  Módní novinky v kostce: Calvin Klein vstupuje do nové éry a Paris Hilton spolupracuje s Absolut

  Společnost Calvin Klein prochází změnami, které ji opět dovedou až na runway. Značka Pharrella Williams Humanrace zase vytvoří speciální produkty společně s Dover Street Parfums Market. Novou spolupráci oslavuje také Paris Hilton, a to s výrobcem vodky Absolut. Velkou novinkou je rovněž nová nákupní platforma luxusního zboží Mile.